FilipTDi

Jaki ciągnik na 320ha

Polecane posty

pablo21    29

Tak lepiej jedna marke bo od dilera mozna duzo dużo więcej wyciągnąc kasy. I serwis tez chetniej przyjeżdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

John Deere 7920 - jako główny

John Deere 6830 - on chyba ma 150km czy 160km

 

I takie do pomocy to 6030, 5820 ? myślę, że większe do takich prac nie potrzebne. Ale znów ile może być tego zielonego na podwórku xD

 

Znajomy [*] miał 400ha i jako główny miał NH TM 195 i jeszcze z 4 inne takie mniejsze praktycznie wszystko robił NH pola miał kawałek od domu bo z 20km i zawsze jak koło nas robił to właśnie tym NH. Myślę, że 3 ciągniki na tyle ha by wam wystarczyły ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

7920 już nie produkuja ;) albo 7930 ale pojemnośc ma mniejszą od 7920 albo 8130/8230 który dobrze by sie sprawdził w cięzkiej pracy typu orka czy głębosz z racji swojej mocy i wagi.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Rozmawiałem dziś z wujem i powiedział, że chciałby kupić 4 ciągniki:

1xdo ciężkich prac polowych

1xdo wielkogabarytowej prasy i żeby dopomógł w polu

2xdo transportu i drobnych prac w gospodarstwie

 

Stajnia JD:

8230 -250 KM -tylko ciężkie prace polowe,

7530 -180 KM -troszkę lżejsze prace w polu + prasa wielkogabarytowa,

6830 -140 KM -transport i drobniejsze prace

6430 -120 KM -transport, opryskiwacz, rozsiewacz.

 

Jeśli nie będzie ładowarki to można założyć ładowacz do 6430 lub 6830 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

he ;)

 

jak ktos ma 320ha i jest zielony w temacie, to niech lepiej sprzeda gospodarstwo i zajmie sie czym innym... bo to jest tak jak z beztalenciem, choćby miało najlepszy instrument to i tak dobrze na nim nigdy nie zagra.

Mysle że twój wujek ma jeszcze słonia w lodówce i też pewnie nie wie co z nim zrobić. Może trzeba założyć temat na stronie z forum o zoo? ;)

 

wg mnie wogóle jak ktoś zaczyna od tekstu że: ktoś ma coś tam i chciał by się poradzic, to powinien dostać na dzień dobry bana. Wogóle powinna być jakaś blokada że poniżej 200 postów user nie może założyć tematu.

 

 

na ten areał wystarczą 2 konkretne ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pomysł nie głupi zeby była możliwość pisania tematów od momentu napisania jakiejs ilosci postów, albo przetrzymaniu na forum okresu powiedzmy miesiaca


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Jakby ten 'kompletnie zielony' wujo kupił sobie od razu 2 nowoczesne ciągniki plus sprzęt towarzyszący i do tego jeszcze kombajn to podejrzewam, że by dostał niezłej zadyszki ;) .

 

A nowy ciągnik 300KM na 300ha to wcale nie jest wielka przesada, jeśli ma się głowę do tego i nie prowadzi się gospodarstwa w technologii ekstensywnej ;)

 

W moich niedalekich okolicach jest gospodarstwo rodzinne, chyba w granicach 300-400ha, gdzie stare ursusy i zetory zastąpił MF 6495, a w tym roku doszedł MF 8480, i do tego 2xClass Medion.

Na tym sprzęcie pracują wyłącznie ojciec z synem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

a moim zdaniem powinno się kupować ciągniki i maszyny z myślą zawsze powiększenia gospodarstwa bo nie wiadomo co będzie później chociaż przy takim dochodzie to można czesciej zmienic sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

A to sa jakies blokady finansowe u wujka czy nie patrzy na kase?? skoro wszystko na raz chce wymieniac. A nie pytales sie wujka jakie przedzialy mocy go interesuja. Moze troche zawezisz skale poszukiwan. Ale jednym slowem jak chce brac 3 ciagniki czy tam 4 to z jednej stajni np. John Deere. Wtedy powinien dostac ladny upust.

Tylko jak juz ktos to powiedzial troche dziwnie jak sam "zielony" sprzet stoi nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

A dlaczego nie "wszystko na zielono"??Gdybym miał taki areał to na pewno poszedł bym w tym kierunku i postawił na jedna dobra marke.Majac 4 ciagniki JD i jakis duzy kombajn dealerzy traktuja cie powazniej,łatwiej sie dogadac wywalczyc wieksze upusty a przy zakupie kolejnych maszyn lub modernizacji sprzetu za kilkanascie lat to sie na pewno przyda.W okolicy mamy goscia ktory ma ponad 1500 ha i cały sprzet ma JD.Ostatnio kupił kombajn za ponad 800 tys takze JD bo powiedział ze w taki sposob najłatwiej sie rozwijac,trzymajac sie jednej dobrej sprawdzonej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale upusty to nie wszystko

przeciez to jest podobna obsługa tych maszyn, to jest jeden serwis, jednakowe oleje, moze nawet podobne filtry, niech to bedzie NH czy moze DF, ale zawsze to jedna firma i nie wolasz do serwisu 3 gosci tylko jednego!!!! ile mniej przejazdów - a kto za nie placi?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
he ;)

 

jak ktos ma 320ha i jest zielony w temacie, to niech lepiej sprzeda gospodarstwo i zajmie sie czym innym... bo to jest tak jak z beztalenciem, choćby miało najlepszy instrument to i tak dobrze na nim nigdy nie zagra.

Mysle że twój wujek ma jeszcze słonia w lodówce i też pewnie nie wie co z nim zrobić. Może trzeba założyć temat na stronie z forum o zoo? ;)

 

wg mnie wogóle jak ktoś zaczyna od tekstu że: ktoś ma coś tam i chciał by się poradzic, to powinien dostać na dzień dobry bana. Wogóle powinna być jakaś blokada że poniżej 200 postów user nie może założyć tematu.

 

 

na ten areał wystarczą 2 konkretne ciągniki.

A ja myślę że z wujkiem Filipa nie jest tak źle-z reguły ten kto ma 320 ha nie ma też źle pod sufitem poukładane a po prostu Filip chciałby mu pomóc-czy wujek tego chce czy nie :).

A tak poważnie-swego czasu mój wujek (posiadający cokolwiek większe gospodarstwo-teraz prowadzi je jego syn)-też niezbyt wierzył w zachodnie maszyny-no a teraz jak okiem sięgnąć to Case albo inny Vaderstadt :)-a Ursusy powoli przechodzą w stan spoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

A dlaczego nikt nie powiedział o Fendtcie- przecież to w top agar polska pisali kiedyś że fendt ma pierwsze miejsce, 2 ma MF, 3 ma JD, 4 ma DF, lambo i same, dalej nie pamiętam. Co się tak złościcie na FilipaTDI? Dlaczego mówicie że to dzieciak? A jego wujek nic niewie o rolnictwie? Może to chłopak z miasta. Wujo kazał mu się zapytać w necie o dobre ciągniki i kombajn bo może jest strasznie zapracowany i niema może neta w domu. Wiadomo jak miastowi się znają. Mój dawny kumpel z klasy nie potrafił rozróżnić przodu od tyłu kombajnu, a jak puszczałem loche do knura to śmiał sie że to tak szybko i niema gry wstępnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

można kupić wszystko u jednego dilera wtedy śa korzystne upusty z serwisantami się łatwiej zaprzyjaznić. ale przychodzi czasże trzeba kuić jedną maszyne u innego żeby tamten nie myślał że nie znamy innych adresów.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
A dlaczego nikt nie powiedział o Fendtcie- przecież to w top agar polska pisali kiedyś że fendt ma pierwsze miejsce, 2 ma MF, 3 ma JD, 4 ma DF, lambo i same, dalej nie pamiętam.

 

Ciekawe w którym Top agar był taki artykuł. Fendt wygrał ponieważ staną w szranki ze skrzyniami stopniowanymi więc...

Po za tym w Top agar do wygrania jest Fendt więc jak zrobią D.H.K darmową reklamę może za rok za dwa da im do losowania MF albo Classa


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Pare ładnych lat temu był ten artykuł dokładnie popadł mi w pamięć. Ważna rzecz. Gdzieś z trzy lata temu jak nie więcej pisali o tym. Dokładnie niepowiem. Niegadajcie że Fendt jest gorszy od DF. Wręcz przeciwnie. Mam lambo premium 1060 i niejestem zadowolony z tego ciągnika. Za 3 lata, jeszcze zobaczymy kupuje fendta lub MF, z tego względu- jakość, wykonania, marka, moc, prestiż, wysoka cena daje gwarancje do wykonania. Sprzęgło jest dożywotnie, ma dożywotną gwarancje że się nie spali itp. A jak się nim jeździ. Jeździłem JD, MF, fendta na placu, na polu i uważam że fendt jest najlepszy. To jest tylko moje spostrzeżenie. Korbanek to firma i byle g..na nie ściąga. Niema to tamto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Nie no, fajnie iż dalej tak twierdzisz że za jakąś sumę pieniędzy dostaniesz Fendt'a który będzie bogato wyposażony itp. to ma chodzić bezawaryjnie (życze Ci tego aby nie psuł się).

Wyposaż sobie inny ciągnik do takiej opcji jak Fendt to myśle że kwota wyjdzie zbliżona chodzi mi głównie o NH T7500 DF TTV JD z AP.


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moze przeniesiecie rozmowe o fendtach do tego tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/Fendt-naj-naj...amp;start=220??? :angry:

fendt ma pierwsze miejsce, 2 ma MF, 3 ma JD, 4 ma DF, lambo i same, dalej nie pamiętam.

chyba nie umiesz interpretowac wynikow testow przeprowadzonych przez gazete. po pierwsze na pewno nikt nie stawial calych marek na kolejnych miejscach tylko poszczegolne modele, a poza tym brali pod uwage wszystkie prace, ale na pewno pisali mocniejsze i slabsze strone, takze okazaloby sie ze np. jd lepszy jest w ciezkiej pracy w polu, fendt w transporcie, a mf w zielonkach czy odwrotnie - nie wazne. trzeba samemu umiec odczytywac pewne parametry i wyciagac wnioski, a nie rzucac slogany fendt czy jd najlepszy i kupowac w taki sposob maszyny!!

Wyposaż sobie inny ciągnik do takiej opcji jak Fendt to myśle że kwota wyjdzie zbliżona

MF 7400 z takim samym wyposazeniem jak fendt 700 jest o 30 % tanszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

nie sądzę, żeby w ogóle jakieś rolnika obchodziła opinia jakiś dzieciaków z forum o tym jaki ma wybrać ciągnik, sam najlepiej wie co ma kupić, jak chce to sobie najwyżej poczyta o zaletach i wadach czytając opinie właścicieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

wlasnie wezmie przeczyta jakis artykul w gazecie i udaje boga ze wszystko wie ja tez jak kupuje jakas maszyne to pytam sie przewaznie tych co ją mają jak sie ona spisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale to tez nie daje pelnego obrazu, rzadko kiedy ktos przyzna ze wybral zle (w wiekszosci przypadkow nie ma takich powodow), wiec ciezko jest wybrac ta najbardziej optymalna maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj