mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

Vitasem    155

Właśnie zaczynam dzisiaj... Armetil + Coragen.

Ale ten rok dla ziemniaka jak na razie słaby.

Edytowano przez Vitasem
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Ja od poniedzialku zaczynam pakiet jak zwykle mankozeb+cymoksanil.

Dawno nie było tak słabych ziemniakow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

U mnie wczoraj poszedł armetil+azoksystrobina+ insektycyd+ algaren twin na lepsze zawiązywanie. Trochę zupa wyszła ale korzystałem że trochę popadało i się ochłodziło a ziemniaki zaczynają kwitnienie. Stonka spadła nawet sporo starej leży na ziemi.

 

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jak to jest z tym Coragen "stosować przed kwitnieniem" stonka zaczyna się pojawiać a kwitnienie startuje w czym to może zaszkodzić? Chodzi o pszczoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5

Vitasem i pala92 z jakich rejonów jesteście? . Malo deszczu u Was czy jak? . U mnie dlugo chlodno bylo i do zakrywania rzadków to jeszcze troche daleko ;/ jak to u was wyglada?

20210624_185334.jpg

Edytowano przez Lubago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Ja czekam, irga zdrowa nic się nie pojawia, pomidory też czysciutko. Dobre i jeden zabieg mniej w tym roku zmusili do cięcia kosztów. Za to stonka masakryczna, czerwono się zrobiło w ciągu jednej doby. Coragen świetnie sobie poradził. 

37 minut temu, Lubago napisał:

Vitasem i pala92 z jakich rejonów jesteście? . Malo deszczu u Was czy jak? . U mnie dlugo chlodno bylo i do zakrywania rzadków to jeszcze troche daleko ;/ jak to u was wyglada?

20210624_185334.jpg

Faktycznie coś słabo 🤔 jutro zrobię foto.

Kiedy sadzone?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

na północnym Mazowszu  tez ziemniak mizerny, bardzo długie i nierówne wschody na wiosnę,  teraz od 3tyg zero deszczu, w okolicy w tygodniu burze przechodziły a u nas sucho. raczej można już zapomnieć o ,,dobrych,,, plonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

 sadzone 28.04-01.05. W połowie czerwca opad 37mm i w czwartek 13mm. Wschody ok. Chyba zasługa orki wiosennej bo lepiej wygrzała się ziemia

 

 

1624788625675..jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubago    5
12 godzin temu, pedro2 napisał:

Ja czekam, irga zdrowa nic się nie pojawia, pomidory też czysciutko. Dobre i jeden zabieg mniej w tym roku zmusili do cięcia kosztów. Za to stonka masakryczna, czerwono się zrobiło w ciągu jednej doby. Coragen świetnie sobie poradził. 

Faktycznie coś słabo 🤔 jutro zrobię foto.

Kiedy sadzone?

14/15 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

To późno... czego byś chciał raptem trochę ponad miesiąc od posadzenia 😉 

Bzura na piachu ostatnie sadzone chyba 27.04. po górkach trochę dostały po tyłku w te upały. 

IMG_20210627_112120.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
18 godzin temu, Lubago napisał:

Vitasem i pala92 z jakich rejonów jesteście? . Malo deszczu u Was czy jak? . U mnie dlugo chlodno bylo i do zakrywania rzadków to jeszcze troche daleko ;/ jak to u was wyglada?

20210624_185334.jpg

U mnie po posadzeniu spadło ok 75l deszczu a pozniej bardzo zimno i to załatwiło temat. Sporo przesadzen bylo. Ogolnie patrzac na okolice to srednio. Albo ziemniaki sa ladne i złaczyly rzadki albo lipa jak u cb zalezy od pola. Opady dwa tyg temu 12l teraz ok 20l.

Najgorsze 8ha spulchnialem teraz miedzyrzedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
5 godzin temu, pedro2 napisał:

To późno... czego byś chciał raptem trochę ponad miesiąc od posadzenia 😉 

Bzura na piachu ostatnie sadzone chyba 27.04. po górkach trochę dostały po tyłku w te upały. &key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

 

IMG_20210627_112120.jpg

Widać , ze ziemniaczki ładnie podlane po ostatnich deszczach...niestety u mnie zero opadów od dwóch tygodni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Oj tak, połowa listków w te upały ochlapnięte, w 3 dni po deszczu więcej urosły niż w te 2tyg... Ale to piach, nie ma się co podniecać, jak co tydzień nie da te 15mm to gówno będzie. 

Z resztą widać co to za teren, sąsiedzi już dawno zalesili 😉 ale dzięki temu u mnie tak nie smali słonko


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOHAN81    15

Pytanie z innej beczki. Bronisław wszystkim już wypłacił pieniądze czy tylko o mnie zapomniał? Mówili że do lipca wypłacą tylko nie powiedzieli do którego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati3664    11
21 godzin temu, JOHAN81 napisał:

Pytanie z innej beczki. Bronisław wszystkim już wypłacił pieniądze czy tylko o mnie zapomniał? Mówili że do lipca wypłacą tylko nie powiedzieli do którego?

Nie tylko tobie nie wypłacili. Przelali za jedno auto i dalej cisza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

łomża nie pytając nikogo o zdanie,  premie z zeszłego roku przeznaczyła na poczet zakupionych u nich  sadzeniaków i środków ochrony roślin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Mówiłem nie raz, dalej siedźcie cicho ze spuszczonymi głowami to będzie jeszcze lepiej... tak jak w Bronisławiu czy innych gdzie pół roku i kasy nie ma za towar


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

A kogo to obchodzi że nie mają kasy, jak mówił kaczor, nie umiesz prowadzić działalności to ją zakończ. Jak kupujesz środki do produkcji to dostajesz termin i musisz zapłacić bo naliczą ci odsetki, nie zapłacisz podatku to ci komora naślą. Rolnicy to chyba jedyna grupa społeczna która daje się tak dymać.

  • Thanks 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Ma ktoś umowe z Solan Głowno? Spłonęła im hala produkcyjna i może wie ktoś jak będzie z kontraktacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Za wcześnie na konkretne decyzja


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj