witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kizak    2201

 Ta dysza tubo ,to jest zaj. sprawa ,tam do zwykłych myć  to hd 5/15 ,czy 6/15 spokojnie starczy ,już są to droższe myjki i części będą . Stihle o tych samych parametrach ,są tańsze ,lecz nie miałem do czynienia. Lovar ,czy Lavor wloskie ,jeszcze tańsze ,ale czy dobre ?  No miałem jedną małą ,ale to takie aż nadto amatorskie ,o tam podjazd spłukać ,siewnik,czy rower umyć ,chłodnicę ,to lux .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Mam stihla i mam dość wożenia go po serwisach dysza turbo nie wiem czy farby nie zerwie z maszyn bo w stihlu już trochę porwała dlatego dysza płaska i aktywna piana starczy  tylko czy ten HD 5 15 to faktycznie tak czuć ta moc czy tylko reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

 Mam 6/15 ,to ciut może lepsza od ,,5'' ,ale ja wiem ,myć myje ,mało co używam ,może 12 godzin w roku ,na razie po kilku latach ok. Do samochodu nie podchodzę ,karszerowska piana plus popierdułka lavala ,tam chyba ze dwa razy spróbowałem ,wrażenia nie zrobiło ,i wolę gąbkę ,bo z myjką 6/15 ciut strach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

 Płaską to tylko w popierdyłkach [mam dwie],a tak ,obrotówkę ,szybciej jakoś myje się [puki działa ,bo tych tanich poniżej 200 -300 zł zł to nie ma co sobie tyłka zawracać i kupować ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

No dobra do gospodarstwa wystarczy karcher hd 5/15 500l/godz 200bar max, robocze 150 bar, czy iść w mocniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

 Jeśli jedna ,i jest to ta pierwsza myjka to tak ,bo chyba ma regulację ciśnienia ,nie pamiętam .        Jak masz dużo mycia ,kupujesz co by nie tylko myło ,wycinało brud ,ale w tym wszystkim te ciśnienie nie jest tak ważne ,gdyż można przystawić bliżej ,lecz ważniejsze jest ilośc wody do płukania, .Myjka z lepszym płukaniem ,wymywaniem wyciętego brudu już robi robotę ,o żeby tak z 900 l na godzinę  ,już o ciepłej wodzie nie będę wspominał . Przy wyborze myjek mało kto wspomina o temperaturze wody na jakiej max  może myjka chodzić ,czasami wystarczy do kranu z gorącą wodą podłączyć ,a już nie każda toleruje te 50 stopni  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Jaką pianownicę polecacie do karchera hd 5/15 zamiennik za około 100zł czy tylko oryginał karchera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Co to może być, myjka Karcher k7 , po włączeniu na samym pistolecie wszytko działa, silnik się załącza, jest ciśnienie, a po podłączeniu lancy do pistoletu myjka wogole się nie chce włączyć. Nie ważne jaka lanca, na żadnej brak reakcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

może być zabrudzona lanca wewnątrz, przez co nie ma gdzie ciśnienie ujść. Wtedy myjka „odczytuje" to jakbyś wcale nie nacisnął spustu w pistolecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Karcher HD1090 na gospodarstwo będzie dobrym wyborem?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Witam zastanawiam się nad myjką nie wiem jaką wybrać czy na ciepłą wodę 170 bar i do ilu stopni grzanie? Czy może wziąść troszkę mocniejszą 200 bar zimną wodą która lepiej się sprawdzi mycie ciagników rozrzutnika płytki w oborze itp. jską firmę polecacie Karcher jest dużo serwisów ale i na nowe narzekają. Ehrle podobno bardzo dobra firma ale droga a może kranze ale nie wiem jak serwis. A może jakąś inną firmę ale główne pytanie ciepła czy zimną wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201
27 minut temu, kuna9977 napisał:

Witam zastanawiam się nad myjką nie wiem jaką wybrać czy na ciepłą wodę 170 bar i do ilu stopni grzanie? Czy może wziąść troszkę mocniejszą 200 bar zimną wodą która lepiej się sprawdzi mycie ciagników rozrzutnika płytki w oborze itp. jską firmę polecacie Karcher jest dużo serwisów ale i na nowe narzekają. Ehrle podobno bardzo dobra firma ale droga a może kranze ale nie wiem jak serwis. A może jakąś inną firmę ale główne pytanie ciepła czy zimną wodą

 by myjka wytrzymywała temperaturę do 60 stopni . Tak ma być w kwitach . Wtedy i do kranu z ciepłą podłączysz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70
1 minutę temu, kizak napisał:

 by myjka wytrzymywała temperaturę do 60 stopni . Tak ma być w kwitach . Wtedy i do kranu z ciepłą podłączysz . 

Tak tylko w tym kranie też za dużo ciepłej nie ma a koło domu myć nie będę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

 Ciepła ,prędzej  ,,odpuści'' ,wielkie ciśnienie no fajnie ,tylko ci jak nie odmyje to nim kapniesz się farbę ,,odbije'' . Mniej problemowe wysokociśnieniowe bez gorącej .    Ale ten co ma z gorącą pomimo kosztów naprawia i wali na gorąco . Naprawdę trudno doradzić . Ja mam 3 [mówię o sprawnych] ,i wszystkie na zimno ,najmniejszą popierdułką chłodnice myję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70
8 minut temu, kizak napisał:

 Ciepła ,prędzej  ,,odpuści'' ,wielkie ciśnienie no fajnie ,tylko ci jak nie odmyje to nim kapniesz się farbę ,,odbije'' . Mniej problemowe wysokociśnieniowe bez gorącej .    Ale ten co ma z gorącą pomimo kosztów naprawia i wali na gorąco . Naprawdę trudno doradzić . Ja mam 3 [mówię o sprawnych] ,i wszystkie na zimno ,najmniejszą popierdułką chłodnice myję .

Na zimną sporo tańsza ale slyszałem że własnie jak jest ciepła można myć z mniejszym ciśnieniem i wtedy nie odrywa farby a na zimnej właśnie trzeba większe ciśnienie i odrywa farbę ale nie wiem jak dokładnie to jest każdy inaczej mówi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Spójrz jeszcze na Lavor, z serii przemysłowej.

I niezależnie jaka myjka to obowiązkowo zwijak na wąż.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Każdy konkretny sprzedawca odradzi zakup zwijaka. Kosztuje kupę kasy a jest bardzo awaryjny. Zapomni się i zacznie rozwijać wąż w którym będzie ciśnienie i za którymś razem puszczają uszczelki i potem pompa dostaję po tyłku bo musi cały czas dobijać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70
32 minuty temu, krzychu121 napisał:

Każdy konkretny sprzedawca odradzi zakup zwijaka. Kosztuje kupę kasy a jest bardzo awaryjny. Zapomni się i zacznie rozwijać wąż w którym będzie ciśnienie i za którymś razem puszczają uszczelki i potem pompa dostaję po tyłku bo musi cały czas dobijać 

Ogulnie też myślałem o zwijarce ale faktycznie 1500-2000 zł więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Mam propozycje za karchera 1295 za 2500zl z 25 m weza i lanca. Sprawna ale uszkodzona wezownica, wiec bez cieplej wody, stan wizualny sredni, brakuje pokretel od chemii. Oplaca sie za taki model i taki stan tyle placic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
16 godzin temu, krzychu121 napisał:

Każdy konkretny sprzedawca odradzi zakup zwijaka. Kosztuje kupę kasy a jest bardzo awaryjny. Zapomni się i zacznie rozwijać wąż w którym będzie ciśnienie i za którymś razem puszczają uszczelki i potem pompa dostaję po tyłku bo musi cały czas dobijać 

Na leżący wąż spadnie coś ciężkiego i podobna sytuacja.

Mam zwijak i jakiś problemów nie widzę poza komfortem użytkowania.

Mi odradzano tylko dyszę rotacyjną.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201

 Oooooo ,dysza rotacyjna piękna sprawa ,no cóż ,ale prędko traci obroty i trza nową [teraz to pewnie bez 500 zł nie podchodż]. Ale robotę robi trzeba przyznać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Decyzja padła na ciepłą wodę tylko teraz pytanie jedne grzeją do 80⁰C i są sporo tańsze o 2 tyś drógie grzeją do 150 ⁰C co wybrać zastanawiam się nad karcherem HDS 8/18 cx lub 8/17 cx i właśnie 8/17 słabiej grzeje. Jeszcze opcja ehrle HD 640 grzeje do 98⁰C ale ma mocniejsze ciśnienie ale mniejszy przepływ wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj