warchest

Ewidencja zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków

Polecane posty

warchest    253

słuchajcie co wiecie wiecej na ten temat "ewidencja zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków" i to jest wprowadzane w niektórych gminach o co tu chodzi i po co to jest wprowadzane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6927

Jeśli nie wiadomo chodzi, to chodzi o...

 

Twoją kieszeń :ph34r:

 

EWIDENCJA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH (SZAMB)

ORAZ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Zgodnie z art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U.2017.1289), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji:

1) zbiorników bezodpływowych w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej;

2) przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych oraz w celu opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej;

3) umów zawartych na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w celu kontroli wykonywania przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców obowiązków wynikających z ustawy.

 

KONTROLA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH (SZAMB)

ORAZ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

 

Informujemy również, że pracownicy Referatu Gospodarki Przestrzennej, Komunalnej i Ochrony Środowiska, w 2018 roku rozpoczną kontrolę zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy.

 

W pierwszej kolejności będą sprawdzane umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłychPonadto, w uzasadnionych przypadkach będzie sprawdzana szczelność zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe w celu określenia ryzyka zanieczyszczenia wód gruntowych odciekami pochodzącymi z tych zbiorników - podstawa prawna: art. 6 ust.1, art. 9u. ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U.2017.1289).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a skąd wogole te prawo sie wzieło ? i dlaczego to obowiązuje tylko w niektórych gminach ? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Nie nadgorliwych, a prorozwojowych. 
@warchest, gdybyś przeczytał co Daniel wkleił, wiedziałbyś skąd to prawo. Poza tym, jasno z tego wynika, że kontrola ta jest spowodowana, planami budowy sieci kanalizacyjnej. Muszą wiedzieć, ile goowna rura pomieścić musi. 
w niektórych gminach, takie spisy i kontrole przeprowadzane są już od dawna. W mojej gminie, taki spis poprzedził podpisanie przez UG umowy z RDOŚ, celem budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, jako że gmina jest zbyt rozległa, by można było wybudować kanalizację. Za inwestycje warte około 20 tysięcy, mieszkańcy płacili około 4 500 plus 500 za odwiert geologiczny, określający poziom wód gruntowych na posesji. Tak więc nie martw się, bo to wszystko w trosce o Ciebie, kupę Twoją, no i środowisko.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

W mojej gminie kontrola posesji byla już w 1997 roku. Sprawdzali czy są szamba, kompostowniki, płyty gnojowe. Do tego zmierzyli powierzchnię budynków gospodarczych, inwentarskich i mieszkalnych, garaży itp. Nawet spisywali jakim piecem ogrzewany jest dom. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7266

U nas chyba dwa lata temu z gminy sprawdzali umowę na odbiór ścieków i faktury z wywozu. I tyle. Co jakiś czas z komunalnej wezmą beczkę i papier jest. Przy kontroli z ioś ostatnio tez chcieli faktury. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj