Skocz do zawartości

przemek1000

Members
  • Postów

    47
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez przemek1000

  1. Utrzymuje ktoś jałówki na rusztach bez stanowisk? Mam w planach budowę obory ale miejsce dla jałówek jest zbyt wąskie na stanowiska i korytarz przy stole paszowym dlatego chce na całości zrobić ruszt a pod ścianą gumy na rusztach tylko kilka osób mówiło że jak jałówki nauczą się kłaść na rusztach to po wycieleniu niechętnie będą chciały leżeć na stanowiskach i mogą być problemy
  2. 21 kg sianokiszonki 28,5 % SM i 19,3 % białka 33 kg kiszonki z kukurydzy 29% SM i 37% skrobii Dla najwydajniejszych idzie jeszcze do 350 gram tłuszczu chronionego
  3. U mnie średnio idzie 5,5 kg treściwej na sztukę i 1 kg rzepaku do wozu, wydajność ze zbiornika 31,5 litra
  4. Jak udaje Ci się uzyskać aż takie wysokie parametry ?
  5. przemek1000

    DSV 2056

    DSV 2056, II pokos, zdjęcie robione 3 tygodnie po skoszeniu I pokosu
  6. Myślę, że w takim roku jak ten zostawiając ją na ziarno można uzyskać 12-13 ton a to zbliżona ilość jaką uzyskuje się w moich okolicach z odmian typowo ziarnowych
  7. 2 dni po siewie doglebowo, Metodus + Metos
  8. Na jesieni 40 t/ ha obornika. Przedsiewnie 220 kg/ha mocznik a w podsiewacz 250 kg/ha ultra 8
  9. Siew wiosna 2020
  10. Z tego co wiem Banach ma budować oborę na ok 500 sztuk
  11. przemek1000

    Lucerna

    Możesz sypnąć 100-150 kg/ha saletry bo potasu na pierwszy pokos powinno wystarczyć z NPK
  12. Skład wydaje się dobry, chyba tutaj będzie trochę mniej energii w porównaniu do 19 - stki
  13. A gdzie kupujesz? Mi w Piątnicy i małym Płocku powiedzieli po 1470 brutto.
  14. Po ile teraz kupujecie agro 19 z agrocentrum?
  15. Myślę że to cena już po odliczeniu udziału. Piątnica bi 3.3 tł 4.6 1.69 netto
  16. U mnie bardzo dobrze w 2020 roku wypadł Legion, w porównaniu z popisem który był na podobnej ziemi legion dał więcej masy i ziarna
  17. Co miesiąc 10 groszy z każdego litra
  18. W Piątnicy muszą być pasze bez GMO i na udział idzie 10 groszy od każdego litra
  19. Oddawał ktoś sam próbki kiszonki z kukurydzy do badania w Jeżewie? Miałbym kilka pytań, ile musi być kiszonki i jak ją zapakować żeby wyniki były wiarygodne ?
  20. przemek1000

    Lucerna

    Na wiosnę siałem DSV 2056 lecz na ok 1/3 pola wschody były słabe i do teraz jest dość rzadka. Po ostatnim pokosie czyli za ok 2 tygodnie planuje tą część podsiaś i teraz pytanie lepsza będzie mieszanka DSV 2058 czy może DSV 2059? W DSV 2059 jest 20% lucerny a podobno podsiew lucerną za bardzo się nie udaje.
  21. Tak zostaje. Nie dokupuje jakiś wielkich ilości tych dodatków a nad wydajnością pracuje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v