912

Podnośnik U902/912

Polecane posty

Evenement51    0

Witam, mam taki problem w Ursus 912, że gry włącze wzmacniasz momentu ciągnik trochę drży, a podnośnik zaczyna sam podnosić. Im wyższe obroty to szybciej zaczyna podnosić i żeby opuścić coś lekkiego muszę zdjąć nogę z gazu albo przełączyć na zająca.

I z wiązki z tym mam pytanie w czym jest problem??

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Masz pompkę wspomagającą podnośnika? Czy drgania ciągnika nie pochodzą z ramion podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Pompka ta jest z prawej strony w okienku zaraz pod pompą wspomagania ona daje ciśnienie na siłownik pomocniczy. Ciśnienie idzie przez zawór który jest wmontowany w tylną pokrywę podnośnika i jest połączony z rozdzielaczem. Trzeba zdjąć pokrywkę pod siedzeniem i tam jest ten zawór gdzie można go podregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

W książce napraw są dane jak ma wyglądać regulacja ale ja tej książki nie mam.Wiem że na wyłączonej pompie jak dasz dźwignie do góry to po mału z lekkimi drganiami ramiona się podniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Żółw nie ma nic wspólnego z podnośnikiem. Pompka wspomagająca jest na środku między pompami. Z prawej strony pod schodkami do środka masz dwie rurki, jedna z 8mm , a druga z 16 mm gruba. Ona daje 4 litry na minutę skokowo.

To można pominąć z szukaniem co sie dzieje, bo podnośnik nie ma żadnego podłączenia z mikro pompą.

Tylko dopływ oleju mają wspólny, nic więcej.

Jak włączysz żółwia to ciągnik zmienia głos, ale odłącz pompę podnośnika i wtedy zobacz czy bedzie dalej podnosił.

Dzwigienke od pompy masz z lewej strony pod schodkami, nad pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evenement51    0

No jest tak jak mówisz, właśnie to mnie zastanawiało od początku kupna, mimo że wyłączałem pompę to podnośnik i tak podnosił w takim trochę mozolnym tempie, ale mimo wszystko podnosił i to z duża siła bo nawet przyznam się, że nie chcący z giełem dolny zaczep. To znaczy, że wszystko działa ( mam na myśli to pompkę dodatkową) tylko po prostu trzeba to wyregulować, dobrze zrozumiałem ????

 

Dzięki za taką chęć pomocy, bo naprawdę już mnie to dobijało :) :)

Edytowano przez Evenement51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

To można pominąć z szukaniem co sie dzieje, bo podnośnik nie ma żadnego podłączenia z mikro pompą.

 

Jeśli jest pompka wspomagająca to ma ;) Pompka wspomagająca jest zasilana z mikropompki. Po wyjściu z rozdzielacza na filtr, olej idzie do tylnego mostu. Kiedy jest jeszcze pompka wspomagająca, zawór odpływowy kieruje olej na zawór odcinający pompki wspomagającej i dopiero zasila pompkę wspomagającą. Następnie jest tłoczony bezpośrednio do cylindra podnośnika

 

Z tego powodu pytałem o pompkę wspomagającą. Jaki to ma związek ze wzmacniaczem- nie wiem, bo nigdy wzmacniacza nie rozbierałem. Ale to może być dobry trop.

 

Zawór odcinający ma odcinać dopływ oleju na pompkę wspomagającą w momencie gdy suwak rozdzielacza znajduje się w położeniu neutralnym lub odpowiadającym opuszczaniu ramion podnośnika. Zawór odcinający reguluje się wkręcając lub wykręcając śrubę nastawczą (śrubunek którym zawór wkręca się w obudowę podnośnika) ) O ile dobrze pamiętam jak to się robiło, to musisz go wkręcić. Kręć i patrz co się dzieje. :) Aż po podniesieniu na wybraną wysokość i w trakcie opuszczania pompka nie będzie tłoczyć oleju. (najłatwiej to poznać po drganiach węższej rurki wychodzącej od pompki wspomagającej- jak drga, to pompka tłoczy olej) .

 

Podejrzewam, jakąś usterkę zaworu i sama regulacja może (ale nie musi :) ) nic nie dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legion178    0

Jak chcę coś podnieść to wydobywa się z niego dziwny dzwięk tzn głośno trzeszczy+nie podnosi nic

Prosze o rady jak to naprawić

Edytowano przez Legion178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legion178    0

Dziś podczepiłem pługi. Jakoś podniósł lecz bardzo słabo mu to szło. (nadal trzeszczało)

Chciałem sie was jeszcze spytać ile by kosztował kapitalny remont silnika?

Edytowano przez Legion178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Na początku najlepiej sprawdzić stan oleju. Następnie rozgrzać olej w skrzyni.

I metodą prób i błędów. Jesli pługu nie podniesie to masz dwie opcje: pierścionki na tłoczysku albo pompa. Więc przechodzisz dalej. Podczepiasz np przyczepę (tu przydaje się obciążenie lub rzadki, rozgrzany olej), i jeśli tego nie ruszy, albo ruszy to znak, że albo padła pompa (gdy nie ruszy) albo pierscionki (jesli ruszy przyczepe).

Sprawdzone and potwierdzone, przerabiałem to :D okazało się po wymianie pierscieni, że pompa też umarła ;) Więc teraz 1012 szarpie wszystko jak szalony ;) Ponoć rozdzielacz też może puszczać w pewnych przypadkach, zawory etc, na tym sie nie znam, proponuje zacząć od podstaw diagnostykę.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z jakiej mikropompki zasilana jest pompka zasilająca? chyba napędzana jest mimośrodem wałka odbioru mocy, obieg obu pomp głównej i wspomagającej jest zsynchronizowany ze sobą i jest wyłączana, zależnie od aktualnych warunków podnośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Pompka wspomagająca (tłoczkowa) ma możliwość wyłączenia ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jako takiego nie, ale właśnie przez trzpień zaworu odcinającego jest zsynchronizowana z obiegiem pompy głównej i tam zależnie od warunków podnośnika jest "wyłączana"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Z jakiej mikropompki zasilana jest pompka zasilająca? chyba napędzana jest mimośrodem wałka odbioru mocy....

MAT...'zasilana' a 'napędzana' - wydaje mi się , że jast różnica ;)

Stefano1 ma rację pisząc , że pompka wspomagająca jest zasilana z mikropompy...oczywiście mógł napisać , że z obwodu mikropompy- wtedy byłoby to bardziej przejrzyste :rolleyes:

co do zaworu -nie wypowiem się , bo do tego punktu jeszcze nie doszedłem :P

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak moja wina, źle zrozumiałem, myślałem cały czas o napędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Pompka wspomagająca jest zasilana z mikropompki. Po wyjściu z rozdzielacza na filtr, olej idzie do tylnego mostu. Kiedy jest jeszcze pompka wspomagająca, zawór odpływowy kieruje olej na zawór odcinający pompki wspomagającej i dopiero zasila pompkę wspomagającą. Następnie jest tłoczony bezpośrednio do cylindra podnośnika

 

 

 

 

Myślę, że z kontekstu całej wypowiedzi było można wydedukować o co chodziło ;) Ale fakt- fachowo było by dodać słowo "obwodu". :)

Edytowano przez Stefano1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

panowie a co jezeli plug na wolnych obrotach opada a po dodaniu gazu idzie do gory?

cisnienie na wyjsciu na kiper ma ok 180-190bar miezylem manometrem.

nie sprawdzalem jeszcze filtru czy cos podeszlo,dzisiaj zagladne.

prosze o pomoc i rady.

pozdrawiam

(mowa o ursusie 1012 turbo)

Edytowano przez seba87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

sugerujesz ze w moim przypadku moze dawac wkosc silownik pomocniczy? jezeli nie to co jeszcze moge sprawdzic przed demontarzem hydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj