Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

daron64 ja podałem koszty stałe które ponosimy mimo wszystko i nie ważna susza czy powódź one są stałe i koniec. A resztę co Ty napisałeś czyli sytuację nie od nas zależne... A każdy wie co ostatnio było z ceną mleka i i tak nadal kokosów nie ma... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Alez wy jesteście .Tak w skrócie 240 tys x1,45=348 tys + 10 krów x2,5=25tys+10 cieląt bycz=5tyś +dopłata30 tys .Mój sredni przychód roczny to około 400 tyś .tertaz główne koszty 60 ton pełnoporcjowej =70 tys +paliwo 15 tys nawozy srodki och 15 tys+ 6 tyś koszenie kukurydzy+20 rolek foli do sianokiszonki 6 tys,nasiona kukurydzy 3 tys /weterynaria IBR,BVD inseminacja 10 tys,prąd 8tys, razem około 130 tyś do tego doliczcie jeszcze 6 tys co miesiąc na drobne wydatki i bedzie razem 200 tys ,jak by nie liczyć 200 tys zostaje na czysto.Dodam jeszcze ze własnie kupiłem 5 ciągnik na te 16 ha i kazdy rocznie bedzie robił około 100 mth 

Edytowano przez grzesiekxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

To się ciesz że masz taką cenę za mleko... u nas było po połowie tego co u Ciebie wszyscy zaczęli szukać nowych mleczarni a różnica w cenie była max 10gr a dzisiaj te które dawały ciut więcej płacą teraz znacznie mniej niż z tych co ludzie pouciekali i tak było dłuuugo że mleko było poniżej 1zl więc zarób, inwestuj czy odłóż...

Co do sprzedaży krów ostatnio kilku moich klientów sprzedawalo cena 2zl brutto jeden dostał 1200zl drugi 800zl, rodzice też nie dawno sprzedawali to dostali 1600zl... szok a w sklepie to to z tej krowy leży gdzie indziej jak z byka?

Grzesiek kolejna sprawa to wg Twoich wyliczeń wszyscy powinni tak żyć jak Ty lecz rzeczywistośc pokazuje co innego...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Co sądzicie o JD 5075e ?

Pomyśl lepiej o seri 5m Model 5075 M wiekszy traktor lepszy udźwig i też ma 3 cylindry 

Seria E to składak Indie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Luke to co te krowy miały 300kg?  :blink: dobra krowa ponad 5 zł więc nawet 4 tys można za krowę wziąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Luke widzisz jak już pisałem nigdy nie brałem kredytu to sa dodatkowe koszta i wrazie jakiejs wpadki poprostu lezysz ,jesli mi na coś brakuje czem rok czy dłuzej ale zawsze po inwestycji musze być około 100 na plusie bo wtedy mam pole manewru.Przy mojej wielkosci gospodarstwa wszystko ogarne, sam zona pomoze przy udoju,na wszystko mam czas ,maszyny zadbane więc raczej nic sie nie psuje,remonty jak już tez robie sam.Nie ide w wydajnośc 7,5-8 tyś od krowy to dla niej luzik.Zadnych soji rzepaków ,witamin nic tylko sianokiszonka ,kukurydza i pełnoporcjówka,jałowki stoją bez tresciwej ,rzadnych doradców i innych oszołomów.Koszt produkcji litra mleka to około 75gr.Przy 20 jałówkach rocznie moge sobie pozwolic na wymiane sztuk z jkimkolwiek problemem.Jak już pisałem sasiad ma 150 szt dojnych 100ha i buduje nową obore bo brak dochodów ........ale tam jest wydajność 11_12 tyś od sztuki co miesiac patelnia soji +patelnia rzepaku do tego palety witamin buforów 2 tyś litrów paliwa 2 pracowników i pierdylion doradców......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek2323    0

Pomyśl lepiej o seri 5m Model 5075 M wiekszy traktor lepszy udźwig i też ma 3 cylindry 

Seria E to składak Indie 

Jaka jest cena takiego ciągnika ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas cena za krowy HF 2zł brutto/kg chyba że waży ponad 650kg to może po 3-4zł dadzą... Tą co rodzice sprzedawali miała 580kg... Nie wierzysz jak odnajdę pokażę fakturę. Wujek sprzedawał hfkę 734kg miała dostali 2350zł... U nas są strasznie chore ceny na wszystko. Cielaki wcześniej po 300-400zł były sprzedawane. Z kolegą zaczęliśmy na olx wystawiać to cena nagle urosła do 700-900zł ale ludzie przyjeżdżali po nie ze 100km a u nas w okolicy było nie realne osiągnąć taką cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To zacznij i krowy wystawiać, od nas handlarze jeżdżą po 100km za bydłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

heh to nawet u mnie tak tragicznie nie ma.. stara tłusta krowa po 4.6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja nie mogę zrozumieć tego zróżnicowania w PL tu tak tam owak... Ale zadzwoń do któregokolwiek handlarza z moich okolic różnica w cenie 20-50gr... Nawet pracując wcześniej na całkowicie innym terenie, jak słyszałem tam ceny to różnice były spore... co ciekawsze odległość 70km... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Jaka jest cena takiego ciągnika ? 

 

M to nie Chiny czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek2323    0

Będę szukał traktora tak maks do 120 tys brutto. Traktor ma pracować na 20 ha co polecacie ? 


Poszukuje jakiegoś ciągnika na 20 ha. Cena ma wynosić maks 120 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

c380

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Jaka jest cena takiego ciągnika ? 

U dilera trzeba by było się zapytać . za M 5085 w podstawie to po negocjacjach za 160 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Po negocjacjach to i z każdej marki pare tysi zejdziesz. A jak przyniesiesz gotówkę do dealera to tego Ursusa za 90 koła netto dostaniesz.

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Koledzy i koleżanki mam takie pytanie. Mianowicie przymierzam się do zakupu ciągnika. Celowalem w ciągniki marki renault modele 95.14 i 103.14. Byłem dzisiaj u znajomego handlarza i powiedział żebym lepiej celował w ciągniki marki Massey Ferguson modele 698, 699 lub serię 30. Tłumaczył to tym że do Masseyów dostanie się praktycznie wszystko raz drożej raz taniej ale się dostanie zaś do Renaultow jest problem bo praktycznie mało co jest a jak jest to kosztuje spore pieniądze. Doradzcie coś bo mam mętlik w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Pewnie ma takie MF-y na placu ? A tak na poważnie - części eksploatacyjne dostaniesz do każdego, a jeśli chodzi o nietypowe, to też idzie dostać, tylko trzeba ruszyć głową i poszperać w ogłoszeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Akurat mfa nie miał żadnego. Kilka lat się już znamy i tak mi radził. Głównie rozchodzilo mu się o remont skrzyni w renault. O serii 6 mówił że są pancerne no i serię 30 ze skrzynią 16x16 też są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tylko że jeśli się nie myle to w renowkach serii 14 i 54 są skrzynie właśnie z starych mf. Bo jak to mowia że renowka to skladak Ale dobrych części bo właśnie silnik taki co w fendach a skrzynie z starych mf

A czemu boisz się remontu skrzyni przecież te skrzynie uchodzą za bardzo trwałe wystarczy lać dobre oleje zmieniać filtry Ale to jak w każdym zachodnim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Damian tyle lat mam Renaultt i nie wiedziałem że tam jest skrzynia mfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj