Polecane posty

CaseInter    1

Jaki odstęp musi być między rozsianem wapna granulowanego a stosowaniem gnojowicy?Wapno poszło w Październiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3605

Jakie planujecie zastosować nawożenie lucerny w tym roku? U mnie chyba będzie musiała się zadowolić tylko 200kg Poli 6 po 1 pokosie 

Plus gdzie starczy gnojowica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

w marcu 200kg npk, ze 100 kg saletrosanu i po 1 trochę soli. Lucerniki na jesieni nawiezione obornikiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Żadne, zbierz w miarę wilgotną i będzie dobrze. Można tez troszkę trawy dorzucić do czystej to poprawi zakiszanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

Pytam bo ostatnio rozmawiałem z jednym gospodarzem, twierdzi że się nie opłaca lepiej żyto skosić bo to nie krowa. 🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3605

Lucerna to najbardziej białkowa pasza. W dodatku urośnie wszędzie gdzie będzie jako takie oh i nie stanie woda na dłuższy czas i 5 pokosów masz jak w banku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809
47 minut temu, adrian09 napisał:

Pytam bo ostatnio rozmawiałem z jednym gospodarzem, twierdzi że się nie opłaca lepiej żyto skosić bo to nie krowa. 🤔

 

A on na samym suchym chlebie żyje ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

Nie wygląda na takiego. Ma swój system, byki niby sprzedaje 700-800kg w 18 miesięcy ale na lucerne twierdzi że szkoda pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Może jakiegoś wielkiego doświadczenia nie mam, ale w 18 miesięcy wg mnie taka waga u kogoś kto twierdzi że szkoda lucerny lepiej żyto jest nie możliwa :o

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

Ja można powiedzieć że w cale nie mam doświadczenia bo poprzewracało mi się w głowie i zacząłem hodowle, i w te żywienie nie wierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

A jakie miałbyś ewentualnie pole pod zasiew? Tzn ph, przedplon, zasobności, klasa ziemi? Bo ten co Ci doradzał to z choinki się chyba urwał.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

PH jest w granicach 6-6.5 wapnowane na jesień, zasobności teraz dokładnej nie znam trzeba by było zrobić badania przed siewem a ziemia dość ciężka glina 4 klasa teraz pszenżyto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Jeśli nie jest to mokry teren i np nie masz zastoisk wodnych to da sobie radę. Doczytaj o nawożeniu. Roślina warta uwagi, dużo wartościowej paszy z ha/rok. 

  • Like 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

Pole 1.5ha większość suche ale jest kawałek przy rowie 10-20 setnych że jest dość mokro, może w te miejsce dorzucić koniczyny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3605

ja woda tam nie stoi przez dłuższy czas to nie trzeba. Zresztą koniczyna chyba też niezbyt lubi mokre miejsca. U siebie mam lucernę na kawałeczki gdzie praktycznie do kwietnia stoi woda i jest tam najładniejsza lucerna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Lucerna nie lubi mokrych kawałków. Kiedy zaczynacie siew lucerny? Myślałem o przyszłym tyg?  Ostatnio sialismy jakoś w maju ale wydaje mi się że siew teraz zostawi więcej wilgoci na polu. Ale jak z temp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

planuje siać początkiem maja, żeby już przymrozków nie było bo za drogie nasiona, a wilgoci chyba nie braknie bo na długoterminowych zapowaidają deszcze, oby nie za dużo było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj