Polecane posty

b0gdan    90

Chyba czujnik agresywności pedału sprzęgła.

Może wie ktoś jaki dokładnie jest rozmiar oringów w złączach hydraulicznych, bo chyba to będą jakieś calowe, dokupowałem jakieś czarne o podobnym rozmiarze i dalej sie leje... W katalogu części brak numeru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Przy okazji smarowania ciągnika, zobaczyłem że wtyczka jest rozłączona, po sprawdzeniu podłączeniu itd. okazało się że problem minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Pryśnięcie styków nie pomogło, to chyba czeka wymiana modułu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Zapaliła się kontrolka oleju silnika ,w MF 5460 , olej jest wymieniany tydzień temu co sprawdzić jaka przyczyna samemu ,wzywać serwis poklika laptopem 1000 wezmie ,czy kupić czujnik ciśnienia kosztuje 500 zł miał ktoś takie awarie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Zapaliła się kontrolka oleju silnika ,w MF 5460 , olej jest wymieniany tydzień temu co sprawdzić jaka przyczyna samemu ,wzywać serwis poklika laptopem 1000 wezmie ,czy kupić czujnik ciśnienia kosztuje 500 zł miał ktoś takie awarie

W 5425 koszt czujnika 20 zł-oryginał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Skąd oni biorą te ceny dokładnie 520 zł za czujnik ,kupiłbym jednak nie jestem pewien że  to on padł ,może coś z elektroniką  ,serwis tylko przez telefon gadał że przyjadą z komputerem i sprawdzą co ,na razie sprawdzili  sami cisnienie ,jest  dobre i w pole orzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ceny na części niestety z kosmosu a i jakość wcale nie taka super. Kiedyś założyłem czujnik stop z serwisu za 120zł, padł po roku póxniej założyłem czujnik z malucha za 10zł (pasuje bez żadnych przeróbek) i działa już drugi rok. A czujnik ciśnienia oleju silnikowego można założyć od małego MFa za kilka zł do kupienia w każdym sklepie z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Gwint może pasuje tylko kostka na 3 styki  i  tutaj mały chwyt , ,szukałerm na allegro są kilka rodzai jednak  tylko Korbanek ,ma ten 3 stykowy i cena 520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a w sklepach internetowych nie będzie taniej? W którym miejscu jest w silniku, czy tez może w pompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wkręcony jest z lewej strony na dole bloku klucz 26 ,ma kwadratową kostkę z 3 stykami i takich czujników nie znalazłem w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tak w katalogu części jest ukryty ten czujnik, że nie mam pojęcia gdzie on jest :) SISU, czy Perkins?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Witam, mam massey ferguson 5425 2009r. Dyna4. Otóż mam taki problem że ciagnik nie jedzie wymieniłem czujnik położenia sprzęgła a na panelu od biegów miga sekwencja dwa razy 1, potem trzy razy 1 i na końcu cztery razy szybko 1 i tak w kółko. Ciagnik przed wymianą czujnika jeździł 5 minut i stawał a teraz WGL już nie jedzie. Nie Wiem już co mam zrobić. Proszę o porady

Edytowano przez wrkus13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

No wymieniłem czujnik dolnego położenia sprzęgła ten z kablem. Przez ustawienie mam rozumieć kalibracje sprzęgła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

U kolegi 5465 jak się nagrzał olej w skrzyni ciągnik stawał nie szło ruszyć ,po ostygnięciu można było ruszyć ale parę minut i znowu ,co pamiętam wymienili mu czujnik temperatury  oleju skrzyni ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Witam, mam massey ferguson 5425 2009r. Dyna4. Otóż mam taki problem że ciagnik nie jedzie wymieniłem czujnik położenia sprzęgła a na panelu od biegów miga sekwencja dwa razy 1, potem trzy razy 1 i na końcu cztery razy szybko 1 i tak w kółko. Ciagnik przed wymianą czujnika jeździł 5 minut i stawał a teraz WGL już nie jedzie. Nie Wiem już co mam zrobić. Proszę o porady

Trzeba zaprosić kogoś z komputerem, aby odczytał inne parametry. Takie objawy to raczej nie czujnik, chociaż kod błędu na to by wskazywał. Możliwe uszkodzenie wiązki przewodów itp. Jak wymieniłeś czujnik, to  wiązka uszkodziła się całkowicie i dlatego jest trup.

Kalibrować  chyba nie trzeba, chociaż już nie pamiętam, czy naciskałem sprzęgło 10 razy jako kalibrację.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

 

Kalibracja sprzęgła 

 

zapalamy ciągnik 1-2 sekundy i gasimy , naciskamy sprzęgło nogą do końca i podnosimy dźwignię rewersu przekręcamy zapłon i trzymając sprzęgło i rewers czekamy aż usłyszymy sygnał wtedy powoli równomiernie puszczamy sprzęgło aż do następnego sygnału , puszczamy wszystko i wyłączamy zapłon czekamy kilkanaście sekund

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Wie ktoś może jak skalibrować dyna 4 w MF 5612? Instrukcję przejrzałem 3 razy i nigdzie tego nie znalazłem


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

użytkownik Statek pisał o kalibracji w serii 5400 :http://www.agrofoto.pl/forum/topic/85218-massey-ferguson-5425-dyna4-kalibracja-sprz%C4%99g%C5%82a/

a 5600 trochę się różni w środku i kalibracja może wyglądać inaczej/podobnie. Serwisant na pamięć zna kalibrację w 5400,ale przy przeglądzie nie był w stanie sobie dokładnie przypomnieć jak to się robi w 5600, a nie przywiózł ze sobą instrukcji.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Japierdolim
      Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość jeśli coś źle zrobiłem. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Massey 4235 1997r i zauważyłem problem z deska rozdzielczą a właściwie to z kontrolkami , wskaźnikiem paliwa i obrotomierzem. Wszystkie kontrolki zapalają się podczas pierwszego odpalania ciągnika, wskaźnik paliwa itd, obrotomierz wskazuje err. Wszystko działa do czasu zgaszenia ciągnika, po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym nagle przestają działać dosłownie wszystko (ciemność na desce rozdzielczej). Proszę o jakieś porady od czego zacząć.
    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj