aster453

Wadliwe ziarno lucerny kroki prawne

Polecane posty

aster453    26

Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.

Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.

Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.

Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natan1975    0

Miałem ten sam problem i wygrałem sprawę w sądzie + odszkodowanie 75000 pln

W razie pytań dzwoń 782002860

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

A ja mysle ze poprostu za głęboko ja posiales i tyle do tego jeszcze majowy termin siewu przy braku opadów tez może miec wpływ. Lucerna to bardzo wrażliwa roslinka na poczatku. To nie trawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

@rolstudent widać żeś student i się nie znasz nie od dziś sieję lucernę poza tym gdzie mieszkasz że twierdzisz że mało miałem opadów nie osądzaj innych wg pogody w Twojej okolicy. Pogoda była w porządku, upały przyszły później w dodatku było już po przymrozkach więc może jak chcesz pisać to wysil sie troszkę a nie w stylu nie działa komputer to pewnie go nie włączyłeś zasilania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

@rolstudent widać żeś student i się nie znasz

Zgodzę się z kolegą wyżej i to może być też przyczyną, więc nie "dziękuj" w taki sposób za odpowiedź. Sam zasiałem w tym roku sporo traw z motylkowymi i z każdą wizytą na łące widzę , że tych roślinek jest coraz mniej. Przyczyna ? Mało opadów, przymrozki i inne figle pogody.

A tak w ogóle to radzę przeanalizować wszystkie środki które były stosowane przez ostatnie lata. Niektóre utrzymują się więcej niż jeden sezon i mogą hamować rozwój roślin motylkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

A jakim herbicydem pryskałes przedplon pod lucerne? Bo mam nadzieję ze wiesz iż spora grupa herbicydów wymaga okresu karencji 2 lata na zasiew lucerny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Aminopielik był stosowany na jęczmień, ph ziemi 7,3 fosfor był ok 20 potas 15 troszkę mało ale regulowaliśmy go.

Faktycznie student sorki troszkę mnie poniosło. Zastanawiam się czy jest o co się bić z producentem / dystrybutorem ziarna ? Czy podawać sprawę do sądu czy można liczyć na odszkodowanie ? tymczasem nie dość że droga była lucerna ponad 25 zł gdzie u mnie można było ja kupić za 17 już zł i w dodatku gołe pole wyszło jakieś 5 - 10 %

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też coś słabo powschodziła luerna. Tylko ja siałem 25kg lucerny + 110kg jęczmienia. Może troche za głęboko wsiałem i temu, bo wszystko szło Poznaniakiem. Mam tylko dwa hektary zasiane więc duzo nie jest. Jeszcze jest opcja żeby w następnym roku poczekać aż przekwitnie wtedy się rozsieje sama i coś tam moze będzie. Co wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jano65    9
Napisano (edytowany)

lucerna dobra pasza.

Edytowano przez jano65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Człowieku, to było z 6 lat temu, co cię teraz naszło?   :P  xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rucin
      Kupiłem superka i juz kilka tygodni go przeglądam i gdy chciałem otworzyć rure wysypu to było cieżko coś skrzypiało i strasznie cieżko szła wcześniej tak nie było gdy otwierałem podczas oglądania u poprzedniego właściciela co może być przyczyną.A może da sie jakos łatwo zrobić żeby była otwierana hydraulicznie??
    • Przez Mati2812820
      Wie ktoś może, jaka jest pojemność zbiornika na ziarno w litrach w kombajnie Fortschritt E-514?
    • Przez sirmnemonic
      Jak w temacie. Koszty, średnie ceny sprzedaży, wydajnośći z hektara.
       
      Proszę o wypowiedzi osób prowadzących taką uprawę
       
      Nie pisz posta dużą czcionką na dodatek drukowaną!!!
    • Przez Kapi21
      Witam. Koledzy mam pytanie. Czy któryś z was uprawia lub uprawiał kukurydze o krótkim FAO? Np, odm. Piroxenia o FAO 130 lub inne z przedziału FAO 130-180? Interesuje mnie bardziej uprawa ziarnowa, z powodu dzików chciałbym szybciej z nią uciec z pola:) A poza tym sieję sporo żyta na kiszonkę i myśle że to byłby dobre rozwiązanie. Dzięki za wszelkie info i pomoc.
    • Przez Maroczek1
      Witam! Mam problem ze zdjęciem zużytego łożyska (to przy regulacji grubości śruty) w śrutowniku na kamienie WUKO (Załączam poglądowe zdjęcie śrutownika)
       
      Zabezpieczenia zostały zdjęte. Może miał ktoś z was podobny problem? Jeśli tak proszę o szybką odpowiedź!!!
       
      Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj