jaco512

Ursus 4011 - temat zbiorczy

Polecane posty

seweryn20    825

Rany ale wy kombinujecie.

4011:

pompa wtryskowa P24T8-3a W1AIFVR

regulator obrotów R8V20-120/55BW

wtryskiwacz WJ1S78-8 lub WJ7S78-9

końcówka wtryskiwacza D1LMK 150/W2

 

360:

pompa wtryskowa P24-49

regulator obrotów R8V25-110/74D1

wtryskiwacz WJ1S 78.7

końcówka wtryskiwaczw D1LMK 150/W2

 

To są jedyne różnice w silnikach tych ciągników i one wpływają na różnice w mocy i momencie.

a jeśli chodzi o prędkość maksymalną to 4011 ma zwolnice o przełożeniu 4,583 a 360 5,0909.

więcej różnic w tych ciągnikach mających wpływ na moc czy prędkość nie ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja 4011 na pewno wygra z 3P bo niema ogranicznika na pompie :D

i osiąga bardzo duże prędkości strach wsiąść a 5 biegu gaz do końca


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja moge napisac ze 40 to twarde ciagnik i oplaca sie je remontowac.

Mam porownanie u wuja ma 40 i 3p to 3p szybciej pada a wykonuje przewaznie te same prace i podobny przebieg na rok;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajko    0

Mój kolega mnie uświadamia ze jego 4011 ma silnik z 68 koniami (niby mu to nawet w papierach pisze chociaż ursus nie rejestrowany ) ^^;o Jak już przeleciałem z 10 stron i nic poza 42 konnymi. On mnie zwyzywał bo wiadomo jego ursus jest najlepszy na świecie :D najszybszy i najmocniejszy (typowy cfel :)) Mógł by mi ktoś rozjaśnić te sprawę czy miał prawo mnie zbluzgać czy to moja wina?? Będę miał przynajmniej argumenty na niego ;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może firma ursusa wypuściła pare ciągników z większym silnikiem (ale nie jestem pewny)


władymirec T-25
ursus c360-3p
ursus 5714 AgroBis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

miał prawo pod warunkiem że zmieniał (przerabiał) sinik, bo w oryginale tylko i wyłącznie były z silnikiem ok 45KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Zgadzam sie z poprzednikiem jeszcze nigdy nie słyszałem o takiej 60tce co ma ten twój kolega może to wersja Ursus& garaż ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

gdyby nawet już to nie będzie to 4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Może po prostu w papierach się pomylili. I zamiast 52 napisali 68...


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Chyba że zrobił tak jak mój kuzyn poprzerabiał coś i założył silnik perkinsa od jakiegoś kombajnu zachodniego i całkiem nieźle mu chodzi, twierdzi że ma ok 70km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

jak mu w papierach pisze to niech je pokaże po sprawie chyba że ma silnik od zetora 6945 ^^


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Mój kolega mnie uświadamia ze jego 4011 ma silnik z 68 koniami (niby mu to nawet w papierach pisze chociaż ursus nie rejestrowany ) ^^;o Jak już przeleciałem z 10 stron i nic poza 42 konnymi. On mnie zwyzywał bo wiadomo jego ursus jest najlepszy na świecie :D najszybszy i najmocniejszy (typowy cfel :)) Mógł by mi ktoś rozjaśnić te sprawę czy miał prawo mnie zbluzgać czy to moja wina?? Będę miał przynajmniej argumenty na niego ;/;/;/

 

Przede wszystkim to popracuj nad ortografią bo widzę że masz z tym problemy.Jakbyś nie wiedział to cię uświadomię pisze się kłótnia przez ó


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Ja w papierach od 3p mam wpisaą pojemność 3120 a powinno buć 2500. Zkolej Władymirec Stryjka ma wpisane 1500 a mój 1700 (silniki są identyczne) Są to głupie błędy urzędnicze. W przypadku Twojego kolegi jest napewno tak samo. Oryginalny 4011 ma 45 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Niech jedzie na hamownie i sprawdzi ile ten 4011 ma km bo w te 68 nie chce mi sie wierzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

 A jak taki cwany jest ten twoj kolega- to zaproponuj mu prosty test. Zaladuj pozadnie np. rozrzutnik obornikiem kiedys przy okazji i podepnij do jego mocarnej 4011. Wyposc go w pole po drapaczu czy ciezkich bronach. Jak uciagnie bez problemow bez zduszenia ciagnika to jego swieto. Nastepnie zaladuj tak samo rozrzutnik i podepnij do niego pierwsza leprzy 60-tke z sinikiem 4 cylindrowym( nie 3P) I wio w to samo pole. 

 

Gwarantuje Ci, ze szczena mu opadnie, jak rozlozy go na lopatki poczciwa szesciestka.

 

Wiem, ze przelozenia troche sie roznia w obu ciagnikach, ale w takim tescie wychodza takze roznice ok 10KM w mocy silnikow.

 

Sprawdzalem tak kiedys calkiem przypadkiem u nas. Sasiad przyznal za racje, ze w zaden sposob teraz nie udowodni mi, ze jego 4011 jest mocniejszy od 60-tki.

 

Moze zjechalem z tematu, ale tym prostym sposobem widac jak na dloni co potrafia poszczegolne ciagniki. W takich sytuacjach przydaje sie moc z silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

ursus 4011 a zetor 4011 to tosamo, rozni sie tylko tym ze ci co robili zetora jedli knedle

a ursusa schabowe i ziemniaki

zgadzam sie ze 40-tka jest szybsza od 60-ki dlatego jest troche slabsza, bo ma inne zwolennice i nic innego silnik skrzynia tylny most tosamo co 60-ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

gucio prawda :) moc silnika nie wynika z przełożenia mostu co było już pisane kilka(naście) razy. W silniku są różnice. zresztą nie tylko w nim. Jak juz poisałem w zetorze hydraulika działa bez WOM-u w przeciwieństwie do ursusa. O innych różnicach nie słyszałem co nie znaczy że innych nie ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

posiada ktoś tabele z prędkościami jazdy do 4011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro74    3

40estka ma szybsze zwolnice o jeden ząb sie ruznią koła zębate

4011 ma dwa zęby więcej na pólosi w zwolnicy od 360, a jeden ząb od 355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

gucio prawda :) moc silnika nie wynika z przełożenia mostu co było już pisane kilka(naście) razy. W silniku są różnice. zresztą nie tylko w nim. Jak juz poisałem w zetorze hydraulika działa bez WOM-u w przeciwieństwie do ursusa. O innych różnicach nie słyszałem co nie znaczy że innych nie ma :)

ja mam orginalnego ursusa c-4011 rok 1969 i hydraulika działa bez WOM-u wystwrczy dzwignie od wałka ustawic w pozycji pionowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj