adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

to miej pretensje do polskiego rządu miała być ochrona polskiego interesu czy nie

Ukraina przecież nie należy do Uni a jej wolno eksportować do unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
racyl napisał:

żebyś Ty chociaż kiedyś spróbował coś kupić na giełdzie i sprzedać na targu to takich pierdół o marżach bys nie wypisywał

Następny nawiedzony co wydaje mu się że jego spleśniała malina co zawiózł na skup trafi do zieleniaka 😂

Ja od 20 lat handluje truskawka przemyslowa więc wiem co mówię i wiem ile zieleniaki mają marży. A żebyś nie myślał, też mam gospodarstwo i wiem ile kosztuje wychodowanie czegoś. I żadna giełda spożywczą nie poprawi w kieszeni rolników, tylko kolesiów z partii bo obsadza wysokie stołki kolesiami.


racyl napisał:

to miej pretensje do polskiego rządu miała być ochrona polskiego interesu czy nie

Ukraina przecież nie należy do Uni a jej wolno eksportować do unii

To rząd PO I PSL mógł nie pożyczyć pieniędzy Ukrainie na założenie plantacji dlugoletnich


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jasne kupią Twoją przemysłową truskawkę w szczycie sezonu gdzie towaru multum do wyboru  i wstawią do zieleniaka i zarobią krocie

chyba pękne ze śmiechu  😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7579

Po wojsku pracowałem w zaopatrzeniu sklepu spożywczego a był to rok 1995 giełdy warzywne miały się dobrze w Zamościu jak i w lublinie jeszcze na starej giełdzie .

Pracowałem do 2000 roku , sklepów , sklepików było wszędzie w całej Polsce towar sklepy brali z giełdy nie było problemu ze sprzedażą .

Teraz kto dostarcza towar do marketu zwykły rolnik NIE .

Wszyscy kupują w marketach bo wszystko na miejscu jest .

Co do Ukrainy to już inna bajka , nasz rząd może tyle co żyd za okupacji .UNIA  tak dyktuje .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

czy ty umiesz czytać że zrozumienie pisałem wyżej w poście że truskawki przemysłowe to zupełnie inny towar niż w detalu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A do marketu skąd niby trafia jak nie od jakiegoś dużego polskiego obszarnika co jest w stanie zapewnić duże transze powtarzalnego towaru

Market to jest potężny rynek zbytu ale trzeba być gigantem żeby z nimi współpracować

pojedyńcze sklepiki nie współpracuja z pojedynczymi rolnikami

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, wojtal24 napisał:

czy ty umiesz czytać że zrozumienie pisałem wyżej w poście że truskawki przemysłowe to zupełnie inny towar niż w detalu

 

to po cholerę piszesz że warzywniak zarabia jakieś kolosalne marże

1-2zł na kilu

nikt ci nie kupi jak nie zarobi co najmniej 1zł na kilu na jakimkolwiek owocu czy warzywie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
galan99 napisał:

Po wojsku pracowałem w zaopatrzeniu sklepu spożywczego a był to rok 1995 giełdy warzywne miały się dobrze w Zamościu jak i w lublinie jeszcze na starej giełdzie .

Pracowałem do 2000 roku , sklepów , sklepików było wszędzie w całej Polsce towar sklepy brali z giełdy nie było problemu ze sprzedażą .

Teraz kto dostarcza towar do marketu zwykły rolnik NIE .

Wszyscy kupują w marketach bo wszystko na miejscu jest .

Co do Ukrainy to już inna bajka , nasz rząd może tyle co żyd za okupacji .UNIA  tak dyktuje .

A który rolnik jest w stanie sprzedać co kolwiek do Biedy czy Lidla

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, racyl napisał:

 

to po cholerę piszesz że warzywniak zarabia jakieś kolosalne marże

1-2zł na kilu

nikt ci nie kupi jak nie zarobi co najmniej 1zł na kilu na jakimkolwiek owocu czy warzywie

Racyl , ty masz warzywniak ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, Pafnucy napisał:

Racyl , ty masz warzywniak ? 🤔

nie mam ale próbowałem tej sztuki.

wolę produkować i sprzedawać swój towar a nie kupować od większości krętaczy gdzie na górze ładny towar a pod spodem drobiazg albo bryły jak w ziemniaku młodym. kręcą oszukują bo zaraz im sie wydaje że handlarz to nie wiadomo ile na nich zarobi to trzeba oszukiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7579

Wiceminister aktywów zwraca przy tym uwagę, że wiele powszechnie rozpoznawalnych polskich marek sektora rolno-spożywczego zostało na skutek przekształceń własnościowych przejętych przed laty przez obcy kapitał. Spowodowało to, że Polska bezpowrotnie utraciła nad nimi kontrolę. – Ale mamy też kilka pozytywnych przykładów. Takie marki jak np. Kotlin, Włocławek, Lubella, Łowicz czy Tymbark trafiły w ręce jednej prywatnej firmy, która należy do polskiego kapitału. Marki są rozpoznawalne i dobrze się rozwijają. Na takich właśnie przykładach chcemy się wzorować przy tworzeniu naszego holdingu – zauważa Soboń.

Wiceminister podkreśla, że z takimi podmiotami warto współpracować i na pewno warto czerpać z ich doświadczeń przy budowie siły polskich marek spożywczych.

Tak się kończy jak brak własnych sklepów tylko obcy kapitał .

Nasz towar mogą kupić ludzie ale częściowo reszta to robi zakupy w marketach przetwórnie kupią w Polsce tyle i za tyle ile będzie im brak do produkcji pierw własny surowiec zagospodarują .

 

Kupel ma sklepik w Zamościu to sprzedaje własne produkty rolne wszystko to co wyprodukuje w rolnictwie i da się nieźle zarobić ale jest na ZUS .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Łowicz taki niby super(polski kapitał) a za truskawkę płaci mniej niż Niemcy z Płońska czy Łęczycy(Rauch), to ja mam w du*ie taki holding co bardziej doi rolnika niż zagraniczny kapitał.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kup sobie @galan99 tymbarka czy coś polskiej marki w polskich stacjach ORLEN  to przestaniesz gadać że polak polaka nie wydoi

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Taa ORLEN kolejne dobre, Kubica że tanie paliwa a u mnie w okolicy najdroższa stacja, na holendrsko-brytyjskim Shell'u czy brytyjskim BP jest taniej niż u polskich cwaniaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7579

To co pozostaje robić ? - jak rząd się zmieni za kilka lat pozabierają te wszystkie dodatki jak 500 + i 13 emeryturę to będzie jeszcze gorzej bo naród będzie biedny bardziej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pracować, pracować, pracować i na 500+ i 13-ki się nie oglądać

 

nikt ci nawet nie zagwarantuje że nawet będą ci płacić do końca kadencji pis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5603

Racyl ma rację, pieniądze to sobie trzeba zarobić, wolę żeby mi 700 w podatkach nie zabrali niż potem z łaską mają mi 500 dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po prostu to przeminie wcześniej czy później a z tego co już przyzwyczaili się zabierać nie zrezygnują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Dzięki. Nie ma jak się poradzić... Większość myśli tylko o Sobie... Co za czasy... A wymienic się doświadczeniami nie potrafia. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też mogę ci nawyrywać liści i zgaduj co to.

patrzy sie na całe krzaki a nie pojedyńcze liście.

może jeszcze masz parę takich krzaków na plantacji i sobie nimi głowę zaprzątasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj