Geronimo

Dziwna oferta kupna

Polecane posty

Geronimo    2

Szukałem ale nie znalazłem podobnego tematu.

Wystawiłem traktor na sprzedanie. Po kilku dniach odezwał sie na maila koles z ofertą kupna. Mail w języku angielskim, zapytał czy aktualne i takie tam informacje na temat.

Odpisałem że aktualne. Napisałem zeby podać mu dane do PayPala i wyśle kasę i przyjedzie firma transportowa go zabrać. Na co ja odpowiedziałem ze nie używam PP i ze jak jest zainteresowany to mogę podać dane do przelewu na konto. Odpisał że nie ma problemu żeby podać numer konta i on kase przeleje.

Jak dla mnie troszkę za piękne żeby było prawdziwe. Ale z drugiej strony taka oferta korci bo jednak jest dosyć konkretna.

Co o tym myślicie?? Może ktoś miał taka sytuacje jak ta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Jeśli on najpierw przeleje kasę a dopiero potem przyjedzie firma transportowa po niego to czemu nie ? On tak chce brać ten ciągnik beza oglądania tylko po ogłoszeniu ? Pytałeś sie o jakieś dane osobowe żeby sprawdzić wogóle czy ktoś taki istnieje ?


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Napisałem mu żeby podał dane lub kopię dokumentu tożsamości, ale z drugiej strony jaki to jest problem żeby kradzione dokumenty skopiować. No dziwi mnie to że tak bez oglądania i w ogóle. No nie ma opcji żebym im dał ciągnik bez kasy ale tak czy inaczej mocno dziwne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Szczerze powiem że dziwna sytuacja i to bardzo, jednak nawet jakby tak było to są obawy że koleś coś zakręci tak że zostane bez kasy i ciągnika. W dzisiejszych czasach takie coś jednak śmierdzi przekrętem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Geronimo sam już sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie . Tak gdzie jest mowa o pieniądzach i pewnie niemałych (bo ciągnik to nie pralka ),nie ma co się łaszczyć ,niech wszystko będzie czarno na białym . Myślę że nie warto w to wchodzić ,a potem nie spać po nocach i się i martwić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Miałem przypadek w firmie gdzie pracuje ze koleś obejrzał zdjęcia samochodu na stronie, zadzwonił zapytał czy aktualne, poprosił o dane do przelewu i poinformował nas ze auto odbierze danego dnia i tyle. kasę przelał, auto zobaczył w dniu odbioru, załadował na lawetę zabrał papiery i tyle. Wiec może temu tez spodobała się maszyna ;) albo ktoś chce cię zrobić w balona i popsuć ci troszkę nerwów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

ja byłbym ostrożny co prawda na konto Ci lewej kasy nie przeleje, ale czasy są trudne i przekręty robią rożne...


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2
mercator75    0

Ja ja kupowałem mercatora 75 to szukałem i znalazłem na allegro zadzwoniłem powiedziałem że podoba mi się i biorę wysłał mi na sms numer konta pieniądze na drugi dzień wysłałem kombajn przyjechał na lawecie na drugi dzień jak sprzedający otrzymał pieniądze na konto. Szczerze powiem że jak przywieźli mi go to trochę był strach bo ani go na żywo nie widziałem ale jak przyszły żniwa kombajn przepracował wzorowo. Oprócz pęknięcia jednego paska. Ale wracając do twojego tematu to jak cena jest atrakcyjna i ktoś szuka, zależy mu na tym to na pewno to kupi. Więc dogadaj się dobrze i sprzedaj. I jeszcze się dogadaj co do spisania umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Uważam ze po twojej stronie nie ma żadnych obaw a wręcz przeciwnie, to koleś wysyła ci kasę na 100 % oryginalna bo przelew ty zarazem masz dane gościa z przelewu a on ryzykuje ze w ogóle ta maszyna i istnieje i w jakim jest stanie. Uważam że my (Polacy) boi się jeszcze troszkę tej magii pieniądza wirtualnego ale takie czasy XXI wiek. Jakby kasę ci przelał to może nawet nie przyjeżdżać po ten ciągnik tylko napisz termin odbioru np. 7 dni tak jak na Ebayu . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

kasę na konto niech przelewa, jak będzie kasa to dopiero ciągnik, tylko co z umową kupna sprzedaży? jak wyśle firmę transportową to żaden kierowca przecież nie podpisze za niego


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Czekam na odpowiedz. napisałem Że ciągnik wydam jak będę miał kasę w ręku a co do umowy to myślałem zeby mu wysłać gołą umowę do podpisania i jak przyjedzie laweta po ciągnik to ja wpiszę reszte danych i podpisze umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

I już do ciebie więcej nie napisze(raczej). Ja jak sprzedawałem mercedesa clk, to tez koles do mnie napisał gdzies z grecji chyba

ze zrobi tak jak ten twój, czyli wyśle pay pal i przysle kolege po odbiór. Napisałem że chce kase na konto a on zaczał krecic ze nie, ze przelewy zagraniczne długo ida itd, wiec mu napisałem ze w takim razie niech przesle kase pay pal temu koledze co go ma odebrać a ten kolega przyjedzie wypłaci i zabierze auto i..... no własnie juz się wiecej nie odezwał....:D. Nie wierzcie w pay pale tam jest (a przynajmniej była) taka opcja że jakkdyby wysylałeś pieniadze i dostałes potwierdzenie ze wysłałeś a potem mogłeś anulować transakcję i takie właśnei potwierdzenie przed jego anulowaniem wysyłają ci "kupcy" jako potwierdzenie zapłaty. Jak się obetniesz że ten przelew nigdy do ciebie nie dojdzie to ten ciągnik/samochód jest jak w piosence "...far far away..." :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Oczywiście, jak tylko wyśle przelewem bankowym i kasa bedzie na koncie - sprawa jest jasna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

JurekS ale koles sie zgodzil na przelew na konto. Jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma wysłałem dane do przelewu i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

Jesli tylko pieniażki bedą na twoim koncie nie ma żadnych przeszkód - ja tylko ostrzegam przed pay palami. Daj znac potem jak się sytuacja rozwinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Koles odpisał że nie potrzebuje żadnej umowy ani dokumentów i żeby mu podać cenę w JPY (jen japoński) :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Uważaj, bo pojawia sie masę kombinatorów i naciągaczy. Nie idź na żaden układ.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wszystko ładnie ,ale Ty potrzebujesz umowy przecież ,bo jak ten ciągnik np. wyrejestrujesz itp? Firma ubezpieczeniowa Ci będzie naliczać nowe okresy ubezpieczenia .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

to jest do załatwienia umowe bym spisał na znajomego obcokrajowca ciagnik wyrejestrował i juz.

Apropo jena to wartosc ciagnika to około 1700000 jenow wczoraj to bylo warte 60tys zł a dzisiaj już tylko 59tyś zł, bank robi przewalutowanie w momencie zaksiegowania kasy czy po okolo 4-6 dniach (przelew z zagranicy) co daje nam mozliwosc straty nawet 6000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dezmond_
      Podczas jazdy ciągnikiem nagle zatrzymał się, zgasły wszystkie światła. Nie wiedząc co się dzieje zgasiłem go a potem próbowałem go odpalić ale okazało się że akumulator jest rozładowany. Odpaliłem go przy pomocy drugiego ciągnika(połączyłem kablami i odpalił przy tej pomocy). Teraz normalnie zapala jednak nie działają żadne światła ani nie chce ruszyć. Tur także działa normalnie. Może ktoś wie jaka może być przyczyna?
      ​ Proszę o szybkie odpowiedzi bo trzeba odśnieżać.
    • Przez agrofoto
      Drodzy AGROFOTOWICZE !!!
      Zapraszamy na czat z ekspertem firmy Intermag, który odbędzie się 2 kwietnia o godzinie 20.00.
      Tematem spotkania będzie : "Na wiosnę INTERMAG – zalecenia nawozowe, nowości, oferta"
       
       
      UWAGA NAGRODY!!! DLA 5 najaktywniejszych uczestników zestawy dwóch produktów INTERMAG!!!


















    • Przez marian7k
      Poradzcie co mam robić:przed żniwami sprzedałem kombajn zbożowy i spisaliśmy umowę kupna-sprzedaży pieniądze przesłane były przelewem.Teraz pod koniec żniw kupiec domaga się odemnie części kasy bo kombajn psuł się.Czy mam takie zobowiązanie,kombajn odbierał osobiście w asyscie niby znającego się na rzeczy i w umowie było zapisane że stan techniczny maszyny jest mu znany.Od transakcji upłynęło 6 tygodni. Myślę że jak teraz oddam mu jakieś pieniądze to tak jakbym przyznał się do winy i po pewnym czasie będzie żądał następnych pieniędzy.Osobiście nie widzę swojej winy że kombajn psuł się w żniwa.Jak to wygląda z punktu prawnego bo gość grozi mi sądem i izbą skarbową.Jak wy zachowalibyście w takiej sytuacji,bo gościu pomieszał mi w głowie.
    • Przez AgroGrupa
      F5 Konsulting Sp. z . na zlecenie naszego klienta IDFS Sp. z . poszukuje osoby na stanowisko:
       
      Asystent ds. Obsługi Klienta
      (miejsce pracy: Poznań)
       
      AGRO-GRUPA.pl to inicjatywa poznańskiej firmy IDFS Sp. z ., zajmującej się tworzeniem innowacyjnego oprogramowania, którego celem jest wsparcie wzajemnej współpracy rolników oraz ułatwienie zarządzania gospodarstwem. Firma IDFS Sp. z . jest twórcą e-usługi AGREGO – oprogramowania do zarządzania grupą producentów rolnych.
       
      ZADANIA:
      ·         sprzedaż i pozyskiwanie klientów
      ·         budowanie i utrzymywanie relacji z nowymi oraz dotychczasowymi klientami systemu AGREGO (doradcami, grupami rolnymi)
      ·         zapewnianie najwyższego poziomu obsługi klientów
      ·         doradztwo merytoryczne i informatyczne w zakresie obsługi systemu AGREGO
      ·         wsparcie przy umawianiu i organizacji spotkań
      ·         raportowanie efektów sprzedaży
       
      WYMAGANIA:
      ·         wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne, łatwość w nawiązywaniu kontaktów
      ·         samodzielność, dobra organizacja pracy oraz dynamizm w działaniu
      ·         znajomość obsługi komputera, umiejętność szybkiej nauki nowych programów informatycznych
      ·         dyspozycyjność min. 30h w tygodniu
      ·         prawo jazdy kat. B
      ·         mile widziana znajomość branży rolnej
       
      OFERUJEMY:
      ·         atrakcyjną pracę przy innowacyjnym projekcie (umowa zlecenie)
      ·         możliwość kreowania trendów na rynku rolnym
      ·         szansę rozwoju zawodowego oraz zdobycia nowych kompetencji
      ·         elastyczne godziny pracy
      ·         możliwość stałego zatrudnienia po okresie próbnym
      ·         motywacyjny system premiowania adekwatny do osiąganych wyników
      ·         do dyspozycji laptop oraz telefon komórkowy
       
      Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym drogą e-mailową na adres: dobrochna.ciosek@f5.pl
      Prosimy o zamieszczenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133, poz. 883)".
       
       
       
    • Przez KSService
      Witam, Aktualnie dla jednego z naszych Klientów z rejonu zachodniopomorskiego, czołowego producenta nawozów dolistnych poszukujemy Kandydatów na stanowisko Przedstawiciel Handlowy.
      Poszukiwani są Kandydaci z doświadczeniem w branży rolniczej.
      Oferujemy elastyczne godziny pracy, szkolenia i atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze + prowizje!
      Zainteresowanych dalszym zapoznaniem się z ofertą prosimy o nadsyłanie CV na adres a.zmijewska@ksservice.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj