Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek530053    63

Ja za siano jednemu proponowałem po 50zl za 160cm😉 ma tego z 4ha trochę słabszej jakości to albo na handel by było albo dla opasow😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190

To 160cm to taki przykład, bo chodziło że jak zrobię 100bel 130cm to koszt 5tys. A jak zrobię 70bel 160cm to 3,5tys i on byłby na tym stratny i pewnie trzeba byłoby dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek530053    63

Podobno średnica nie rośnie proporcjonalnie do objetosci😉 więc w bele 1,6m wejdzie 2,4m przestrzennego a w 1,2m wejdzie 1,36m przestrzennnego😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Panowie, idzie czymś opryskać lucerne od perzu? Nowo założona plantacja i lucerna ładnie powschodziła, ale pojawił sie perz i boje sie czy jej nie zagłuszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

Witam, ktoś wie jak ustawić stary poznaniak do siewu lucerny bo nie mogę uzyskac wysiewu a jutro musze zasiać proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3664

jak robicie kiszonkę z lucerny w pryzmę kiedy ciąć ile suszyć? jest taka bardziej miaszanka lucerna jakieś samosiewy trawy i inne zielska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Koszenie po południu i od rana następnego dnia zgrabianie, od południa zbieranie i po robocie 😉 oczywiście przy ładnej pogodzie. Czasami zbieramy tak, że leci trochę z przyczepy, ale kiszonka jest wtedy na prawdę super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3664

a czy taka.masa.nie będzie.plesniała? robiłem z trawy to jednego dnia ciołem i rozwalałem a drugiego grabiłem i zbierałem ugniatał c-330 z turem i po każdej warstwie sypiałem solą jak naradzie niema żadnych strat tylko przy brzegach gdzie było cienko to wyschło i jest trochę białego nalotu z soli ale byczki wszystko wciągną😊 PS ile musi się kisić taka masa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Sól to jakiś zabobon, co z tego że być może i ogranicza rozwój bakterii patogennych, jak jednocześnie unieszkodliwia pożyteczne bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zetorr6441 napisał:

Wasze lucerny też coś  zjadło?

czy tylko na bwm ta plaga.. 

Na jednym kawałku tak, podobno w tym roku jest z tym problem w całym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Można np cyperkil itp tylko nie wiadomo ile te substancje będą sie utrzymywać w roślinie i jaki może być po nich wpływ na zwierzęta dlatego nikt z moich znajomych się nie odważył. 

Poza tym na Podlasiu juz kosimy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Pewnie nie spodoba się większości to co napiszę ,ale może gnojowicę?  My od dwóch dni rozlewamy  właśnie na lucerke po 1 pokosie i gorzowską( po życie ). kontrole zrobiłem i efekty pokażę jeśli będzie cokolwiek widać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj