Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 312 Vario

100 odpowiedzi na ten temat

#61 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 22:26

Fendt 312 Vario sluchaj przekladnia hydrostatyczna (wlasciwie to hybrydowa) to nie tylko znaczek, jesli nie znasz/nie rozumiesz jej mozliwosci technicznych to nic dziwnego, ze takie dyrdymaly opowiadasz. radze zapoznac sie z tematem nim zaczniesz sie wypowiadac, a poki co tylko fendt wypuszcza ciagniki z przekladnia bezstopniowa w ciagnikach o mocy <100 KM, jesli nie chcesz to bierz pronara, ale nie mow, ze ci co biora fendta sa frajerami!!!!!!!!!!!
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 312 Vario Dzisiaj, 12:10
  •  

#62 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 16:15

Fendt 312 Vario

sluchaj przekladnia hydrostatyczna (wlasciwie to hybrydowa) to nie tylko znaczek, jesli nie znasz/nie rozumiesz jej mozliwosci technicznych to nic dziwnego, ze takie dyrdymaly opowiadasz. radze zapoznac sie z tematem nim zaczniesz sie wypowiadac, a poki co tylko fendt wypuszcza ciagniki z przekladnia bezstopniowa w ciagnikach o mocy <100 KM, jesli nie chcesz to bierz pronara, ale nie mow, ze ci co biora fendta sa frajerami!!!!!!!!!!!

Przekladnia Vario jest przekladnia hydrostatyczna i nie ma to nic wspolnego z hybrydowa. Naped hybrydowy to inaczej mowiac naped elektryczny. Roznica w Fendzie polega na tym ze normalne pompy hydrostatyczne "wychylaja sie " o 30 stopni , natomiast pompy w przekladni Vario " wychylaja sie o 45 stopnni, i dzieki temu wlasnie te przekladnie maja wieksza funktionalnosc jak rowniez moga osiagac wyzsze predkosci w mniejszym przedziale mechanicznym. A co do reszty to zgadzam sie z toba, Fendt to nie tylko znaczek, to rowniez wielki postep i pieniadze, jakie ida na rozwoj tego szybkiego postepu technicznego w tym ciagniku. Ale Fendt to przede wszystkim komfort jazdy, na polu a jeszcze bardziej na drodze. Kto raz jezdzil tymi maszynami nie bedzie chcial tak szybko przesiasc sie na cos innego.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#63 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:01

Fendt 312 Vario przekladnia vario jest przekladnia hybrydowa!!!!!!!!! tak samo jak kazda przekladnia bezstopniowa stosowana w ciagnikach (poki co). vario sklada sie z hydrostatu, w ktorego sklad wchodzi pompa wielotloczkowa o zmiennej wydajnosci i silnik o zmiennej chlonnosci i przekladnia mechaniczna posiadajaca 2 przelozenia.
w underwoldzie tez byly hybrydy i nie ma to nic wspolnego z polaczeniem silnikow spalinowego i elektrycznego ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:35

Fendt 312 Vario Pewnie ze mozesz sobie ja nazwac jak chcesz....ale jeszcze nigdy nawet w firmie Fendt nikt nigdy nie nazwal jej przekladnia hybrydowa. To tak samo moglbym ja nazwac przekladnia Krausego od nazwiska jej wynalazcy.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#65 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:49

Fendt 312 Vario @brzozak2 z czego wywnioskowałeś że to przekładnia hybrydowa!? ;)

#66 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:55

Fendt 312 Vario

Pewnie ze mozesz sobie ja nazwac jak chcesz....ale jeszcze nigdy nawet w firmie Fendt nikt nigdy nie nazwal jej przekladnia hybrydowa. To tak samo moglbym ja nazwac przekladnia Krausego od nazwiska jej wynalazcy.

Po pierwsze Panowie chyba nie znacie znaczenia słowa "hybryda", po drugie http://www.pan-ol.lu...7/Zebrowski.pdf

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:57

Fendt 312 Vario @marcin87
z ogolnego znaczenia tego slowa, jest sekcja hydrostatyczna i jest mechaniczna, bledem jest nazywanie calej vario hydrostatem, ale to w sumie szczegol. tylko nie rozumiem dlaczego to was tak dziwi?? nie rozumiecie slowa hybryda??

co ma oznaczac ten usmiech bo nie rozumiem??

#68 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:00

Fendt 312 Vario vario to napęd mechaniczny z wykorzystaniem hydrauliki. czy ktoś w ogóle rozumie działanie skrzyni vario??

#69 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:03

Fendt 312 Vario Hybryda to połaczenie dwóch mechanizmów w jeden, które same wytwarzaja energię, a zdaje się że pompa hydrauliczna nie wytworzy sama danej energi potrzebuje do tego silnika. Ty poprostu połączyłeś napęd hydrostatyczny z przekładnią. Napęd hydrostatyczny to pompa i silnik hydrauliczny a przekładnia to przekładnia. I nie ma co mylić pojęć

#70 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:04

Fendt 312 Vario @marcin87 to ty niestety mylisz pojecia, ja nigdzie nie pisalem ani o ukladzie, ani o napedzie hybrydowym, bo to sa mechanizmy istniejace w technice, scisle okreslone. odnioslem sie do ogolnego znaczenia tego slowa!!!! kto śmie twierdzic, ze to nie jest prawidlowo??
@ginterpol bylo juz wiele napisane o tej przekladni, wiec jesli chcesz cos dodac to mozna poszukac, jesli chcesz zapytac o cos to tez nie ma problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:07

Fendt 312 Vario

z ogolnego znaczenia tego slowa, jest sekcja hydrostatyczna i jest mechaniczna, bledem jest nazywanie calej vario hydrostatem, ale to w sumie szczegol. tylko nie rozumiem dlaczego to was tak dziwi?? nie rozumiecie slowa hybryda??

slowo Hybryda oznacza "mieszanie" lub "krzyzowanie" a jesli nawet jakis Dr. napisal o przekladni hybrydowej to jego sprawa, nie mial jak nazwac to nazwal hybrydowa. Ale my mowimy caly czas o przekladniach firmy FENDT i takm one nazywaja sie Vario i nikt nie mowi o zadnych hybrydach.

Ale mysle ze nie warto rozpoczynac klotni dla takiej blachostki.

#72 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:10

Fendt 312 Vario vario to nazwa wlasna, tak samo jak s-matic, c-matic, autopower itp. ale wszystkie skladaja sie z 2 w/w sekcji i to jest najistotniejsze.
nie obchodzi mnie jak w firmie fendt na to mowia, nasluchalem sie na zajeciach, ze tak gadaja profesory i powtarzam, nie ma sie czego czepiac??

@kosti68 dla ciebie widze, ze nie ma roznicy miedzy ukladem, napedem, a moja nazwa przekladnia hybrydowa

#73 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:15

Fendt 312 Vario Zakładam że jeżeli naprawiasz Fendty w Niemczech to znasz też język niemiecki-owszem w języku tym mianem "Hybridantrieb" zwykło się określać napęd typu silnik-prądnica-silnik elektryczny-ale zaręczam że termin ten obejmuje też inne rodzaje napędów (znaczy "krzyżówek"napędów)

#74 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:18

Fendt 312 Vario Napisz gdzie pomyliłem się z tymi pojęciami!!? "Odniosłem sie do ogólnego znaczenia ...."- czyli stworzyłeś nowe wyjaśnienie pojęcia hybryda ;)
A to co pisze: cytat:"przekladnia vario jest przekladnia hybrydowa..."

#75 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:18

Fendt 312 Vario Dodany obrazek

Tak wyglada zasada dzialania w duzym uproszczeniu. Ale jak juz pislaem nie ma co sie podniecac....najlepiej niech kazdy nazywa ta przekladnie jak mu jest najwygodniej.

#76 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:21

Fendt 312 Vario

Zakładam że jeżeli naprawiasz Fendty w Niemczech to znasz też język niemiecki-owszem w języku tym mianem "Hybridantrieb" zwykło się określać napęd typu silnik-prądnica-silnik elektryczny-ale zaręczam że termin ten obejmuje też inne rodzaje napędów (znaczy "krzyżówek"napędów)

poszukaj na Google, jesli cos znajdziesz to napisz....ja nie mialem szczescia. A uwierzcie mi nie mozna wierzyc we wszystko co mowia "profesorki" na wykladach.

#77 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:23

Fendt 312 Vario Nie muszę szukać w Google-oto pierwszy z brzegu gotowiec ;)- http://landtreff.de/...96b150328f1a4b4

#78 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:29

Fendt 312 Vario

Nie muszę szukać w Google-oto pierwszy z brzegu gotowiec ;)-http://landtreff.de/viewtopic.php?t=26139&highlight=hybridantrieb&sid=7fdf3b5d4dba8f7d396b150328f1a4b4

Ale co ty tuttaj za linka przyslales??? Przyszlosciowy naped w traktorach??? gdzie wlasnie dyskutuje sie o napedach elektrycznych....miales wyszukac cos o napedzie hybrydowym i przekladnia Vario.

#79 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 21:40

Fendt 312 Vario Poczytaj dokładniej-jest tam parę razy użyte słowo "hybridantrieb" na określenie różnych "krzyżówek" (jak to nazwałeś)-więc jeżeli skrzynia Vario jest taką "krzyżówką" to można ją też zdecydowanie określić mianem "hybrydy"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 23:35

Fendt 312 Vario dokladnie ;) dzieki @jaro za zrozumienie, niektorym widze, ze slowo pisane ciezko zrozumiec, a nie chce mi sie powtarzac tego samego, ech...