Polecane posty

aprochota    327

komagra kluczbork cena jiz spadla z 1510. na 1495. zaczynaja sie kolejki wiec cena w dul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to w rudnie też 1500 ale kolejka dużo mniejsza jak zajechałem to byłem drugi, a jak wyjeżdżałem to było z dziesięciu

Kamil to już zacząłeś kosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kujawsko-pomorskie, Agro-Sieć i okoliczne firmy -1500/1510 +vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

komagra i całe te polskie młyny to dziadostwo . cena w olejarni rośnie i w okolicy skupy płacą 1550 netto za rzepak . część polski skoszona i plony przeciętne albo słabe a reszta stoi w deszczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

u mnie w lubuskim mało co skoszone, wszystko stoi i czeka na pogodę, rzepaki z wyglądu niby ładne, a sypia w granicach 2-3ton, więc cena powinna wzrosnąć bo szału i rekordowych plonów nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Rola Człuchów 1550 netto. W okolicy nic nie skoszone. Rzepak porasta w łuszczynach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

u mnie w lubuskim mało co skoszone, wszystko stoi i czeka na pogodę, rzepaki z wyglądu niby ładne, a sypia w granicach 2-3ton, więc cena powinna wzrosnąć bo szału i rekordowych plonów nie bedzie

 

zacznie znacząco rosnąc w grudniu przed swiętami żeby zrealizować kontrakty wcześniej bym się nie spodziewał. u nas cena w okolicach bielska podlaskiego 1560pln co i tak dużym zaskoczeniem i miłym jest bo koszą nieliczni co mieli dosuszane. kolejek praktycznie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Nie nie gadaj wczoraj o 16 już zjeżdżali się do parcewa, dziś z rana była już kolejka. Tak samo w elewarze parę tirów i zestawów stało. Raps juz 10zł w dół w parcewie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Już pytałem ale nikt nie odpowiedział. Jak wyglądają potrącenia przy porośniętym rzepaku ? U mnie wlkp już rośnie od trzech dni. Dziś ostatni dzień deszczu niby, od jutra ma być ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sytuacja naprawdę nietypowa, bo kiedyś miałem rzepak na pokosie ścięty pokosówką, leżał 3 tygodnia i non stop lało. Zero porostu. A w tym roku niektórym porasta w stojącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Co masz na myśli dziadostwo z Polskimi młynami? Robili Ci potrącenia jakieś czy słaba cena? Ogólnie też miałem kilka razy z nimi styczność niby rzepak jak pojechał że dwa lata temu do nich to nie powiem bez potrąceń wyszedł ale pszenicy na młyn to im chyba już nigdy nie sprzedam. Ogólnie trafnie nazwałeś ich dziadami bo podejście wszystkich pracowników tej grupy to jakby jeszcze z głębokiej komuny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

porasta i to w łuszczynach na pół zielonych.cena 1565 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

płatność 30 dni i jeszcze kilka przeciągali po terminie płatność , cena niska , np w tamtym roku byłą słaba gęstość  i potrącali za jej brak i jak miałeś np 73 to cena wychodziła niższa niż na pszenicę paszową , jak można zrobić cennik na konsumpcję z potrąceniami że będzie o 50 zł na tonie tańsza jak paszowa. I trzeba było prosić żeby laborantka wpisywała niskie białko i wtedy wychodziła paszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

@up bo to jest właśnie polska czyli poj....y kraj pasza ro pasza i tyle a nie jakieś chore ich wymysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

To widzę że u Ciebie była ciekawsza sytuacja niż u mnie jak potrącali i brali za zanieczyszczenie połówki pszenicy.. Jednym słowem hejted " polskie młyny "... A niby to polski kapitał. Co do cen rzepaku to na giełdzie matif w piątek w górę do 369 euro, coś czuję że za niedługo 4 z przodu zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

teraz rzepak cena 1550 kiedy podrozeje ? bo 1 raz przechowujemy rzepak ciekawe czy zarobimy na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

teraz rzepak cena 1550 kiedy podrozeje ? bo 1 raz przechowujemy rzepak ciekawe czy zarobimy na tym

 

Na pewno nie stracisz, trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/rzepak-nie-placi/

 

nie rozumiem, czy to podpucha żeby teraz część spanikowała czy faktycznie  w tym roku przechowanie średnio się opłaci? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czemu rzepak taki tani jest tzn jest cena taka sama jak w zniwa .ponoc po zniwach zawsze drozal cos a teraz nic i w kontraktach na listopad grudzien nie podaja by ceny wzrosły . czyzby w tym roku nie oplacilo sie przechowywac rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj