Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
3 godziny temu, mieszko12k napisał:

Witam, Mam polkę i polesie. Jakie opryski na grzyba? Kiedy je stosować w jakiej dawce? Tarczołan/Tebu da radę?

 

tebu jak najbardziej na rdzę w malinie

pyrus szara pleśń

i inne

2 godziny temu, galan99 napisał:

Terdol 500 - można pryskać i podczas zbioru karencja 1 dzień , szara pleśń i zamieranie pędów .

Zeto 50 wg na rdzę w malinie .

Syrenada - na szarą pleśń .

Switch - ochrona od kilku chorób .

Ale wszystko zależy czy w pobliżu są maliny bo wiele chorób roznoszą pszczoły .

 

 

oprysk teldorem to tylko uzupełnienie

jak wcześniej w odpowiednich momentach nie zabezpieczysz to po pryskaniu teldorem szara pleśń wraca za 3 z powrotem a kasa wyrzucona w błoto

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak wiem .

Pierwszy z zbiegów będzie słycz , signum , syrenada , tendora  zabiegi mieszane po 2 powinno być ok , zależy od pogody wszystko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63
Dnia 20.03.2018 o 09:12, galan99 napisał:

Terdol 500 - można pryskać i podczas zbioru karencja 1 dzień , szara pleśń i zamieranie pędów .

Zeto 50 wg na rdzę w malinie .

Syrenada - na szarą pleśń .

Switch - ochrona od kilku chorób .

Ale wszystko zależy czy w pobliżu są maliny bo wiele chorób roznoszą pszczoły .

 

A kiedy powinno się wykonywać poszczególne opryski ( rdza, szara pleśń,), i wgl jakie i kiedy są podstawowe coroczne zabiegi chemiczne w malinie od chorób, grzybów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siema 

Mam maliny Polki od jesieni i co dać na wiosnę nawóz jaki? Npk? i czy coś dawać jeszcze opryski itp.

Później jakbym spryskał dół roundapem żeby chwastów nie było to by coś się nie stało malince?

I jeszcze chcę dosadzić od kolegi malin to kiedy mogę zacząć sadzić na wiosnę ?

z góry dziękuje za odpowiedz! :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, StachuDomaski napisał:

Siema 

Mam maliny Polki od jesieni i co dać na wiosnę nawóz jaki? Npk? i czy coś dawać jeszcze opryski itp.

Później jakbym spryskał dół roundapem żeby chwastów nie było to by coś się nie stało malince?

I jeszcze chcę dosadzić od kolegi malin to kiedy mogę zacząć sadzić na wiosnę ?

z góry dziękuje za odpowiedz! :)
 

to co inni wyrzucają Ty to nasadziłeś.

za 10-15gr nikt nie chciał nawet kupić sadzonek polki

randap nie jest na maliny B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co jest złego w polkach? i jaka polecacie maline ?

 Randap chodziło mi o chwasty zeby nie bylo i nie wiem czy malinie sie nic nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
Dnia 22.03.2018 o 21:07, 1994kuba1994 napisał:

A kiedy powinno się wykonywać poszczególne opryski ( rdza, szara pleśń,), i wgl jakie i kiedy są podstawowe coroczne zabiegi chemiczne w malinie od chorób, grzybów itp

Tu jest c harmonogram .

http://fruvitaland.pl/images/dokumenty/Programy ochrony 2016/PROGRAM OCHRONY MALINY.pdf

Zaczyna się ochronę od 10 -15 cm jak ma malina , i tak do owocowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, StachuDomaski napisał:

A co jest złego w polkach? i jaka polecacie maline ?

 Randap chodziło mi o chwasty zeby nie bylo i nie wiem czy malinie sie nic nie stało

 

bo ta odmiana jest już nie do uratowania od wirusów. owoc drobny, rozpada się, krzaki dopada krzaczasta karłowatość malin

Jak potraktujesz odrosty maliny randapem to ta malina jest nie do uratowania

2 minuty temu, 1994kuba1994 napisał:

galan99 Wielkie Dzięki

Jak wykonasz wszystkie te zabiegi i sprzedasz za 3zł to ci może pokryje koszt albo i nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubP11    0

Witam,

Mam pytanie do forumowiczów i prosze o pomoc.

Mam około 80 arów malin, które bedą już drugi rok.

Chciałbym uzyskać certyfikat ekologii, żeby dostac za maliny lepszą cenę. Niestety nie wiem jak się do tego zabrać.

Czy mógłby ktos mi pomóc, podpowiedzieć od czego zacząć i jak ugryźć temat?

Z góry dzięki za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polowy    5
Dnia 25.03.2018 o 19:44, JakubP11 napisał:

Witam,

Mam pytanie do forumowiczów i prosze o pomoc.

Mam około 80 arów malin, które bedą już drugi rok.

Chciałbym uzyskać certyfikat ekologii, żeby dostac za maliny lepszą cenę. Niestety nie wiem jak się do tego zabrać.

Czy mógłby ktos mi pomóc, podpowiedzieć od czego zacząć i jak ugryźć temat?

Z góry dzięki za każdą pomoc.

Z ekologią to się zastanów. Ja ci to wytłumaczę a wnioski wyciągnij sam. Pierwsze co skłania do podjęcia upraw ekologicznych to lepsze pieniądze. Owszem może i są lepsze ale nie na tyle aby zrekompensować koszty prowadzenia plantacji. Począwszy od plewienia, nawożenia gdzie ceny z roku na rok idą w górę i nie ważne że w jednym roku płacą mniej tu zniżek z tego tytułu nie masz. Kolejna sprawa to szkodniki przędziorki, przezierniki, zwojkówka, pędraki, pchełki i cała reszta jakby je zwał tu jest największy problem. Niby są środki dopuszczone ale to niby ze skutecznością bywa różnie a papier wszystko przyjmie.  To samo tyczy się chorób grzybowych, zamierania pędów, szarej pleśni, rdzy itp. Chwasty to kolejny ciekawy temat w ekologi (szczególnie daje się tu we znaki perz). Nie ma skutecznego środka, który temu podoła. Przetwórnie się wycwaniły i nie ma ceny 2x tylko jest zawsze ciut więcej jak za konwencję. Po co a no poto że to niby drożej płacą. Policzyć koszty o których wspomniałem wcześniej plus opłaty za kontrolę o której zapomniałem i jeszcze raz kosmiczne ceny za nawozy i człowiek dochodzi do wniosku i po co mi to było. Wydajność kiedyś miałem 4 ha i zebrałem 12 ton łatwo wyciągnąć wnioski że tyle to się wyciąga z 1 ha w konwencji. Dodatkowo robią ci naloty (próby gleby, liści, owoców) także o oszukiwaniu nie ma mowy bo koszty jak coś znajdą przerosną cię. Kiedyś były lata na ekologię jak były dopłaty do miękkich i do upraw ekologicznych na dobrym poziomie. Dziś to utopia. Twoje pole - Twoja decyzja. Osobiście drugi raz się nie dam na to nabrać. Ostatnimi czasy tą ekologię to mogę porównać do taryfy antysmogowej G12as niby cacy ale po przeanalizowaniu nie jest już tak kolorowo jak niektórym się wydaje.

Edytowano przez Polowy
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

czy teraz jak już widać, że maliny wychodzą z ziemi można jeszcze czymś pryskać od chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mylisz się

stomp, Venzar jest na kiełkujące chwasty. jak wzejdą to nic im już nie pomoże

devrinol jest na wschodzące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Chyba i tak nic nie będzie z tego oprysku bo znowu dolało i  ciężko będzie wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pryskacie czymś teraz letnie po tym jak listki zaczynaja wychodzić? 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pezet202020    0

panowie czym najtańszym moge sypnąć w malinie mam z pół hektara 3 letnich  ale tak sie potoczyło że okres zbioru mam zajety inna praca i nie wiadomo czy wogle beda zbieane bo ludzi brak wiec  chce koszt yograniczyć  do minimum moge  sypnąć jakas polifoską 6 czy chlorki za bardzo zaszkodzą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
Muszę opryskać maliny basta lub reglone, gdzie nie gdzie pokazują się młode pędy. Pryskac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Toru napisał:

Muszę opryskać maliny basta lub reglone, gdzie nie gdzie pokazują się młode pędy. Pryskac czy nie?

Oba działają tak że na liście na które padną to je upalą a nie przemieszczają się dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15
A symazyne można stosować jak malina ruszyła czy już za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj