adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Mc3    6

U mnie 3zl bez szypułki pierwszy dzień na skupie , masakra.... 

Edytowano przez Mc3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Bronisze się zesrało z ceną, w niedzielę po 7 zł oddawali ładną truskawkę.

Dzisiaj max 9 zł i wszędzie nawalone towaru

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Raczej odwrotnie, zesrało się na giełdach, przetwornie to czują, był przemysł 2.3-2.4, już jest 2.1-2.2
A po drugie to niektórym mało było 5 czy 10ha to na sadzili po 20 30ha i teraz mamy tego efekt jak przyszedł rok urodzajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tego można było się spodziewać. Cała Polska obsadzona truskawkami. Nie jeden Janusz biznesu myślał kurła sąsiad za truskawki kupił Passata w tdi w highline . Kurła to ja też kupię Grażyna sadzim truskawki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, cinek1808 napisał:

Tego można było się spodziewać. Cała Polska obsadzona truskawkami. Nie jeden Janusz biznesu myślał kurła sąsiad za truskawki kupił Passata w tdi w highline . Kurła to ja też kupię Grażyna sadzim truskawki. 

Tak jest z każdą uprawa co zapłaci raz rzucają się wszyscy za 2 lata będzie lepiej aż do czasu jak znowu zapłaci dalej nasadzą jak z kapustą bywa i typ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Rolnik1973 napisał:

Nie beczyć ilością nadrobicie.

8 zł na targu wczoraj były 

Nie znasz się to się nie udzielaj, leć stać w kolejce po suszowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diegole29    5

pojechałem do sannik:D z ciekawości na wjeździe zatrzymał mnie ,,Handlarz" ładna truskawka czy sprzedasz za 5zł:D:D:D:D:D:D:D:D:D ja mu tak za 5 to wysypie na przemiał:)  uważam że to uwłaczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
7 godzin temu, galan99 napisał:

Tak jest z każdą uprawa co zapłaci raz rzucają się wszyscy za 2 lata będzie lepiej aż do czasu jak znowu zapłaci dalej nasadzą jak z kapustą bywa i typ .

W ktorym roku tak super zaplacila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ostatnie dwa lata nie były złe przemysł był 3,5 i 2,8 bez szypułki. Ale też koszt pracownika był niższy 1,5-1,6 od łubianki. A inflacja z roku na rok wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

2017 zapłacił bardzo dobrze, ponad 5zl za kilo bez szypuły, ostanie dwa lata też złe nie były, to ludzie nasadzili, i teraz nawet przymrozki nie pomagają uzyskać lepszej ceny. Tylko jeszcze taka różnica że w 2017 płaciło się 2zl za lubianke bez szypuły a teraz trzeba tyle samo dać ale za lubianke z szypuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a za 2zł od łubianki chcę  wam ktoś zbierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
Wszyscy w okolicy płaca Ukrainie po 2zl, niektórzy 2.5 jak rwą na 2 łubianki i trzeba odsortowac co ładniejszy towar, polak za mniej niż 3 nie chce słyszeć o robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Rolnik1973 napisał:

A ile za godz narwie się łubianek?

od 10 do 20 . Jak chcesz to przyjedź kiedy i spróbuj ile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cmario    0

Witam

Co to morze być za choroba bądz brak czegoś .Mam takie liście na marmoladzie dwuletniej.Nie stosowałem żadnych nawozów dolistnych .

15.jpg

13.jpg

11.jpg

12.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj