sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

Siedzacybyk    413

jesli chodzi o daszkowy, to nie potrzebny podwójny. tak jak kolega wyzej pisal, ilosc poersxienie jest taka sama. co do zapotrzebowania na moc, mysle ze tu b. duza role odgrywa predkosc. ja zetorem 12045 -2.4 m jezdze 4 polowa, czasen nawet 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

są daszkowe tandemy? prędzej widziałem tandemy w wariancie ceownikowym


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Niektóre firmy oferują, np batyra czy agrolift robią takie, a landstal np tylko ceownikowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
Dnia 21.11.2023 o 12:20, kamil800 napisał:

Ja pod qq juz 2 lata daje npk rozwiewaczem wczesna wiosna a potem saletrzak w podsiewacz. Potem jak jest taka w pas aby sie dalo jechac i nie lamalo idzie mocznik. W tamtym roku 14t/ha w tym roku na gorszym gorzystym polu 14,5t wiec i teraz znowu tak zrobie 

A miałeś porównanie z polidapem czy npk w podsiewacz w tym samym roku?? 

Ogólnie dziwna technologia nawóz który jest mobilny podajecie blisko nasiona, a ten który praktycznie nie jest mobilny rzucacie rozsiewaczem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
2 godziny temu, ansu napisał:

W dwóch rzędach głębiej zagęszcza 


Głębiej? Z jakiego powodu?

Ja myślałem o tandemie daszkowym, ale pod warunkiem, że miałby gęściej pierścienie, chociaż w celu kruszenia brył, to chyba lepiej byłoby zrobić pierwszy daszek, a za nim  wał strunowy o małej średnicy, tzw. finish. W mokre warunki bym sobie go wypinał po prostu.

Edytowano przez Maniaks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
2 godziny temu, ansu napisał:

W dwóch rzędach głębiej zagęszcza 

I w uprawie głębokiej na zimę pod wiosenna kukurydzę nie jest mocne zagęszczenie wskazane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Ja to myślę że pod kukurydzę to najlepiej na wiosnę ruszyć bezorkowcem, zawsze to trochę bardziej luźniejsza gleba, szybciej się będzie nagrzewać a wysychać mocno to raczej nie powinna bo wały dogniotą wierzch gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

To tylko zdaje egzamin na glebach zimnych tak samo jak wiosenna orka tam się sprawdza. 

Ja już zrobiłem pod kukurydzę. Ładnie zmroziło w nocy. 

IMG_20231122_113637.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

ja ostatnio zawsze wiosna, czy pod soje czy kukurydze. podobno qq lubi rozluzniona glebe, nie odbiegam plonami od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

ja robiłem w marcu, kumpel w październiku. plony kukurydzy identyczne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
Dnia 23.11.2023 o 10:28, Maniaks napisał:


Głębiej? Z jakiego powodu?

Ja myślałem o tandemie daszkowym, ale pod warunkiem, że miałby gęściej pierścienie, chociaż w celu kruszenia brył, to chyba lepiej byłoby zrobić pierwszy daszek, a za nim  wał strunowy o małej średnicy, tzw. finish. W mokre warunki bym sobie go wypinał po prostu.

Bo tak jest. Nawet te rowki są głębsze.

Działa bardziej wgłębnie jak w jednym rzędzie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

mniejszy nie jest, raczej taki sam, ale moze wektory sil inaczej dzialaja. w obu w dol i na boki, ale w jednorzedowym bloskosc piescieni moze oddzialuje na siebie i wykluczaja sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    104

No nie wiem czy się zrozumieliśmy, ten sam ciężar rozłożony na większej powieżchni będzie miał mniejszy nacisk na cm 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Czemu na większej? Pierścieni masz tyle samo tylko w dwóch rzędach. W jednym rzędzie 2x ciaśniej ziemia jest ściskania pomiędzy, a w dwóch bardziej w dół. Widać to na oko w praktyce 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie wiem w jaki sposób tylko przypuszczam, ale efekt jest taki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    138

Jeden gęsty wał mniej się zapada bo nie ma miejsca na rozpychanie gleby na boki, dlatego jeśli jest małej średnicy a obciążony ,to  robi klin przed sobą i się zatrzymuje ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

to sa kliny, wypadkowa bedzie 45 stopni odchylona od piony. w pojedynczym pierscienie sa gesto, dlatego oddzialuja na siebie. ale podwujny bedzje ciezszy, a do tego bardziej oddalony od punktu podpaecia.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
notkiz    40
Dnia 22.11.2023 o 22:35, Tomek90 napisał:

 

Ogólnie dziwna technologia nawóz który jest mobilny podajecie blisko nasiona, a ten który praktycznie nie jest mobilny rzucacie rozsiewaczem. 

Wreszcie jeden mądry co zauważył bezsens tych zabiegów. 
Ludzie, po to wymyślono podsiewacze nawozów, bo fosfor bardzo słabo się przemieszcza!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

nalezaloby zadac nastepne pytanie, czy roslina w obecnym roku wegetacji korzysta z granuli, czy z zasobow gleby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5023

I tak i tak. 100% nawozu na pewno nie wykorzysta, ale to nie jest tak jak niektórzy pisali, że to nawóz pod przyszłą uprawę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

efekt azotowy widac golym okiem, czy w qq, czy w rzepaku strip till. w tym roku w podsiewacz dalem NPK 6-20-30, ale nie mialem porownania z wylaczonym podsiewaczem, nie przyszlo mi do glowy. przy nast. siewie powiem facetowi by kawalek wylaczyl, zobacze roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj