CeZaRy29269

Co zamiast zboża dla Byków

Polecane posty

artur125    945

co znaczy, co zamiast zboża?

musisz dokupić?

policzyłeś ,że lepiej własne zboże sprzedać niż w byki ładować?

bo to takie ,pytanie pomidor

Edytowano przez artur125

Wiadomość z agroFakt.pl

artur125    945

otręby, móto , DDGS QQ, wysłodki,soja , śr rzepakowa do wyboru, do koloru , nic ino liczyć , myśleć ,kupować

BENNY82    81

zamiast zboża lepsza pełnoporcjowa z paszarni!!!!!!!!!!!!!! a tak na serio to trzeba liczyć duzo osób pisze młóto a nie wszyscy mają pod reką a transport kosztuje a sam surowiec nie jest tańszy od tony zboża np pszenicy a skład na korzyśc pszenicy - słowem swoja sruta + pełnoporcjówka w odpowiednich proporcjach to tak na bogato..... a ekonomicznie z zaznaczeniem że do oporu ma byc wszystkiego kiszonka z traw z roślina wysokobiałkową(koniczyna czerwona bądz lucerna ale tu jest gorzej bo terminy zbiorów się nie pokrywajaz trawami) kiszonka z kuku lub wysłodki mokre zakiszone w balocie i siano dobrej jakości śruta zbożowa bez dodatków.

nikolas29    271

benny82.nigdy nie zgodze się z tym ze mlóto ma skład taki jak sruta pszenicy i ze nie jest tanszy od zborza,,180 tona z transportem a pszenicy 800,ty liczyc nie umiesz

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez magdac
      CTR zmieniły datę i odbędą się w tym samym terminie, co agrodays. Planowałam wybrać się na oba wydarzenia i teraz mam dylemat. Na ctr byłam w zeszłym roku i było ok. Na agro days miałam jechać pierwszy raz. Ktoś się jeszcze wybiera do Warszawy w lutym? Które targi lepsze? A może jednego dnia da się ogarnąć obie imprezy?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?
    • Przez Bobas233
      Witam . Chcialem się poradzić was a mianowicie ,mam okazje wziąść 10ha w dzdzierżawę z tym ze klasa jak napisałem 5 i 6. Czy zaoranie teraz tego i zwapnowanie wczesna wiosna wapnem powiedzmy weglanowym bedzie mialo jakis sens? Czy pomoze to w jakims stopniu podniesc ph? Pytam gdyz nigdy nie gospodarzylem na tej klasie ziemi. A jak wiemy sa to gleby słabe piaszczyste. Wiem ze ciezlo o dobry plon na tego typu ziemi no ale.. Czekam na sugestie tylko sensowne i z głową. Z gory dzięki za pomoc
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo przejmuje gospodarstwo i tu mam własnie pytanie dotyczące dawania paszy, magazyn na zboże mam jakieś 25 metrów od tuczarni i tu właśnie nasuwa się moje pytanie jak dostarczyć paszę do tuczarni na jeden rzut wchodzi około 300 sztuk świnek to dziennie około 900kg paszy, ręcznie nosić wiaderkach to mozna sie zachodzić jak myślicie jak sobie ułatwić noszenie paszy do karmników dla świń.?
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.