adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

bonanza13    17

większość na takich długich kwiatostanach. na krótkich leżacych jest ok.

bylem u doradcy. wciornastka znalazl jednego na ponad 10 zbadanych owoców. 

prawdopodobna przyczyna:przemrożenie, a trachnęło te wysokie, bo byly blisko wlokniny.

20200601_101842[1].jpg

Edytowano przez bonanza13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7
7 godzin temu, galan99 napisał:

Zapowiada się chłodny czerwiec i mokry to słabo będzie z owocami truskawki .

Ten co wlożył coś grosza w krzaka ,temu cos zostanie.   Multum ludzi olała sprawe bo nie chcieli inwestowac kasy na fungicydy. Teraz jak sie wpierdoliła szara lub maczniak to zloto wlewane w krzaka nawet nie pomoze. 

Edytowano przez Borczok
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Racja tylko trzeba to jeszcze zrobić z głową. Wiedzieć w jakich temperaturach działa środek bo pogoda nie rozpieszcza. Oraz niezbyt często robić zabiegi bo liść nie ściąga tak szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
9 godzin temu, bonanza13 napisał:

większość na takich długich kwiatostanach. na krótkich leżacych jest ok.

bylem u doradcy. wciornastka znalazl jednego na ponad 10 zbadanych owoców. 

prawdopodobna przyczyna:przemrożenie, a trachnęło te wysokie, bo byly blisko wlokniny.

20200601_101842[1].jpg

Moim zdaniem to otarcia o liście. Wieje jak głupie. U mnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7
18 minut temu, Neveragain napisał:

Lubelskie 15 zł kilogram na miescie truskawka i ludzie biorą :)

Ja dzisiaj sprzedawałem na mieście i cena była 20 zł  łubianka,  też  Lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

koleżanka z Warszawy mi pisała żę  od 7 do 13 zł za kg na pradze są w Wrodzisku  około 12zł kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Powstaje Polski Holding Spożywczy .

Trwają ostatnie rozmowy z firmami, które utworzą Polski Holding Spożywczy. Ministerstwo Aktywów Państwowych chce, by silna krajowa spółka ograniczyła liczbę pośredników na rynku, dzięki czemu skorzystają rolnicy i klienci.

Polska żywność jest zdrowa, ekologiczna i z wiadomego źródła. Producentów mamy, produktów także sporo. Problem polega na tym, że polskim rolnikom, czy producentom żywności trudno jest skutecznie konkurować z dyskontami i sieciami handlowymi. Silnymi, skonsolidowanymi i dyktującymi ceny na rynku. Największa sieć ma ponad 3 tysiące sklepów, druga prawie 700.

https://lublin.tvp.pl/48345200/powstaje-polski-holding-spozywczy?fbclid=IwAR36q6EUdSMu20oRiFvIK81Bk8S_uYYWgtAZqK6xg3euOsYUy__yXC3WpSE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
PRL wraca panowie, co da taki holding, jak ceny będą wyższe niż w biedronce to przecież nikt tam nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

warzywa ludzie zazwyczaj kupują tam gdzie i inne zakupy to chyba że mają gdzieś stragan warzywniak po drodze

na targi im się nie chcę zachodzić to będą na siłę szukać sklepu polskiego holdingu

 

może to będzie jak z niektórymi artykułami na orlenach że kilka razy droższe niż w normalnych sklepach 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Prolectus czy Kenja, co z środków na szara z 1 dniowa karencja? Od razu mówię że polyversum mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
3 godziny temu, racyl napisał:

warzywa ludzie zazwyczaj kupują tam gdzie i inne zakupy to chyba że mają gdzieś stragan warzywniak po drodze

na targi im się nie chcę zachodzić to będą na siłę szukać sklepu polskiego holdingu

 

może to będzie jak z niektórymi artykułami na orlenach że kilka razy droższe niż w normalnych sklepach 😂

Skończy się czas Handlarzy kupił sprzedał cena będzie wyważona do Biedronki i Lidla , będą musieli bardziej się starać z cenami wszystko ma swoje + i - co do handlu ale jak powstaną osiedlowe warzywniaki będzie cena bardziej stabilna nie jak teraz jest że zaczyna się od 30 zł a za chwilę spada na 2 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Taaaaa, to nie chodzi o nas rolników, tylko 10 prezesów bez etatu i trzeba im znaleźć robote, tak pomogą jak Eskimos pomógł przy jabłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, galan99 napisał:

Skończy się czas Handlarzy kupił sprzedał cena będzie wyważona do Biedronki i Lidla , będą musieli bardziej się starać z cenami wszystko ma swoje + i - co do handlu ale jak powstaną osiedlowe warzywniaki będzie cena bardziej stabilna nie jak teraz jest że zaczyna się od 30 zł a za chwilę spada na 2 zł .

 

tak jak te czereśnie po 70 zł to były przyspieszane okrywane itp

no ale żeby nie rozumieć że cena najwyższa jest na te pierwsze nowe w sezonie owoce to trzeba byc naprawdę ułomnym

Takie różnicę są z głupoty redaktorków co nie rozumieją praw rynku

I TY w to wierzysz że ktoś np przez miesiąc ma taką przebitkę.

 

kto ci człowieku sprzeda truskawkę czy malinę o lepszych parametrach, która poleży 2 dni i wiecej po takiej cenie co jest na skupie  bo o to wam omamionym ludziom chodzi

nikt z takich ludzi nie pomyśli ze truskawka ta w sklepie to musi poleżeć parę dni

 

ten owoc co handlarz kupuje to nie jest dokładni taki sam jak ląduje na skupach. Wielu durnym chłopkom wydaje sie że jak zawiozą na skup to od razu chcieli by dostać tyle co na targu czy sklepie

Kto wam takich durnot nawkładał do głów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

kiedyś były sklepy ,, GS '' zresztą u mie GS ma chyba z 6 sklepów ale konkurencji nie wytrzymuje co i raz coś sprzeda ze swojego majątku i prezes do emerytury dotrwa .                           truskawka na rynku WWL  7 zł za kg.

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renata1    2

Witam. Mam problem z truskawkami. Kwitną pięknie a później zawiązki owoców nie rosną i są jak pestki czereśni (wielkością oczywiście). Czy to antraknoza? Czym to zwalczyć, jestem laikiem w tym temacie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przyczyn może być wiele: roztocz, robactwo i antraknoza

azotu im daj

37 minut temu, jarecki napisał:

kiedyś były sklepy ,, GS '' zresztą u mie GS ma chyba z 6 sklepów ale konkurencji nie wytrzymuje co i raz coś sprzeda ze swojego majątku i prezes do emerytury dotrwa .                           truskawka na rynku WWL  7 zł za kg.

z wynajmu też można żyć i nie trzeba niczego sprzedawać

prezes sie pozbyć wystarczy

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
3 godziny temu, racyl napisał:

 

tak jak te czereśnie po 70 zł to były przyspieszane okrywane itp

no ale żeby nie rozumieć że cena najwyższa jest na te pierwsze nowe w sezonie owoce to trzeba byc naprawdę ułomnym

Takie różnicę są z głupoty redaktorków co nie rozumieją praw rynku

I TY w to wierzysz że ktoś np przez miesiąc ma taką przebitkę.

 

kto ci człowieku sprzeda truskawkę czy malinę o lepszych parametrach, która poleży 2 dni i wiecej po takiej cenie co jest na skupie  bo o to wam omamionym ludziom chodzi

nikt z takich ludzi nie pomyśli ze truskawka ta w sklepie to musi poleżeć parę dni

 

ten owoc co handlarz kupuje to nie jest dokładni taki sam jak ląduje na skupach. Wielu durnym chłopkom wydaje sie że jak zawiozą na skup to od razu chcieli by dostać tyle co na targu czy sklepie

Kto wam takich durnot nawkładał do głów

 

Musi coś powstać dla równowagi cenowej pomiędzy sieciami a Polskimi placówkami detalicznymi w tak zwanych zieleniakach bo inaczej skupy będą stale zaniżać cenę bo nie są nasze .

Taki handel jak byle kupczyk da tyle ile mu się chce bo nie ma konkurencji coś musi powstać bo inaczej będzie taniocha dla rolnika drogo w marketach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

człowieku towar co jest produkowany na giełdę czy do pośredniaka musi być odpowiedniej jakości.

kto ci np kupi drobną nie utwardzoną malinę w dodatku z szarą pleśnią do warzywniaka na osiedlu

myślisz że pośrednik to głupek i kupi towar co zaraz mu spleśnieje

to co jest w warzywniaku osiedlowym kosztuje więcej bo i jest odpowiednio przygotowane

 

A za taki towar klient musi więcej zapłacić

 

towar w przypadku owoców miękich musi być odpowiedni

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

"Każdy robi co chce"

Czego plantatorzy truskawek oczekiwaliby od władz?

- Cen, tych stabilnych cen. Żeby było wiadomo, że każdego roku będzie ta minimalna stawka. To, że oni twierdzą w telewizji, że co roku jest, że będą pilnować... Ale co roku jest to samo. Ta sama śpiewka i każdy robi, co chce - mówi pani Agnieszka.

Stabilnych cen na razie nie ma, są za to kontrole. - Jesteśmy kontrolowani, jakbyśmy byli jakimiś przestępcami. Kontrole sanitarne, urząd celny. Mamy mnóstwo biurokracji, a nikt o tym nie mówi. Mój tata prowadził gospodarstwo przez 40 lat i nie miał połowy, nawet ćwiartki tego co ja nazbierałam przez 20 lat. Mamy stosy papierów. To trzeba trzymać wieki. Czasami nawet nie wiem, co gdzie mam, bo to stosy, stosy papierów - opowiada. Jak dodaje, przyjazd każdego pracownika z zagranicy to osobna sterta dokumentów.

A Inspekcja Sanitarna? - pytam.

- Sprawdzają toalety, rękawiczki, łubianki. Bo teraz każda łubianka musi być nowa... No ale nikt się nie przejmuje tym, że dziki latają po naszych polach. Mieliśmy tam na końcu plantację, to nam dziki zryły całą - opowiada i pokazuje miejsce, gdzie zwierzęta wyrządziły szkody.



TAK BĘDZIE ZAWSZE W POLSCE BI NIE MA KONKURENCJI ZACHODNI KAPITAŁ I ROBI CO CHCE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

te wszystkie swoje bóle skieruj do polskiego rządu, przecież obiecuje, obiecywał że będzie bronił rolników

a tym czasem ukraińskiego towaru wjeźdza do Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

@galan99 to może niech państwo się przyjrzy ile zieleniaki mają marży 60-100% stąd też takie rozbieżności cenowe. owoce miękkie że skupow trafiają do przetworstwa a nie na rynek owoców świeżych. To są dwa różne tematy produkt deserowy który trafia do detalu wymaga więcej pracy nakładów, a produkt na skupie trafia do przemysłu na mrożenie albo na przecier. A ta krajowa giełda spożywczą nic nie da

  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żebyś Ty chociaż kiedyś spróbował coś kupić na giełdzie i sprzedać na targu to takich pierdół o marżach bys nie wypisywał

Następny nawiedzony co wydaje mu się że jego spleśniała malina co zawiózł na skup trafi do zieleniaka 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

I to chyba jest początek końca polskiej truskawki. firmy od pewnego czasu ściągają truskawke z zagranicy w granicach 1.8-2zl za kg z Egiptu Chorwacji Bośni itp. I mimo nie sprzyjającej aury pogodowej i wirusa brak słońca brak ludzi do zbioru to i tak cena w przemyśle nie będzie powalac

  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj