Skocz do zawartości
rzeznik13

Nowa seria Fendt Vario 300 S4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rzeznik13    282

Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?

Zapraszam do dyskusji.

Kristianos    0

Witam serdecznie. Chciałbym się coś dowiedzieć na temat nowej serii 300 Vario S4. Czy ktoś już posiada takowy ciągnik ? Jak cenowo klasują się te modele ?

Zapraszam do dyskusji.

Weź na testy i spytaj dealera lub weź coś z mfa tańszy niż fendt.fendt ma być z turem.  ^^

Edytowano przez Kristianos

10fanta    1

Ceny Fendta s4 310 Profi to na teraz cennikowo ok 102 000 euro netto ! A więc zachęcająco :)

Wiadomość z agroFakt.pl

lmarek    0

Żartujesz @10fanta?!!!

Trochę go zmienili i ponad 400 tys netto???

Stary fendt 312 vario dobrze wyposażony to 300-330 tys zł netto.

Jeżeli to prawda to jeżeli brać fendta to starsza rocznikiem seria 400 będzia może nawet tańsza.

Napiszcie koledzy jeżeli ktoś jest dobrze zorientowany - cena nowej 300 tak poszła w górę???

HANK    2

jesienią nowa 312 była około 420, a nowa 512 460tys netto

lmarek    0

tzn. na jesieni 312 za ok 420 tys zł netto ale stara seria tyle że z SCR???

Czy chodziło o nową 312 z silnikiem sisu ?

Zresztą jak by nie patrzeć to cena popularnego modelu vario poszybowała ostro w górę. 

Rozumiem nowa seria 500 jest bardziej rozbudowana jeszcze bardziej jak 400, dobrze wyposażona, można ją dobrze dociążyć, jest uniwersalna i poprostu rozumiem tak wyskoką cenę.

Ale 300 to kompaktowy, stosunkowo lekki ciągnik - czy tylko mi się wydaje że cena 0,5mln zł jest astronomiczna jak na tą klasę ciągnika???

Miałem w planach brać nową 312 vario, ale jeżeli jest tak droga to kupując wypasioną JD6105R-6125R (z jakąkolwiek skrzynią) będzie tak duża różnica cenowa, że niższe spalanie fendta praktycznie się nie zamortyzuje

10fanta    1

@Imarek

To najpewniejsza z pewnych informacji :) Wiem że na chwilę obecną 312 da się upolować za 320 netto i jest to również bardzo pewna informacja, zalecam szybkie podejmowanie dezycji jeżeli ktoś zamierza kupić fendta bo nie długo starsze roczniki się wyczerpią.

Edytowano przez 10fanta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubatedi
      Cześć
      Moje pytanie może wydać się dla niektórych głupie ale ja nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności i wolę zapytać
      We wrześniu 2018 będę chciał posiać żyto hybrydowe kws bono i tutaj  moje pytanie jak ustawić siewnik poznaniak ? wiem tam w tabeli nie ma tego bo to dawne czasy
      Na worku kws jest napisanie ze waży 35 kg a jak bym chciał na przykład wysiać na 1,12h  2j/h i chciałbym ustawić ilość 80kg/h to według mojego prostego rozumowania braknie mi 10 kg czyli co jeszcze jedna muszę kupić  pomóżcie bo jestem kompletnie zielony za każdy komentarz hejtu dziękuję z góry Pozdroski 
    • Przez Pablo123456
      Witam,
      Mam dylemat przy zakupie ciągnika. Zastanawiam się zakupem nowego New Hollanda T5 120 (117KM) cena około 210 tys netto, bądź Fendta serii 400 (ok 115-125KM)  z rocznika 2002-2005 koszt ok 120-140tys. Ma to być ciągnik główny, ziemie generalnie mam lekkie (40ha) i ważne jest aby miał biegi pełżające, na oponie tył 600.  
      Jak wygląda awaryjność w NH i czy nie zajadę silnika 3,4l oponą 600? 
      Czy lepiej bardzo solidna ale 15letni ciągnik?
      Którego eksploatacja będzie tańsza ??
      Ciągnik będzie robił rocznie ok 600-700 Mth 

z góry dziękuje za pomoc
    • Przez lukasz95010222
      Witam mam problem z podnośnikiem w fendzie 311 lsa z 1986r podnośnik ehr podnosi do końca po czym opuszcza jakieś 3 cm i znów podnosi i tak cały czas. A na sterowane manualne działa normalnie
    • Przez artur04c
      Witam ,w jaki sposób wymienia się tarczki wałka WOM w Fendt 610? bo mam przypalone chyba i pod obciążeniem wałek się nie kręci, ale pod opryskiwaczem jeszcze da radę. W jaki sposób się do tego zabrać? Pozdrawiam.
    • Przez Nowyagri
      Witam. Panowie, mam problem z moim Fendtem Favoritem 514C. Pedał sprzęgła jest strasznie miękki, wciska się bez żadnego oporu, jedynie sprężyna co podnosi pedał stawia opór. Sprzęgło działa, ale skok 1 cm od pełnego wciśnięcia i odpuszczenie go powoduje że ciągnik już rusza. Raz biegi wchodzą lżej a raz ciężej. Najgorzej jest z 1 i 2 biegiem. Sprzęgło sprawia wrażenie "jak by cylinderek nie wysprzęglał "
      Cylinderek jest suchy, nie widać ubytku płynu z zewnątrz. Sprzęgło było odpowietrzane pompką podciśnieniową. 
      Ciągnik kupiłem już z takim sprzęgłem.  Traktor ciągnie, sprzęgło się nie ślizga, ma moc. 
      Mechanik był, sam nie wie co może być przyczyną, powiedział "jeździć" , cylinderek raczej nie jest uszkodzony bo nie leje płynu a pedał oddaje. 
      Moim zdaniem należało by jednak usunąć usterkę. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Dziękuję za pomoc