Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ThePerkins    934

Nie bardzo bo bobowate po bobowatych.. Moja lucerna siana koniec kwietnia powschodziła ładnie, ale krzyczy wody ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Niby bobowate nie powinno się siać po sobie, a u mnie fasola siana po fasoli plonuje dużo lepiej w drugim albo trzecim niż w pierwszym po zbożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019

Siał ktoś lucernę po kukurydzy odchwaszczanej doglebówką? Mam kawałek gdzie mi by pasowała właśnie po kukurydzy. Ostatnio jak tak siałem to się trochę męczyła, i czy to może być przyczyną? Jak wasze doświadczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Nie bardzo bo bobowate po bobowatych.. Moja lucerna siana koniec kwietnia powschodziła ładnie, ale krzyczy wody ... 

To może po jęczmieniu ozimym? Tylko czy w lucernie jest jak pozbyć się perzu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, outstanding napisał:

To może po jęczmieniu ozimym? Tylko czy w lucernie jest jak pozbyć się perzu? 

Po jęczmieniu ozimym i przy siewie jesiennym mnóstwo samosiewów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
3 godziny temu, Leszy napisał:

Siał ktoś lucernę po kukurydzy odchwaszczanej doglebówką? Mam kawałek gdzie mi by pasowała właśnie po kukurydzy. Ostatnio jak tak siałem to się trochę męczyła, i czy to może być przyczyną? Jak wasze doświadczenia? 

Odradzam, przesiej to zbożem i dopiero siew lucerny. U mnie i u znajomego totalny niewypał.

  • Thanks 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Po jęczmieniu ozimym i przy siewie jesiennym mnóstwo samosiewów

Mówisz, że będą zagłuszacz lucerne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

U mnie tak było i dlatego już tydzień temu skosiłem pielegnacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ja mam zamiar zasiać 2ha po jęczmieniu ozimym i teraz trochę się zastanawiam ;) Ale gdyby zasiać w połowie lipca i dać oprysk po zasiewie to nie powinno być samosiewów. Ta lucerna w szerokich rzędach marnuje dużo przestrzeni a bardziej się nie rozkrzewi. Jak nie chciał zmieniać rozstawu to ja bym wolał dopłacić żeby przejechał jeszcze raz. U mnie jest co 11 cm i zastanawiam się czy nie siać w kratkę żeby było mniej roślin wzdłuż ale gęściej w poprzek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Ja wszystkie obecne lucerniki zakładałem poprzez wsiewkę w jęczmień ozimy i nie narzekam, siew jeczmienia w ostatnim tyg. Sierpnia i od razu wsiewka lucerny. Po żniwach jęczmienia zbierałem jeszcze w słabe pokosy lucerny a właściwie to mieszanki lucerny z ścierniskowy i samosiewami. W kolejnym roku w 1 pokosie trafiało się trochę jęczmienia ale jakoś mi to nie przeszkadzało

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja po zimowym mam siać w tym roku, oby skosić do końca września te samosiewy i może będzie dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914
2 godziny temu, soltys48 napisał:

U mnie tak było i dlatego już tydzień temu skosiłem pielegnacyjnie

Poleciałem na jednoliścienne i spokój był. Większy problem z dwuliściennymi miałem 

4 godziny temu, 6465 napisał:

Co jej dolega? 

IMG_20220519_201932.jpg

Zimno. Moja tak samo wygląda. Koniczyna zielona a lucerka biała, 90% w okolicy tak wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22

Jakiej firmy polecacie lucerne? Mas seeds, DSV, Barenbrug? 

A może jeszcze coś innego sprawdzonego macie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914
25 minut temu, outstanding napisał:

Jakiej firmy polecacie lucerne? Mas seeds, DSV, Barenbrug? 

A może jeszcze coś innego sprawdzonego macie? 

Ja mam barenbrug i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Mam lucernę z dsv, barenbruga, sowula i Pioneera. Najbardziej sprawdza się u nas ta z Pioneera😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Nieee, dystrybutor co ma qq Pioneera mi ją ścigał, generalnie ona była na zamówienie jedynie i trzeba było trochę na nią poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22
30 minut temu, areek9869 napisał:

Nieee, dystrybutor co ma qq Pioneera mi ją ścigał, generalnie ona była na zamówienie jedynie i trzeba było trochę na nią poczekać

A mógłbyś zdradzić koszt na hektar jak kupowałeś? Co by mnie z trampków nie wydarło 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj