dziku

Cena bydła rzeźnego

Polecane posty

SIEWCA    24

Niebawem Unia otworzy szeroko swe granice na bezcłowy wwóz południowoamerykańskich ćwierci wołowych, a także w zamian za dostęp do amerykańskiego rynku elektroniki wpuści na nasz rynek bydło z USA. Wyliczenia brukselskich urzędników mówią, że najbardziej stracą na tym rolnicy francuscy, włoscy, węgierscy i polscy. Oby nasze oczekiwania na wyższe ceny byków nie zamieniły się w ich spadki i takie ich dziwne ukształtowanie jak na rynku trzody chlewnej.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj, puki co to przy mleku lepiej się opłaca hodowla jałówek, zacieloną jałówkę można sprzedać nie taniej niż byczka w tym samym wieku a zeżre dużo mniej :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj, puki co to przy mleku lepiej się opłaca hodowla jałówek, zacieloną jałówkę można sprzedać nie taniej niż byczka w tym samym wieku a zeżre dużo mniej :lol:

Tylko teoretycznie. Mam na sprzedaż zacielona jałówkę to jak na razie było 3 klientów, każdy z nich miał daleko do mnie wiec pewnie oni nie kupią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Na razie faktura przyszła za dwa (sprzedane tydzień temu)

Charolais- 9,60 (59%) w:792kg (24msc) ;[ jednak co rasa mięsna to mięsna

Simental- 8.75 (57%) w:890 (24msc) B) -zabójcza waga

Ceny WBC (netto) w Łukowie

Jak przyjdzie faktura za resztę to dopiszę ;[

Jest i reszta faktury:

- limousine- 8.75 (58%) w:895 (24msc) :) - zabójcza waga

- simental- 8.75 (56%) w:780 (23msc)

- simental- 8.55 (54%) w:845 (19msc) :) - drugi rekordzista w mojej karierze

- HF- 8.55 (51%) w:812 (20msc) :lol: - kto by się spodziewał

- jałówka limousine- 8.75 (41%) w:695 (24msc) :lol: cieniutko

 

Dodaje procent mięsności/waga żywa/wiek

Tylko źle wyszła jałówka i jeden simental (jałówka pochodziła z ciąży bliźniaczej, a ten simental za młodu chorował)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

A możesz napisać ile takie byczki maja na WBC wagi? Bo mnie to ciekawi jeżeli płacą po około 8.5 -9 zl to ile na wbc maja 400- 450 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

marcin87 no to niezły wynik gratuluje! Mnie tylko ciekawi czy tego HFa opłacało się sprzedać na wbc czy nie lepiej by było na żywą? Pytam bo jeszcze nie sprzedawałem nigdy na wbc tylko ciągle na żywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

@marcin Jak jest ustalana waga poubojowa, bo to 58-59% z limousena czy charolesa to troche mało?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

pmb Białystok na piątek zamówiony samochód 9,2 wbc + vat i umowa za klasę r klasa wyżej lub niżej 0,5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@fernando po to podałem % żeby można było sobie przeliczyć (największy to 507kg wbc)

@tomcio87 nie spodziewałem się po hf takiej wagi w tym wieku, jak dla mnie dobra, a jak by było na żywą nie wiem ojciec odkąd zaczął sprzedawać na wbc to mówi że lepiej się opłaca

@limousine jak dla mnie zadowalająca nawet bardzo jak były po 100% krowach mięsnych to może było by lepiej (dodam że byki nie jadły żadnych premiksów dla opasów jedyny dodatek to śruty to camisan typowy dla krów mlecznych)

 

A poprawiam mały błąd simental ważył 780 a nie jak podałem 750

 

Za tydzień sprzedam krowę (matkę tego HF) jest to czysty HF i czy lepiej na wbc czy żywą? Ona jest strasznie wysoka jak jej byk (dodam że byk jak był wyprowadzany ledwo zmieścił się pod rurką od wody a rurka stanowiska leży niżej o 30cm :lol: :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Nie polecam jednej firmy co jezdzi po bydlo ona jest z Nakła wlasciciel Rotkiew. zadzwonil ze przyjedzie ja okarmilem bydlo czekalem caly dzien w domu i nie przyjechali wogole nie zadzwonil tak sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonsuper    0

Co do ceny byków w moim rejonie spadło już do 5 zł a do tego jeszcze trudno znaleźć odbiorcę :lol: A podobno ma być jeszcze gorzej :lol: Ceny w dużej mierze spadły z powodu kryzysu w Grecji B) A jak jest u was z cenami???


Nie rodzi rola ale Boża wola....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

U mnie nie aż tak źle, w piątek odbierał ode mnnie juz któryś raz z rzedu włoch z makowa mazowieckiego, cena 5.50zł,a jakoś bardzo ten 1 mu sie nie podobał. Waga obydwu powyzej 1200 kg. Narazie nie widać końca tych slabych cen, chociaz 5.50 to calkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Panowie cena z 12.05.2010r.firma Czej-Dag Sinarzewo

byki czarno białe 4,3zł+vat

mieszańce 4,95zł+vat

pozostawie to beż komentarza :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fernando    0

Ostatnio słyszałem teorie o tym ze Argentyna ma przysyłać na Europe ogromne ilości mięsa wiec jak narazie może być tylko gorzej :lol: :lol: B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1310

Buhaje po 5zl/kg+vat, z wielkim "ale..."

Jałoszka mieszaniec po 4,2 zl/kg


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianskoje    0

A tak się robi żeby okarmić bydło ile wlezie?? Wstydziłbyś się pisać że jesteś takim ''uczciwym'' hodowcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Damianskoje to do mnie? Okarmić okarmiłem jak zawsze trochę więcej jak zawsze ale bez przesady a co w tym dziwnego? Przecież i tak potrącają 6 czy 7%

Ja im sprzedaje od pary lat i do tej pory było dobrze. A Ty kolego byś był zadowolony gdyby się zapowiedzieli telefonicznie i nie przyjechali?

U mnie byki czarno białe 4,20 zl B) a jałówki 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

KULEDZY!!!a jak płacą za krowy waga 600-700 kg

sprzedawał kto byki /krowy do zakrzewskich kosów lacki?

NICKFREY gdzie mieszkasz?/ komu sprzedajesz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol20a    12

Możecie mi nie wierzyć ale mogę wrzucić fotkę faktury wczoraj poszły 2 sztuki byków po 5,80zł jeden warzył coś około 711kg a drugi 664 kg chyba no i strączka wziął 6% więc nie mam co narzekać nawet dobry interes poszedł. poprzedzają kolejne pytania chyba nie będzie to reklamą jeśli napisze że była to firma ,,SZAREK" z Widnej Góry (koło Jarosławia- podkarpackie)już kilka dobrych lat odbiera od nas bydło. ale tak jak piszecie że poniżej 5 to już jest porażka w porównaniu do tych cen z ostatniego lata ( 6,20) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomas318
      Witam potrzebuje podpowiedzi od chodowcow bydla opasowego . Planuje chow oki 50 sztuk opasow i jaka ilsc gruntow byla by potrzebna , jaka mieszanka pasz je karmicie z góry dzieki 
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez MacRolMF
      Witam ile potrzebuje hektarów i czego na 18 krów plus młodzież

      Z góry dzięki
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj