Polecane posty

marko-kolo    709

chłopie ugór to nie TUZ i nie ma tu żadnego związku z problemem likwidacji bo niema żadnego zobowiązania  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jancyk51    0

Jak długo trzeba trzymać krowę od dnia złożenia wniosku ? Bo mam 3 krowy ale jedna jest do sprzedania a do 2 już bym nic nie dostał i nie wiem ile bym musiał ta krowę przetrzymać żeby dostać kaske na 3 szt..czy to jest 30 dni tak jak w roku poprzednim czy coś się zmieniło?

Podpowie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

raczej jest tak samo , zmieniła się tylko ilość czyli do 20 szt 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

30 dni licząc pierwszy dzień nastepny po dniu złożenia wniosku czyli w praktyce wychodzi 32 dni żeby było bezpiecznie , dziś na szkoleniu pracownik ARIMR dokładnie to tłumaczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Łajzy za rok będzie 10szt. Wniosku, kasy nie ma tylko odroczka chce skladac odrhazu bo byki czekają. Czyli co wpisuję 67szt bydła 27 krow i dadzą do czego będą chcieli czy wpisuje tylko 20szt?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

20 sztuk bydła do 2 lat  i 20 krów powyżej 2 lat 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam jesli dzierzawie ziemie to moze wlasciciel skladac wniosek o doplaty czy musze ja? robi to roznice agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

20 sztuk bydła do 2 lat i 20 krów powyżej 2 lat

Tak, ale wpisywać tylko te czy wszystkie?

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Czytaj ze zrozumieniem, piszesz po 20 konkretnych sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

JPO jest do Malin. Masz do malin tak jak do zboża. Nie ma tych dodatkowych.

 

A co z EFA w przypadku fasoli. Wyrzucili dodatkowe dopłaty  z tytułu wysokobiałkowych do fasoli, ale przecież jest to uprawa wiążąca azot, tylko czy jest teraz w EFA?

 

Nic o tym nie piszą teraz w instrukcji.

 

Offtop: (Wykę wyrzucili w tamtym roku z EFA, a poprzez Google dalej na stronie Min-Rol i ARIMR można znaleźć wykazy z wyką.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

mam pewien problem. Kupuje ziemie w niedlugim czasie. Miesiac max 2 miesiace. Chcialbym tez do tej ziemi dostac doplaty za ten rok. Jak to zrobic skoro nie otrzymalem zalacznikow do tej ziemi bo nie byla moja? Co jesli obecny wlasciciel jeszcze zlozy wniosek o doplaty do tej ziemi? Jak to rozwiazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

musisz dysponować tą ziemią na dzień 31 maj. Jeśli tak będzie dopłaty należą się tobie. Załączniki graficzne wydają praktycznie od ręki w biurach Agencji


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ok a jesli poprzedni wlasciciel zlozy wniosek o doplaty do tej ziemi, pozniej ja kupie i tez zloze to co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

wtedy zostajecie obaj wezwani, jeśli jesteś w stanie udowodnić, że ziemia jest twoja na koniec maja- poprzedni właściciel dostaje po uszach. Istotne jest z jaką datą wchodzisz w posiadanie.Chyba można się porozumieć i nie składać 2 wniosków.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

rozumiem. Jeszcze jedna kwestia dotyczaca innej dzialki. Tez ja kupilem na poczatku roku ale byla zaniedbana. Rosly brzozy,, zlikwidowalem to i posieje gryke. Jak mam to wpisac na doplaty skoro na zalczaniku widac krzaki? Powierzchnie mam sam sobie zmierzyc i wpisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

za podanie prawidłowej powierzchni ty odpowiadasz i musisz sam ją określić. Istotne jest czy były zakrzaczenia- czy las. I uwaga data wejścia w posiadanie nie jest tożsama z datą kupna.W akcie notarialnym zaznacza się kiedy wchodzisz w posiadanie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

byly zakrzaczenia. Rozumiem ze po ich usunieciu mozna dostac doplaty a po skarczowaniu lasu juz nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

wtedy zostajecie obaj wezwani, jeśli jesteś w stanie udowodnić, że ziemia jest twoja na koniec maja- poprzedni właściciel dostaje po uszach. Istotne jest z jaką datą wchodzisz w posiadanie.Chyba można się porozumieć i nie składać 2 wniosków.

 

Nie ma znaczenia czyja ziemia na 31 maja. Jeżeli poprzedni właściciel sprzeda ci ziemię przed 31 maja, ale na tej ziemi będzie jego zasiew i oświadczy w ARIMR (i być może jeszcze będzie miał świadków) że to on jest użytkownikiem na 31 maja bo jeszcze zbiór plonu będzie jego to dopłaty należą się jemu, NIE tobie).

 

Jeżeli sprzeda ci ziemię przed 31 maja z zasiewem, lub ty zasiejesz już przed kontraktem to wtedy ty jesteś użytkownikiem i dopłaty należą się Tobie

 

Najlepiej więc ustalić kto ma składać, by nie było potem konfrontacji w ARIMR

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

rozumiem. Jeszcze jedna kwestia dotyczaca innej dzialki. Tez ja kupilem na poczatku roku ale byla zaniedbana. Rosly brzozy,, zlikwidowalem to i posieje gryke. Jak mam to wpisac na doplaty skoro na zalczaniku widac krzaki? Powierzchnie mam sam sobie zmierzyc i wpisac?

 

Wpisujesz na dopłaty normalnie co tam uprawiasz a na załączniku graficznym piszesz małe oświadczenie że działka jet obecnie wyczyszczona z zadrzewień  i jest użytkowana rolniczo z twoim podpisem. Jak będą chcieli to sprawdzą - przeważnie zawsze sprawdzają i tyle.

 

Ps. Przynajmniej u mnie to tak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj