witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

Znajomy    0

Witam Panowie! 

Potrzebuję rady czy opłaca się zakupić Karcher HD850 w cenie 1200 zł. 3 fazy, 190 bar. Spotkał się ktoś z tym?  Pozdrawiam!

Myjka wysokociÅnieniowa karcher 190bar 3 fazy Zbójno - image 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Opłaca się kupiłem podobną tylko 160bar  za te same pieniądzie i nie żałuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13
Dnia 15.05.2018 o 16:59, Znajomy napisał:

Witam Panowie! 

Potrzebuję rady czy opłaca się zakupić Karcher HD850 w cenie 1200 zł. 3 fazy, 190 bar. Spotkał się ktoś z tym?  Pozdrawiam!

Myjka wysokociÅnieniowa karcher 190bar 3 fazy Zbójno - image 1

Trochę podbijana, ciekawe jak w środku. Przydała by się dysza trójstopniowa do podawania chemia. Ta myjka jak była dobrze zrobiona będzie chodzić bardzo długo, podstawa to filtr do wody i wymiana oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Cześć . Mam pytanie. Czy istnieje coś takiego jak spalinowy podgrzewacz do wody? 

Mam myjke Karcher K5. Chciałbym jak zasilać gorącą wodą ale nie mam skąd wziąć. Ma ktoś jakiś pomysł? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

w HDS jest podgrzewacz spalinowy ,,chemia do tego ,mój ma to wszystko w jednym ,lecz parownik jest nieczynny ,a i mi zbędny ,

jak chcesz gorąca wodę zastosuj podgrzewacz przepływowy,i zasilaj go gorąca,

tylko   zastosuj odpowiednie zasilane do niego ,to jedno ,

a drugie czy Twój model jest przystosowany do dużych temperatur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Jest przystosowany do 40*C. Zawsze to lepsze niż zimna woda. Mówisz, że zwykły na 230V da radę ogrzać wodę na bieżąco? W sumie to nie mam pojęcia jakie ma zużycie wody ale zaraz będę googlował. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie wiem podsuwam pomysł ,podgrzewacz przepływowy daje rade przy prysznicu a wydatek wody wiele wiekszy niz myjka potrzebuje ,wiec by dał spokojnie rade

mój ma ustawienia na 90stopni , a 40 przepływka spokojnie ogrzeje ,,

grzałka min 2500w  taka moja teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Więc tak. 

K5 ma max przepływ wody 500l/h.

Przeciętny podgrzewacz o mocy 4,5 kWh przy temp. wody dostarczanej 15* podgrzewanej do 40* ma wydajność 2-2,5 litra na minutę co daje ok 120-180 litrów na godzinę. 

Będę musiał czegoś na 400V szukać jak już. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

teść w domku letniskowym mial taki podgrzewacz na 230v woda parzyła wiec  stąd mój pomysł ,,

jak sie taki pomysł sprawdzi to napisz ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

 Mam  dafi [ale zdechl],9 kw,2 fazy,oczywiście na ścianie,po odkręceniu kranu ukrop to nie leciał,ale już coś w temacie,jak ciut przykręcić to i łapy parzyło. Latem jest trochę cieplejsza woda z linii więc lepiej grzeje.     Miałem go podłączać do myjki,tylko zastanowiło mnie dlaczego kercher czy inna. firma nie robi elektrycznych nawet w opcjii,gdzie jest haczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

A co ich obchodzi twoje zużycie prądu jeśli by na tym zarobili,według mnie to za słaby argument ,to musi być coś jeszcze.......   .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

pewnie chodzi o przyłącze zasilania , w zalezności od myjki grzejącej prądem to pobór rzędu 30kW i kilkudziesięciu Amper oraz o wysokich temperatyrach wody czy parze można  raczej zapomnieć , mało kto ma instalację która to uciągnie i łatwiej na ON grzanie ogarnąć bo prądu idzie w większości tylko na silnik pompy te kilka kW a spaliny nie szkodzą bo po wioskach  większość myje na zewnątrz ewentualnie myjka ropogrzejąca stoi w pomieszczeniu a pracuje przy otwartych drzwiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wszystko super ale K5 może uciagnac max 40*C więc zużycie prądu nie będzie specjanie duże.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

sumek666, nie chce Cie martwic ale szkoda zachodu z Twoimi kombinacjami, po pierwsze jak puscisz gorąca wode na pompe uszczelniacze i cala reszta bardzo szybko padnie - chyba ze bedziesz z termometrem mierzył do 40st.c, druga sprawa woda podgrzana nawet do tej tempratury cudów nie zdziala.

Zmien myjke na jakiegos nawet starego HDSa za 2000zl i po kłopocie jezeli tak koniecznie potrzebna Ci goraca woda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

osobiście tez bym poszedł w oryginał z podgrzewaczem ,ale na sprawny w 100% to jakies 4 tys a nie dwa ,swojego kupilem za grosze ale nie grzeje ,a taki sam  z dozownikiem chemii ,nie schodzi ponizej 3500 oczywiście sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Troche bez sensu HDS bez grzania, bo to wielka nie poręczna krowa która się sprawdza jak ma grzanie. 

Zadne 4 tys za takiego HDSa, a chemie pobiera praktycznie każdy bez znaczenie za jaką kwotę jest. Swego czasu sprzedałem parę HDSów wszytkie sprawne łacznie z chemia w okolicach 1600-2500zł. Ale jak ktoś chce dokladac drugie tyle za odmalowany sprzet to czemu nie. Trzeba dobrze poszukać, wiedziec na co spojrzeć i nie bać sie zakupów. Nowy taki sprzet kosztuje kosmiczne pieniądze a raczej napewno nie bedzie trwalszy od tych starych. 

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

tylko ze ta krowa stoi spokojnie a wąż z lanca pracuje ,metrów sporo więc nie ma co narzekać ,przynajmniej uczciwe ciśnienie podaje

ja podalem cenę serwisowa po naprawach ,i tyle trzeba dac z gwarancja

a ja swojego kopiłem sprawnego bez grzania za 100zl ,to jak prezent ,co nie wziol byś?

co do grzania zależy co komu potrzebne ,przy tym cisnieniu co daje HDS mi grzanie jest zbędne ,usuwa wszystko na zimnej wodzie ,jak kiepski podklad farby to płatami zrywa takie moje doświadczenia z ta maszyna ,wczesniej byly marketów-ki serii  K to psikawki w porównaniu z takim sprzętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
Dnia 15.06.2018 o 22:48, Tomasz78 napisał:

w HDS jest podgrzewacz spalinowy ,,chemia do tego ,mój ma to wszystko w jednym ,lecz parownik jest nieczynny ,a i mi zbędny ,

...

jaki to dokładnie model ? jak się da otworzych to można zdjęcie z tabliczki silnika prosić na pw ? silnik chłodzony wodą czy powietrzem ?

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Szukaj modeli wolnoobrotowych, silniki chłodzone wodę mają charakterystyczną spirale wokół silnika np:

HDS 890, 990, 895S,M, 995 i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

5zł za mycie ale czy wszystko tam umyje ? czy tylko samochody ? swoją myjką umyjesz wszystkie maszyny, ciągniki ,kombajn, sieczkarnię , jakieś części podczas remontu/naprawy maszyn a nawet budynki i ,a myjnia nie daje takiej  niezależności . i ciekawe czy własciciel /zarządca nie miałby nic przeciwko myciu konkretnie brudnych maszyn 

a zanim dojedzie to i zanieczyszczeń sporo zostawi na drodze bo żeby się opłacało to musiałaby być w każdej wiosce a nie tylko w większych miastach powiatowych 

z reszta widze po tobie że nic wspólnego z życiową praktyką nie masz

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja kupilem sthila za 1400 zl na razie chodzi super. Mialem zamiar kupić kachera k7  ale strasznie podrożały juz ponad 2600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj