Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    6715

To jest  mieszanka 2056 😛 nawożenie skromne 100 kg soli i 100 saletrzaku tu około 80 arów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Kumpel właśnie posiał tą 2056 na II klasie i podobno straszna lipa z tego co mówił 🙄 U nas lucerna z siewu w tym roku też kiepsko strasznie przez te ciągłe deszcze najprawdopodobniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

U mnie też jesienny siew 2056 jakoś strasznie słabo wyszedł na wiosnę była ładna a teraz już coraz mniej tej lucerny


Teraz będę próbował mieszanki mlf50 agriland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Tam gdzie lipa z ciekawości jakie macie ph? 

Bo na tej mieszance miałem mega plony a na czystej lucernie planet już tego niema przy ph 6.5-7.1

Na ph 5.0 i poniżej ta sama mieszanka dała plon mizerny.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

U znajomego jest koło 7, dbają o to od samego początku. U mnie trochę gorzej z pH, lucerna rośnie od 5,5 do 6,4 pH, mieszanki to samo. Mam tylko jedne pole równe 7 - rośnie tam lucerka barenbruga i Pioneer na niższym pH dużo lepiej wygląda. Siew z tego roku 6,3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Moją lucernę położyło po tych deszczach czerwcowych , tylko jak dało się wjechać skosiłem, ale połowa nie odbiła ... Teraz pytanie , jakbym podsiał wielokwiatową 10-15 kg i jeszcze rok potrzymał dało by radę ? Siałbym poznaniakiem na stopce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Podsiew w lucernie powinien się udać bo jest b. dużo wolnego miejsca. Swoją też będę podsiewal tylko prawdopodobnie mieszancowa bądź w połączeniu z trwała i ok 20kg.

Perkins poszukaj gdzieś na ww taniej trawy po 5-6zl a za różnice w cenie wynajmij usługę i będziesz pan zadowolony 😊 

Na zdjęciu masz efekty wiosennej próby podsiewu czystej lucerny

IMG_20200716_182851.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Znaczy i tak miałem na rynku kupić i tak jakiejś życicy, usługa to jedynie talerzowym. Jakbym po tym jeszcze delikatnie bronami przeleciał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
zetorr6441 napisał:

Tam gdzie lipa z ciekawości jakie macie ph? 

Bo na tej mieszance miałem mega plony a na czystej lucernie planet już tego niema przy ph 6.5-7.1

Na ph 5.0 i poniżej ta sama mieszanka dała plon mizerny.. 

 

Masz jakieś zdjęcia swojej 2056?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady bo wiosną posiałem lucernę w mieszance z owsem (przewaga) i jęczmieniem. Jakiś 1,5 miesiąca temu przykosiłem to wszystko bo było dużo komosy> Myślałem że po tym lucerna weźmie się do rośnięcia. Zaraz po skoszeniu zaczęły padać duże deszcze że ledwo zebrałem bele z tego pola ale niestety nie posiałem żadnego nawozu. Teraz znowu owies odbił więc wczoraj jeszcze raz wszystko skosiłem i dzisiaj zebrałem bele. 

Ale ta lucerna jest jakaś taka, rosnie jakby chciała a nie mogła. Pewnie też dlatego że ten owies wyciągnął całą wilgoć bo teraz jak belowałem to, aż się kurzyło z ziemi.

Do rzeczy: co teraz posiać, aby ruszyła i zaczęła rosnąć jak powinna?

Na wiosnę badałem glebę: pH 5,5 (poszło 3t wapna na ha). Potas, fosfor, magnez na poziomie średnim (potas w jednym miejscu niski) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

U mnie było podobnie do tej pory i w dodatku rumian się wwalil teraz na 3 pokos rzuciłem 159 kg zaksanu na ha i widać jak rośnie w oczach


150*

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18

Planuje zasiać lucerne na nowej dzierżawie glina klasa 3b i 4a obecnie jest tam trawa od ponad 10 lat wapna to pole raczej nie widziało (jeszcze czekam na analize) w tamtym roku poszedł obornik ok 20t/ha po trawie. Planuje dać teraz wapno wymieszać przeorać i zasiać pszenżyto na kiszonkę ponieważ kombajnem tam nie wjadę. Pytanie jak zniszczyć darń czy mogę jakoś chemicznie żeby później nie zaszkodzić lucernie czy tylko i wyłącznie mechanicznie? Oraz jak to jest z obornikiem czy dać jeszcze te 20t przed siewem pszenżyta czy już odpuścić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli tego dobrze nie zaorzesz to glifo.

Zbiór pszenżyta wiosną i siew lucerny czy jak?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kada2k    18
6 godzin temu, ASZv3 napisał:

Jeśli tego dobrze nie zaorzesz to glifo.

Zbiór pszenżyta wiosną i siew lucerny czy jak?

Tak zbiór podejrzewam przełom maja i czerwca, dał bym znów wapno i siew. A z przeoraniem nie będzie raczej problemu bardziej chodziło mi o chwasty których tam jest sporo.

Edytowano przez kada2k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1000    5

Na wiosnę siałem DSV 2056 lecz na ok 1/3 pola wschody były słabe i do teraz jest dość rzadka. Po ostatnim pokosie czyli za ok 2 tygodnie planuje tą część podsiaś i teraz pytanie lepsza będzie mieszanka DSV 2058 czy może DSV 2059? W DSV 2059 jest 20% lucerny a podobno podsiew lucerną za bardzo się nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
14 godzin temu, Primula94 napisał:

Czy w tym tygodniu siew mieszanki ( lucerna/ koniczyna) nie będzie zbyt późny? 

@ASZv3 co sądzisz? 

Optymalnie bez jesiennego koszenia 25 sierpnia - 10 września. Można przeciągnąć nawet do 15 jeśli widać opady zaraz na horyzoncie ;) Ja siałem najpóźniej 17 września (wyszło idealnie) i 23 września (tu chwila oczekiwania na deszcz i byłem zadowolony tak na 80% xD )

  • Thanks 2

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj