Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn na 10 ha

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2821 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 17:20

Jaki kombajn na 10 ha

benek79 chce bizona sprzedać, ma go wystawionego na OLX pewnie i tak go namawia na tego bizona.

A autor tematu jeśli nie masz jako takiego pojęcia o mechanice, ujmijmy to tak, jak np. nie robiłeś ze dwa razy kapitalki w swoim ursusie to sobie odpuść kombajn na własne 10ha. Albo jak już to kup coś porządniejszego tak minimum za 150 tys. i obkosisz te swoje 10 ha a dalej pojedziesz na usługi.

U nas taki jeden AS był co na 6 ha właśnie jakiegoś starego klasa kupił za 18 tys.

W domu klucze jakieś pięć na krzyż z czasów PRL, na mechanice się zna tyle co klocki w osobówce wymienić, to jak mu się popsuło to pudło, jak to ściągnęli na podwórze, zabrał się za mechanikowanie ale szybko zorientował że nie bardzo mu to wychodzi, jak on mógł zemścić, jak kląć to opisać się tego nie da. Na mechaników i części wydał z 5000 zł. ze 3 dni robili, a i tak na koniec żniw jeszcze jeden dzień stał i na koniec na części handlarzowi sprzedał za 7 tys. Tak wyszła mu pazerność bokiem :lol:

Bizon ekonomiczny wybór dobre mi. Przecież takim bizonem za 15 tys. to strach do bramy podjeżdżać bo czym dalej stodoły tym więcej czasu trzeba będzie go targać na lince. Jak ktoś sprzedaje bizona za 15 tys. to ja się domyślam ile musiał mu nerw zjeść że w cenie złomu skurczybyka chce się pozbyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn na 10 ha Dzisiaj, 09:49
  •  

#22 Share mimi007

mimi007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 18:02

Jaki kombajn na 10 ha Nie mówcie ze kombajn na 10 ha się nie opłaca, bo jak ma sie dobry poczciwy zachodni stary kombajn, to na 10ha taki kombajn powinien być jak perełka do sezonu przygotowany, i jedziesz kiedy chcesz nie lazisz za nikim nie prosisz się a i jakie usługi się zrobi, ale nie za 150tys, gościu wejs się klupnij, najlepiej jeszcze kredyt wziąść, i spłacać jeczmieniem za 430zl/t

#23 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 18:26

Jaki kombajn na 10 ha

Opłaca się lub nie - to bardzo trudne pytanie. Biorąc pod uwagę koszta związane z zakupem i późniejszą eksploatacją to raczej nieopłacalny biznes na taki areał i cena zboża nie ma tu większego znaczenia. 

Są oczywiście plusy posiadania własnej maszyny - brudne ręce i nie tylko, brak czasu na spożycie browarka w czasie oczekiwania na ziarno itd:).

No ale kosisz kiedy chcesz, nie czekasz no i masz kombajn.

Jeśli chcesz to zanotuj: Tylko małe stare kombajny bo każdy większy będzie wyeksploatowany. Bizon za 15 zł to stara wyeksploatowana maszyna często rodem z PGR lub SKR kupiona na zarobek i już dalej nie bardzo daje radę.

#24 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 18:39

Jaki kombajn na 10 ha

Widze ze wszyscy sa zwolennikami starych zachodnich kombajnów ktore sie nie psuja i czesci sa wszedzie dostepne w normalnych cenach.hahaha

To tak samo jak nie jeden juz kupił ciagnik 30-sto letni a potem na remont nie było,ale zachodni. Jak juz wczesniej pisałem na areał powyzej 20 ha to bym juz sie zastanowił ale nie na 10ha za kwote ktora kolega chce przeznaczyc.

#25 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 18 lipiec 2016 - 19:07

Jaki kombajn na 10 ha

Zachodnie są dobre ale nie za te pieniądze Części do zachodnich też mają normalne ceny jeśli porównasz to do ich jakości W czasach internetu nie ma problemu z częściami a jak czegoś nie dostaniesz nowego to nie ma problemu z używkami Jednak na 10 ha nie opłaca się kupować kombajnu a tym bardziej zachodniego bo za ceny przygotowania go do żniw będziesz miał kasę na kilka lat wynajęcia kombajnu

Edytowany przez maroon, 18 lipiec 2016 - 19:08.

#26 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 19:22

Jaki kombajn na 10 ha

Widze ze wszyscy sa zwolennikami starych zachodnich kombajnów ktore sie nie psuja i czesci sa wszedzie dostepne w normalnych cenach.hahaha

To tak samo jak nie jeden juz kupił ciagnik 30-sto letni a potem na remont nie było,ale zachodni. Jak juz wczesniej pisałem na areał powyzej 20 ha to bym juz sie zastanowił ale nie na 10ha za kwote ktora kolega chce przeznaczyc.

Kombajn na 20 ha ma sens jak skosisz własne i jeszcze ze 50-60 ha w usługach. Kombajn na 10 ha nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Średni kombajn na usługach wykosi to w 1 dzień

Ogólnie na 10 ha upraw rolnych powinno być niezbedne  minimum maszyn  i reszta w usługach. 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#27 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 19:34

Jaki kombajn na 10 ha

benek79 - trochę przesadzasz. Wspominany przez Ciebie Bizon nie będzie ani ekonomiczny ani odpowiedni na 10 ha. Po pierwsze za taką cenę jak 15 tyś zł nie kupisz nic sensownego, po drugie będzie to maszyna mocno wyeksploatowana w przeciwieństwie do starego zachodniego ( tego można kupić poniżej 2 tyś mth na większości oryginalnych częściach z super stanem silnika - ciekawe po którym remoncie głównym będzie wspomniany Bizon za tą kwotę?), po trzecie jest to zdecydowanie za duża maszyna ( 10 ha to jej dzienny przerób bez szaleństwa ), a po czwarte to co Ci z tych tanich części jak są kiepskiej jakości.

#28 Share marti1980

marti1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Robota za półdarmo

Napisany 18 lipiec 2016 - 20:11

Jaki kombajn na 10 ha Tak was słucham i niektórzy to pi.....ą żeby pi.....ć.Ja kupiłem 15lat temu Dominatora 80 za 30tys.I nie żałuję ani przez moment.Po pierwsze mam swój kombajn i kosze swoje 2hektary zboża bez proszenia się kogo kolwiek.Po drugie Obkosze sąsiadów przez tydzień i troche zarobie.Przez ten czas kombajn nie zepsuł się na polu ani raz.Wszystko co trzeba naprawiam przed sezonem.Mieszkam pod Sieradzem i zajmuję się produkcją ziemniaków i warzyw jak większość wiec o kombajn jest bardzo trudno.

#29 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:09

Jaki kombajn na 10 ha

wy to tak na serio myslicie że kombajny z zachodu mają mniej jak 2tys mth? przecież one się napracowały kilka razy więcej jak nasze bizone, Na zachodzi nie kupuja kombajnu żeby kosić 20 czy 50 ha, tam kombajn rocznie kosi 300-500ha.

#30 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:17

Jaki kombajn na 10 ha

Ale nie mały kombajnik z hedrem +/- 3m, a o takich mowa teraz byłą ;)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:21

Jaki kombajn na 10 ha

taki clayson z zachodu na pewno nie wykosił mniej jak przeciętny bizon w polsce.

#32 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2719 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:27

Jaki kombajn na 10 ha

A co myślisz że niemiec obcinał w latach 80/90 dwie wsie jak nie jeden bizon? 

#33 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:28

Jaki kombajn na 10 ha

Jest cała masa ładnych kombajnów z niewielkimi przebiegami poniżej 2 tyś mth tylko heder nie przekracza z reguły 2,7m bo już ok 3m to i cena trochę wyższa. 

#34 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:46

Jaki kombajn na 10 ha

Tak samo małe przebiegi maja kombajny jak samochody :D . Niemiec jak sprzedawał to płakał :lol:  ze go w takim super stanie i tak tanio sprzedaje. Ja juz wczesniej pisałem ze taki zakup według mnie sie nie opłaca a jesli juz to cos taniego w utrzymaniu(bizon).

#35 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:49

Jaki kombajn na 10 ha

A co myślisz że niemiec obcinał w latach 80/90 dwie wsie jak nie jeden bizon? 

Jeszcze przeżuty robił z Zachodu na wchód tz ;pomoc żniwną dla lepszego wykorzystania maszyny . W latach 80-tych 200ha na Bizona to było rozpoczęcie żniw . 

Za 15tyś można myśleć o MF507 lub jakieś Volvo bm830 .

#36 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:49

Jaki kombajn na 10 ha

a może konkrety? mały kombajn za 30 tys w którym wymiana np przenośnika zbożowego mnie nie zrujnuje i dostane go w ciągu kilku dni? bo przecież nie oddam kilku przyczep zboża za pierwszą lepsza naprawę. Tu zawsze i wszystko jest dostępne od reki.... no ubaw po pachy z takimi tekstami

Edytowany przez lukbold, 18 lipiec 2016 - 22:00.

#37 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 22:17

Jaki kombajn na 10 ha

"cos taniego w utrzymaniu(bizon)." - rozbawiłeś mnie, idę spać.

Konkrety - może coś z Fahr lu Deutz-Fahr. Do 30 tyś kupisz bardzo ładny M900, 922 czy 1002 ( dołożysz trochę i będzie młodszy 980 lub 1080 ) - to są kombajny o takiej samej maszynie, różnią się silnikami bądź mocą. Podajnik się nie wyciera jak w bizonie a łańcuch kpl. z łopatkami kosztuje 480 zł:). Łożyska w większości samonastawne mocowane mimośrodowo na wałku  więc i wały tanie bo nie potrzeba dokładnego pasowania pod łożyska jak w bizonie ( nie wspominając że wału nie wyciera ). Silnik chłodzony powietrzem - jedne z lepszych silników diesla jakie były stworzone. Obecnie bez większego problemu z częściami. Pasy typowe i krótkie ( co równa się normalnej cenie ), łożyska standardowe, hydraulika tania. Taki przykładzik aby nie być gołosłownym że może być coś lepszego od supra.

#38 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1695 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 22:36

Jaki kombajn na 10 ha ja mam dominatora 85 pasy łożyska główka od kosy i inne pierdoly typu łańcuch podajnikow od ręki w agromie ceny podobne jak do bizona coś grubszego to na drugi dzień lub szukam używek w zaleznosci co potrzebuje bo jest sporo tego w necie w promieniu 100km używam ten kombajn od 15lat kupiony od Niemca u którego pracował znajomy na początku robiłem trochę usług ale ze ziemi przybyło i do tego jeszcze zacząłem pracować od 10 lat obcinam tylko u siebie ok 35ha z dzierzawami silnik mercedesa nic oprócz filtra który jest tylko do czyszczenia i oleju nierobilem jakies łożyska ale nie na odrzutniku i bebnie raz wymieniłem cepy jeden wytrzasacz i to wszystko i w tamtym roku zaczęło cieknac orbitrol ogólnie w clasie duże koła pasowe lżej mają obrócić silnik oszczędny a podobno perkins w tym samym modelu jeszcze mniej pali i silnik ma zapas mocy kombajn dość stabilny bo ma szeroki rozstaw kół co może być minusem przy wąskich przepustach duża powierzchnia sit rura hydrauliczna i kabina szerokie ogumienie prosta regulacja jeden rozdzielacz hydrauliczny a nie jak w bizonie tych wajh przy samej kierownicy a jak jeszcze trafi się ten model z hydrostatem to bajka jeszcze rewers gardzieli nie wspomnę
ZETOR TEAM

#39 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 18 lipiec 2016 - 23:28

Jaki kombajn na 10 ha Dominator 85 zgodzę się dobry kombajnik ale nie na 10 ha taki co najmniej to 25+ chyba że się chce u siebie szybko zmlocic i jeszcze trochę usług obskoczyc.Jak dla mnie zakup kombajnu na 10 ha to nie zbyt opłacalny krok.Teraz są wydajne kombajny które obskocza taki areał w parę godzin a takim małym pierdem się trzeba męczyć dużo więcej czasu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 lipiec 2016 - 07:52

Jaki kombajn na 10 ha

Tylko znowu trzeba wziąć pod uwagę czy będzie miał na co sypać. Na 10 ha to ma pewnie jedną przyczepkę, rozrzutnik i tyle. Co mu z tego że dużym przyjedzie i w kilka godzin obskoczy jak zboże nie zwalone z przyczepy. Tym dużym ze 2-3 razy by musiał przyjechać, a to jeśli w okolicy mało kombajnów to czekać musi i się wpraszać w kolejkę.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/