Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

kampl    105
Napisano (edytowany)

I co? Do koszenia? Właśnie dostała pierwszy azot. Wymyslilem sobie że na to kukurydza pojdzie. I teraz mam biede bo muszę wczesnie zebrac.. 

IMG20240408182201.jpg

Edytowano przez kampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3979

Jak dostała pierwszy azot teraz to do koszenia za minimum 3 tygodnie w sprzyjających warunkach. A najlepiej 4 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Nie mogłem wjechać. Liczyłem żeby czekać do początku maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3979

Ja też dopiero teraz dam radę wjechać. Ale trawa na torfach do kostek więc spokojnie te 4-5 tygodni do koszenia. Chyba że przymrozki będą to i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, potrzebuje porady.

Dziś minęły 2 tygodnie odkąd została posiana saletra na trawy - ojciec czekał żeby posiać po przymrozkach bo zimno i nawoz nie zadziała. Kto z sąsiadów posiał wcześniej to już zaraz będzie kosić a u nas jeszcze chwilę to potrwa. Z tym, że mamy jeden kawałek na który była polana na jesień gnojowica - nowe szambo - i trawa na tym kawałku jest najslabsza ze  wszystkich i to zdecydowanie. Nawozona tak samo jak pozostałe. Na jesień w 22 był na nią wywożony obornik a w 23 gnojowica. Czy to ta gnojowica czymś zakszodzila? Czym to może być spowodowane? Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    413
5 godzin temu, wisienka1221 napisał:

Cześć, potrzebuje porady.

Dziś minęły 2 tygodnie odkąd została posiana saletra na trawy - ojciec czekał żeby posiać po przymrozkach bo zimno i nawoz nie zadziała. Kto z sąsiadów posiał wcześniej to już zaraz będzie kosić a u nas jeszcze chwilę to potrwa. Z tym, że mamy jeden kawałek na który była polana na jesień gnojowica - nowe szambo - i trawa na tym kawałku jest najslabsza ze  wszystkich i to zdecydowanie. Nawozona tak samo jak pozostałe. Na jesień w 22 był na nią wywożony obornik a w 23 gnojowica. Czy to ta gnojowica czymś zakszodzila? Czym to może być spowodowane? Dzięki 

po gnojowicy to trawa aż kipi

ja dawałem w tym roku mocznik i mam trawy super w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też mi się tak wydaje, rok temu po oborniku trawa była dobra a w tym roku bieda, że hej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349
Dnia 10.05.2024 o 07:12, czareczek85 napisał:

po gnojowicy to trawa aż kipi

ja dawałem w tym roku mocznik i mam trawy super w tym roku

Szczerze to nwm czy aż tak gnojowica daje kopa w tym roku dla testu wylałem jedna beczke dla testu przy prędkości 1km/h gnojowica z samego dołu aż czarna i żeby jakis się pas odznaczał to nie widziałem. Napewno coś daje ale nie tyle co sztuczny azot 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    163

Też zależy czego w ziemi brakuje, gnojowica to nie tylko azot, u mnie efekt widać gdzie była lana, oczywiście na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. Ja już po 1 zbiorze traw. Koszone 14.05. 

Obecnie pogoda deszczowa i pochmurna od 18.05

Co byście z azotowych polecili rzucić na 2 pokos? Saletrę? Mocznik? 

I w jakiej ilości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    945

To gdzie ten deszcz pada, u nas nie pada od końca kwietnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3979

U mnie żółto praktycznie wszędzie. Deszczu od ponad miesiąca nie było. Jedynie torfy się trochę zielenią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14
Napisano (edytowany)

Życzę i wam tego deszczu. Dlatego chciałem coś sypnac na 2 pokos żeby coś ładnego jeszcze wyrosło. Co byście polecili?

Edytowano przez xzibit0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    588

Tylko jak solidnie nie popada to szkoda roboty. Przerabiałem to w ubiegłym roku. Plon podskoczy o kilka procent a pasze trujące azotanami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3979

Wszystko się zgadza. Musi być dużo deszczu żeby to miało sens . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7418

Ja nie mam zamiaru nic siać dopóki nie najdzie porządna deszczowa pora. 

20 litrów teraz to jest nic. 

W zeszłym roku siałem i nie zebrałem. 

Pod 3 nie siałem i jak woda przyszła to bez nawozu było. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3979

Obawiam się że w tym roku taka pora może nie nadejść.  Dobrze żeby chociaż jeden czy dwa solidne deszcze poszły to na torfach by się z zrobiło drugi pokos. Wilgoci torfy jeszxze mają ale brakuje zasilenia z góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7418

U mnie bydło na wylocie. Sprzedałem 6szt, zostało młodziaków trochę. 

Bela siana na 3 dni. 

Gość, który wziął ode mnie ok 400 bel dzwonił, że jak będę miał coś do sprzedania to dzwonić i bierze bo nie ma widoków na poprawę sytuacji 

Dzisiaj już pszenżyto na mocnej 4a odrzuca słabsze pędy. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj