Polecane posty

royal261    10

Witam! Czy mieszankę dsv 2056 nawozicie azotem? Tam jest 20% trawy więc troche azotu by jej się przydało. 

Czy lepiej siać dsv 2056 czy może czystą lucernę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Każdy robi to co za stosowne. Dając azot pogonisz trawę i będzie jej więcej, nie dając lucerna będzie przodować. Twój wybór :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
11 godzin temu, Marcin_1992_2008 napisał:

W lucernie robią się żółte liście. Czegoś brakuje?

jeśli są to przebarwienia na krańcach liści to potas, wtedy też te końcówki zaczną zasychać - oznacza to problem z gospodarką wodna, jeśli środek albo też najniższe liście to może być kłopot z mikroelementami oraz magnezem. warto też spojrzeć na brodawki czy pracują ponieważ moga być nieaktywne i wtedy też można odrobinę azotu rzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

czy mozna jeszcze zasiac lucerne? chcialbym zaorać ściernisko i posiać , czy to powschodzi i nie przepadnie?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Śmiało,w ubiegłym roku siałem koledze końcem września i jest Ok     pierwszy pokos masa zielska drugi już czysto. Nie dodawaj tylko życicy!

W dobrych warunkach płytko posiana po 4-5 daniach będą 2 listki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

W przyszłym tygodniu będę siał lucerne i pytanie jaki NPK zastosować przedsiewnie i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1999    16

Witam. w przyszłym roku pierwszy raz będę siał lucernę na paszę . Tylko 2,5 hektara. Jakie odmiany polecacie na 2 i 3 klasę oraz jakie nawożenie przedsiewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

Mam kawałek ziemi o kwaśnym odczynie ph czy jeżeli dałbym teraz jesienia ze 3t wapna to jest sens siać wiosną lucerne czy odpuscic sobie z rok czasu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

czy warto jeszcze kosic lucernę? 4 pokos,nie jest za tęga ale robi się taka marna a gdzieś czytałem że lepiej już nie kosic jak jest późno to na wiosnę lepszy plon oddaje, ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63
Ja bym zostawił, w tamtym roku zostawiłem mały klin lucerny i pierwszy pokos byl lepszy w tym miejscu, szybciej ruszyła na wiosnę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Do tej pory siałem zwykłą lucerne siewną kupionana targu, ale chciałem spróbować coś lepszego najlepiej otoczkowanego z bakteriami. Jaką lucernę polecacie? Ewentualnie mieszanka lucerny z trawą lepsza czy gorsza od samej lucerny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Mogę polecić z czystym sumieniem Pioneer Pr55v48. Zdecydowanie w mieszance( wg badań własnych i tych bardziej "profesjonalnych" najlepiej plonuje i zachowuje się z festulolium) , tylko nie przeszkadzaj z ilością trawy. Jakie masz stanowisko zaplanowane pod lucerne?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Ziemia klasy 4, raczej lekka. Pole od paru lat wapnowane, teraz była kukurydza na ziarno i też delikatnie poszło wapno węglanowe. Rok temu i wcześnie był obornik ze 3 razy. Chciałem na nim zasiać lucernę, bo kukurydz podczas największych upałów nie do końca sobie radzi, bo pole jest trochę na górce, a lucerna jednak ma dłuższe korzenie i nie powinno jej zabrakonąć wody. Po za tym chciałem wprowadzić do uprawy jakąś roślinę, która by podniosła poziom próchnicy pod przyszłą uprawę kukurydzy, powiedzmy za 6 lat. Myśłałem żeby dostać dodatkowe dopłaty do motylkowych, ale nie wiem czy nie musi być w siewie czystym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj