Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kac

177 odpowiedzi na ten temat

#21 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 22 marzec 2008 - 09:35

Kac A więc piwo… odpada nic nie pomaga. A teraz wszystko zależy od tego ile mam czasu, jeśli mamy go sporo to z samego rana można sobie wypić setkę, a jeśli tego czasu nie mam to normalnie woda gazowana i trzeba czekać.
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kac Dzisiaj, 22:07
  •  

#22 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 12:38

Kac Ja to na drugi dzień po imprezie wypije sobie piwko małe i jak ręką odjoł tylko zaraz musze isc do roboty zeby starzy sie nie dowiedzieli <_< Kiedyś oglądałem na Discovery ze gosc sie nachlał i zanim poszedł spac łyknał 1 tabletke paracetamolu i popił 0,5l wody i na drugi dzien prawie go głowa nie bolała :lol: Ciekawe czy to pomaga.......... <_<

#23 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 22 marzec 2008 - 12:47

Kac Na kaca najlepsza jest praca, albo sok pomidorowy
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 12:59

Kac Na kaczora najlepsza jest sucha bułka

#25 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 13:48

Kac Kilka godzin przed imprezką dobrze jeść zjeść jakiś tłusty posiłek, bo jak wiadomo alkohol i tłuszcz wzajemnie się neutralizują (o ile pamiętam to powstają neutralne dla organizmu estry). Jest to stary sposób opisany nawet w epopei "Pan Tadeusz" <_< ( po polowaniu przy ognisku gotują bigos i popijają miodami pitnymi i winem).

Ja na kaca zawsze biorę sobie długą kąpiel. Nie wiem czemu, ale mi pomaga :]
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

#26 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 22 marzec 2008 - 14:38

Kac Teraz po przeczytaniu wszystich postów można napiasać książke <_< :lol: :lol: pt. Jak leczyć KACA <_<
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#27 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 22 marzec 2008 - 14:46

Kac nie głupi to powiedział na kaca jest najlepsza praca. kiedyś z ojcem po zabawie pojechałem po cement a mniałem kaca i tak mi sie pic chciało ale wytrzymałem i mi przeszedł jak tone cementu przewaliłem.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#28 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 14:51

Kac Żeby nie mieć kaca to najlepiej pić "swojską" wódeczkę-chyba każdy wie o co chodzi <_<
A jeśli się pije "wynalazki" ze sklepu to na kaca najlepiej zjeść rosołek, może być nawet z kostki lub taki w 3min. Później tabletka na ból głowy i wszystko wraca do normy-wiem to z obdukcji :lol:
I jeszcze dużo zależy od organizmu, jedni mogą wypić więcej, drudzy mniej. Z kacem jest ta samo każdy inaczej go znosi <_<
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#29 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 19:54

Kac

Teraz po przeczytaniu wszystich postów można napiasać książke <_< :lol: :lol: pt. Jak leczyć KACA <_<

Hehe dobre!!!
Ja jak mam kaca to grzeje sobie barszcz czrwony i pomaga.A jak kiedyś się napiliśmy z kumplami to na drugi dzień nic nie pomagało ani barszcz czerwony ani rosół poprostu sen pomógł cały dzień spałem i jakoś kac mnie puścił.

#30 Share Adam2940

Adam2940

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 20:11

Kac Najlepiej rano zjeść dwa/trzy Ranigasty Max. Działa osłonowo na żołądek. Za godzinę można funkcjonować normalnie, wraca apetyt a świat przestaje wirować i muchy tupać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 13 maj 2008 - 20:36

Kac Podobno przed piciem wypic Tigera i to podobno pomaga na drugi dzień kaca nie masz:) ale niewiem czy to prawda:/
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#32 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 13 maj 2008 - 20:40

Kac chyba nie ale ktoś pisał o tłuszczu i alkocolu i to bardzej mi sie widzi. a że praca pomaga to normalne bo jak sie ruszasz to i etanol jest spalany do dwutlenku więc można sobie pobiegać i taki sam efekt ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#33 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 13 maj 2008 - 20:57

Kac

chyba nie ale ktoś pisał o tłuszczu i alkocolu i to bardzej mi sie widzi. a że praca pomaga to normalne bo jak sie ruszasz to i etanol jest spalany do dwutlenku więc można sobie pobiegać i taki sam efekt ;)

@zetor masz racje :) Tłuszcz dobrze wchłania alkochol, wiem po sobie :) a co do tych napojów energetycznych to lepiej nie prubować, kolega (może wychlać) napił sie redbula i wypił moze z 200g wódki i sie zwiesił :) .Czytałem o tym na necie że takie drinki są szkodliwe dla zdrowia :)

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 maj 2008 - 21:01

Kac

Ja to na drugi dzień po imprezie wypije sobie piwko małe i jak ręką odjoł tylko zaraz musze isc do roboty zeby starzy sie nie dowiedzieli :) Kiedyś oglądałem na Discovery ze gosc sie nachlał i zanim poszedł spac łyknał 1 tabletke paracetamolu i popił 0,5l wody i na drugi dzien prawie go głowa nie bolała :) Ciekawe czy to pomaga.......... ;)

Debilne rzeczy pokazują na discowery, alkochol z paracetamolem to zabójstwo dla wątroby, nawet niewielka ilość alkocholu w połączeniu z paracetamolem niszczy wątrobe okrutnie, kiedyś być może też na discowery :) był program o częstych przypadkach marskościwątroby w usa jak to paracetamol (świetny lek przeciwbólowy ) popijali drinkiem i po 2 latach wątroba padała

Piwko na kaca świetne ale trzeba uważać bo to prosta droga do alkoholizmu :)

Czy naprawde nie słyszeliście o 2KC? - działa jak ręką odjoł czy to w trakcie czy po fakcie przyśpiesza metabolizb spalania alkocholu i luz, ale na drugi dzień też działa super, fakt że kosztuje tyle co 2 piwa to już wybór każdy ma wolny :)

Co do zjedzenia czegoś przed piciem, dobra sprawa ale nie koniecznie trzeba pic olej szklankami, zjeść coś treściwego ale kilka godz przed piciem i nie przejadać sie

#35 Share papuszka23

papuszka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnictwo wszystko co ma 4 koła i jeździ.

Napisany 13 maj 2008 - 21:15

Kac

hehe no albo co dzien popijac %% i kaca nie bedzie

Jak byliśmy na wycieczce to dawaliśmy ostro ale po powrocie do domu uratował mnie kartonik maślanki i robota w chlewni!!!!!!!!!!!
Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

#36 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 13 maj 2008 - 21:22

Kac Po pierwsze-przyczyną kaca nie jest etanol, ale aldehyd octowy, który powstaje w wyniku metabolizmu właśnie alkoholu etylowego.
Po drugie-wódka+tiger=zabójstwo dla serca. To samo dotyczy paracetamol, tylko, ze zamiast serca może pójść wątroba. Z resztą-u jakiegoś kolesia stwierdzono objawy charakterystyczne dla zawału po tym jak po zarzyciu melatoniny wypił piwo. Zatem alkohol mieszany z innymi "specyfikami" to nie najlepszy pomysł.
Co się tyczy tłuszczu: na kaca może nie pomoże, ale napewno "wzmocni" nam głowę. A dzieje się tak dlatego, że tłuszcz w żołądku tworzy warstwę ochronną przez co spowalnia wchłanianie alkoholu (trzeba pamietać, że alkohol jest wchłaniany nie tylko w jelitach, ale również w żołądku).
A tak wracając do zwalczania kaca: nie ma chyba w 100% skutecznej metody. Ja tam preferuję butlę wody i jakoś znoszę te bóle ;)
P.S. Osta :) tnio przytrafiła mi się dość dziwna sytuacja: piliśmy z kumplem wódkę i przepijaliśmy piwem. I nic poza tym. Żadnego innego napoju ani jedzenia. Następnego dnia się obudziliśmy i kaca mieliśmy, ale tak małego, że minął po 2 godzinach...

#37 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 13 maj 2008 - 21:32

Kac Ja nawet jak zalicze "zgona" to na drugi dzień to nawet mnie glowa nie boli zabardzo ;) ale początki kariery były męczące :)

#38 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 13 maj 2008 - 21:34

Kac ja jak popiłem z kumplami na 18 kumpla, ale tak deliktnie mowiac to "przecholowalismy" ;) to na drugi dzien miałem takiego kaca ze myslałem ze mnie zaraz rozwali, nie pomagała ani herbatka ani rosołek, jedyne co pomogło to woda(duza ilosc) oraz spanie i na drugi dzien juz było cacy :) :)

#39 Share papuszka23

papuszka23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Mechanika rolnictwo wszystko co ma 4 koła i jeździ.

Napisany 13 maj 2008 - 21:39

Kac

ale początki kariery były męczące

Trening czyni mistrza ;)
Szanujmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi...

Zdałem maturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakieś pytania- pisać na PW!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 maj 2008 - 11:05

Kac

Po drugie-wódka+tiger=zabójstwo dla serca.

Prawda, a w wielu lokalach serwuje sie drinki z redbullem... Zależy jeszcze jak kto to znosi i mysle że przed alkoholizowaniem sie można wypić jedną puszeczke co napewno na zdrowie nie wyjdzie ale i nie zabije, bo mieszanie większych ilości to stąpanie po cienkim lodzie i szybko wykończy jeżeli nie odrazu... Raz z własnej głupoty pojechałem ostro z redbullem i czystą na imprezie, po powrocie myślałem że sie przekręce... Miałem takie tętno że ledwo zasnąłem, przebudziłem sie nad ranem z kłuciem w okolicach serca i innym dużo przyjemniejszym objawem ;) a tętno nie spadało. Usnąłem jeszcze raz budząc sie zlany zimnym potem i... kaca nie było :) szybko wróciłem do siebie ale z dwojga złego to wole mieć kaca. Także przestrzegam...