adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Matixd    9

Bardzo plenny, dość duży, w smaku zależy od pogody, na początku jest ok, później mniej smaczny, bardzo ciężki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, w tym roku będę zamawiał po sezonie z Warki rs16b. Będę też ją wypożyczał od sezonu 2022, ale osobiście użytkowałem ją przez dwa ostatnie sezony. Ogólnie mam na wypożyczenie scielarkę na małe kostki, szczotkę do truskawek do wymiatania starych liści, glebogryzarkę minos agri na razie dwie sekcje, ale w planach trzecia jak będzie zainteresowanie. Maszyna do formowania zagonów sadrim. Kod 96-115. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Słyszałem że szybko lecą noże w tej scielarce z warki. To prawda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Jak myślicie jaki ostatni termin na okrycie folią na przyśpieszenie, połowa marca? Później chyba już niewiele przyśpieszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

@kamil0qwe ja będę teraz rozwijał, pewnie pod koniec tygodnia, jak już obeschnie na tyle, żebym dał radę z herbicydem wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A pisałeś że przed zimą pryskałeś herbicydami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

@racyl Pryskałem Stompem(2.5l/ha), teraz druga dawka Devrinolem(4l/ha). Tak miałem od początku zaplanowane. Tylko kryć folią miałem wcześniej, i odstęp miał być 2tyg a wyszedł odstęp 2 miesiące. Można było przykryć wcześniej, ale jakoś nie chciałem przykrywać jak było ciepło a wegetacja truskawki była nie zatrzymana, przy bezśnieżnych mrozach mogło by się to skończyć nieciekawie. I dlatego zmieniłem trochę plany.

Niektórzy mówią, że Stomp z Devrinolem można mieszać, ale w sumie dobrze, że tego nie zrobiłem, to jak teraz dam Devrinol, to dłużej mi będzie trzymał.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Czy inżektor (czy są takowe) da radę przy podlewaniu z kranu- sieci. Wyjście fi 20 na wąż zasilający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7
tomn95 napisał:

Urywaja się nie zużywają. 

Jak trafią w kamień albo coś innego twardego to tak będzie ale ogólnie nie ma tragedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Moze są lepsze Ale cena tej kidd która jest używana i nie przerobiona jest taka sama co nowej z warki Lepjej jak już tak patrzysz to kup sobie heulinga ale cena jest kosmiczna ale maszyna podobno nie zawodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Tomasz0611 napisał:

@racyl Pryskałem Stompem(2.5l/ha), teraz druga dawka Devrinolem(4l/ha). Tak miałem od początku zaplanowane. Tylko kryć folią miałem wcześniej, i odstęp miał być 2tyg a wyszedł odstęp 2 miesiące. Można było przykryć wcześniej, ale jakoś nie chciałem przykrywać jak było ciepło a wegetacja truskawki była nie zatrzymana, przy bezśnieżnych mrozach mogło by się to skończyć nieciekawie. I dlatego zmieniłem trochę plany.

Niektórzy mówią, że Stomp z Devrinolem można mieszać, ale w sumie dobrze, że tego nie zrobiłem, to jak teraz dam Devrinol, to dłużej mi będzie trzymał.

 

wyleciało mi z głowy, faktycznie pisałeś o tym

ja młode opryskałem w sylwestra mixem a stare nie. i tak wszystko będzie pryskane

w tych co pryskałem była okrojona dawka. 2l stomp 400, 2l devrinol + 0,8l venzar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha102    5
7 godzin temu, racyl napisał:

@racyl Pryskałem Stompem(2.5l/ha), teraz druga dawka Devrinolem(4l/ha). Tak miałem od początku zaplanowane. Tylko kryć folią miałem wcześniej, i odstęp miał być 2tyg a wyszedł odstęp 2 miesiące. Można było przykryć wcześniej, ale jakoś nie chciałem przykrywać jak było ciepło a wegetacja truskawki była nie zatrzymana, przy bezśnieżnych mrozach mogło by się to skończyć nieciekawie. I dlatego zmieniłem trochę plany.

Niektórzy mówią, że Stomp z Devrinolem można mieszać, ale w sumie dobrze, że tego nie zrobiłem, to jak teraz dam Devrinol, to dłużej mi będzie trzymał

Pryskasz i jaki odstęp do przykrycia? Czym kryjesz folią czy agrowłókniną, nie przypaliły Ci się nigdy? Kilka lat temu próbowałam na kawałku, pryskałam stompem i za 2 dni kryłam folią, niestety truskawki spalone.

Edytowano przez Agniecha102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Z 5 lat jak pryskam Stompem Aqua przed przykryciem i zawsze było w porządku. Warunek jest jeden, musi być zatrzymana wegetacja truskawek, żeby Stomp stosować bezpiecznie. Raz albo dwa bywało tak, że pryskałem Stompem rano, a w południe folię rozwijałem, i nigdy mi nie przypaliło.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Agniecha102  Ja od przykrywania nie jestem specjalistą to raczej nie pomogę. Może nie byłoby problemów gbyś zrobiła oprysk stompem w deszcz żeby zmył środek z liści

A co do stompu to używam po zbiorach i jakiś negatywnych skutków nie ma tylko że przed deszczem albo w deszcz

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Ja Stomp tylko bardzo wczesną wiosną/zimą stosuję, więc na temat jego stosowania po zbiorach się nie wypowiem.

A pod folię stosuję, jak deszczu nie ma, i problemów nigdy nie miałem, tylko zawsze stosowałem, jak wegetacja jest zatrzymana.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pod folią to i większa temperatura, jak ktoś poleci po zielonych liściach i przykryje to może i coś się dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

A wtedy to oczywiście, że może być problem, jak wegetacja ruszy, pryśnie Stompem i to zamknie pod folią, to może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
9 godzin temu, Lok125 napisał:

Moze są lepsze Ale cena tej kidd która jest używana i nie przerobiona jest taka sama co nowej z warki Lepjej jak już tak patrzysz to kup sobie heulinga ale cena jest kosmiczna ale maszyna podobno nie zawodna

Używany Kidd 25 tys? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Nie 25 ale chyba nowa warka około 21 kosztuje brutto A żeby w racjonalnym stanie kupić kidd który zaraz się nie rozsypie też w okolice 20 trzeba zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Panowie rura do nawadniania pe 75 zakopana na 60cm bedzie ok czy za płytko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj