Grzegorz37

Agregat upr-siewny BIERNY, AKTYWY czy TALERZOWY?

Polecane posty

wyrebski1    103

Właściwie to mam wszystkie rodzaje gleb-od piasków po gliny. A jeśli chodzi o wałek to zawsze lepiej aby był dzielony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ten agregat z linku to się chyba tylko na piachy nadaje. Przedni wał powinien być dzielony z mocowaniem po środku bo czasami ziemia lubi się na nim spiętrzać i jak nie będzie dzielony to się wygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Jak myślicie czy agregat uprawowo-siewny bierny (agregat + siewnik na hydropaku) o szerokości 3 metrów to dobry pomysł do ciągnika o mocy 80 km? Na gleby średnio ciężkie, III kl.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo obciążników, lekki wał w agregacie, nieduża skrzynia w siewniku.... i raczej pójdzie. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Pójdzie ale będzie ciężko... A lekki wał na takie ziemie nie spisze się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

parcker dobrze kruszy ale warunek aby ziemia nie była mokra bo się oblepia. też myślałem o takim wale do agregatu uprawowo-siewnego ale ja mam lekkie ziemie 3a-5 miejscami glina. a wiosna w tym roku może być mokra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

od tego są skrobaki i w pełni sprawę załatwiają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Packer kompletnie nie nadaje się na wiosenne wczesne siewy.

Jeśli masz zamiar siać w wilgotną (nie przesuszoną tysiącktotnymi przejazdami) glebe, to całkowicie odradzam packer.

Nie tylko dlatego, że się oblepia. Ubijając wilgotną glebę takim wałem narobisz sobie tylko szkody.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

@majranjd to jaki wał jest na wczesną wiosnę croscill sie od razu w kilka metrów tak zawali że w godzinę go będziesz czyścił pełny oponowy podobnie a rurowy czy z płaskownika czy zwał jak go zwał hmm na średnia ziemie jest nie za dobry nie zagęści dobrze. Packer nawet w mega mokrej ziemi się zaklei tylko blisko zębów a i tak po kilku cm od obrotu nad ziemia masz skrobaki które to zwalą i masz dobrze wyrównane i zagęszczone pod siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Mam u siebie gleby I-III gliniasty less, używam packera od 2006r i jeszcze nigdy się nie zakleił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

Ja mam aktywny z wałem packera od 1995 roku i radzi sobie bez problemu na ciężkich glebach.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

@majranjd to jaki wał jest na wczesną wiosnę croscill sie od razu w kilka metrów tak zawali że w godzinę go będziesz czyścił pełny oponowy podobnie a rurowy czy z płaskownika czy zwał jak go zwał hmm na średnia ziemie jest nie za dobry nie zagęści dobrze. Packer nawet w mega mokrej ziemi się zaklei tylko blisko zębów a i tak po kilku cm od obrotu nad ziemia masz skrobaki które to zwalą i masz dobrze wyrównane i zagęszczone pod siew

Coś mało rodzajów tych wałów znasz.

To, że wszyscy częstowali packerami to nie znaczy, że jest najlepszy.

Ja wiosną kompletnie nie potrzebuje packera, a wschody jęczmienia masz w mojej galerii.

Ba! zeby było śmieszniej siane poznaniakiem.

Wiosną suplchniam płytko, tylko by zapewnić prawidłowe "łoże" dla ziarniaka, nic więcej.

A jak wiesz gleba po zimie jest zagęszczona i na pewno już zdążyła osiąść, więc wał rurowy bdb sprawdza się przy bardzo wczesnych siewach.

Zaopatrzyliśmy się w packera tylko i wyłącznie na jesień i to suchą jesień. Jeśli czas pomiędzy orką a siewem będzie zbyt krótki.

Ale i to rozwiązanie nie jest dobre. Bo role jesiennego zagęszczacza powinien pełnić campbell, póki co jednak nie ma widoków na inną opcję.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

zawsze można kultywatorem przesuszyć przed agregatem gdyby było za mokro, raczej jestem zdecydowany na agregat z parckerem, strunowe wały mam przy agregacie uprawowym lemkena ,potrafi się zapchać muszę wtedy wolno jeździć 2-4km/h. dzisiaj byłem oglądać wstępnie u okolicznych dealerów. jako kryteria założyłem sobie

- przedni wałek strunowy dzielony na 4 łożyskach

- tylni parcker w miarę o największej średnicy min 45cm

- zęby sprężynowe proste

- cena

agregat z unii g. wychodzi 18.000 za drogo, konstrukcyjnie niewiele się różnił od tego agro-tom -u za 11.000, może materiały??

oglądałem jeszcze agregaty z agromasz-u 8.500, staltech 8.300 wały parckera małą średnice mają i został jeszcze rolmako za 9.500. myślę ze zdecyduje się na ten ostatni podoba mi się konstrukcja. wały połączone są płaskownikiem, który elastycznie łączy się z ramą nośną. agregat lepiej kopiuje nierówności terenu. podam link na stronę

http://www.rolmako.pl/agregat_uprawowo_siewny.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wał rurowy i dużej średnicy i rzadko ułożonych rurach nie zakleja się mocno. :) Jak ktoś ma zamiar robić w wilgotnej ziemi to polecam włokę z zębami. ;) Sprawdza się na suchych bryłach i dobrze równa wilgotną ziemię. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam.Przymierzam sie do kupna zestawu uprawowo siewnego aktywnego z drugiej reki.I teraz mam taki dylemat:3 czy 4 metry,brona wahadłowa czy moze cos wirujacego,siewnik amazoneD czy accord pneumatyczny? Bedzie to wspołpracowac z Deutz m620. Gleby mam dosc ciezkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

witam. przymierzamy sie do kupna agregaty aktywnego z UG Hermesa ma współpracować z 16145 na cieżkich glinach (prawie 50ha) ma ktoś opinie na jego temta? albo propozycję na inny agregat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A ja mam pytanie co do c-360 ? Znaczy chciałbym coś aktywnego , z siewnikiem raczej nie będzie latał tylko jakiś mały 200KG rozsiewacz nasion , bo bym chciał c-360+coś aktywnego+rozsiewacz=uprawa ścierniska i siew poplonu . Gleby 4,5klasa . Myślałem nad jakimś agregatem 2m ale ciężko taki mały znaleźć . Macie jakieś inne propozycje maszyn , takie coś musiało by to być aby można było jakoś zaczepić rozsiewacz . Po skibach też bym latał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

panowie a czy zetor 8540 poradzi sobie z agregatem uprawowo siewnym biernym z wałem parckera 3m i siewnikiem famarolu


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Mam agregat Unii 2.7 m też z Packerem i Poznaniakiem to spokojnie idzie z Proximą 95,a 3 m to już trochę więcej waży,pewnie z uciągiem nie byłoby problemu ,gorzej w transporcie i na uwrociach.Mój siewnik jest lekki ,nie wiem ile waży zasypany do pełna Agromasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

co do uciągu to nie powinno być problemu tylko musiałbyś dobrze przód dociążyć, żeby nie było problemów gdy agregat jest w gorze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

witam jaka jest teraz cena hermesa z uni 3m, i ile wyzsza jest od tornada z akpilu dzieki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

witam co sądzicie o takim agregacie na przedni tuz http://moto.allegro.pl/agregat-na-przedni-tuz-talerzowy-uprawowo-siewny-i2008875561.html

W chciałbym go zaczepic na przedni tuz a z tyłu agregat uprawowo-siewny na bronie wirowej co sądzicie o tej kombinacji zależy mi na tym żeby ten agretat z przodu pokruszył grudy i przyśpieszył osiadanie głównie w świeżą rolę jak sie sieje np.rzepak pozdrawiam :rolleyes:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj