Skocz do zawartości

Zdjęcie

Herbicyd na pszenice

1700 odpowiedzi na ten temat

#301 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 28 luty 2014 - 19:15

Herbicyd na pszenice a mustang forte można mieszać z antywylegaczem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Herbicyd na pszenice Dzisiaj, 05:53
  •  

#302 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 28 luty 2014 - 20:23

Herbicyd na pszenice Na tym Forum, ale już nie wiem, w którym temacie, wspominano, że herbicyd jak i regulator należą do pestycydów, które powodują u roślin pewnego rodzaju stres. Herbicydy zwalczają chwasty, ale roślina chroniona też musi rozłożyć substancję czynną. Regulatory z kolei działają na hormony wzrostu roślin. Tak więc mieszanie dwóch tak "nieprzyjemnych" pestycydów może być niebezpieczne dla uprawianych roślin. Jeszcze niech po zastosowaniu takiej mieszaniny wystąpi susza, to efekty można przewidzieć. Ja tam nigdy nie mieszałem tych środków. Herbicyd najpierw, a za tydzień regulator. I żadnych nawozów nie należy dodawać do herbicydów.

#303 Share Piotrek1986

Piotrek1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 09:26

Herbicyd na pszenice Mateusz1q ja stosowałem w tamtym sezonie na jęczmień ozimy sam Chisel 75wg i miałem problem z miotłą (przepuścił około 50% miotły) ale może taki rok był miotła słyszałem ze lubi mokry sezon.

slawek2209 dzięki za porade. Chyba wybiorę mustang i pójdzie od razu na wszystko (jęczmień jary ozimy,pszenica oz., przenżyto) a po tygodniu puma.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:38

Herbicyd na pszenice Dużo osób o to pyta więc wklejam z czym można mieszać Mustang Forte

Pszenica ozima, pszenżyto ozime

Środki chwastobójcze: chwasty dwuliścienne i miotła zbożowa

MUSTANG FORTE 195 SE 1 l/ha + Atlantis** 04 WG 150 g/ha + Actirob*** 842 EC 1 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Atlantis** 12 OD 0,45 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Attribut** 70 WG 60 g/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Apyros**** 75 WG 13,3 g/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Protugan***** 500 SC (izoproturon) 2,5 l/ha

Środki zapobiegające wyleganiu zbóż:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Antywylegacz Płynny***** 675 SL 2,0 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Moddus****** 250 EC 0,4 l/ha

Środek grzybobójczy:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Atlas* 500 SC 0,2-0,3 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Input** 460 EC 1,0 l/ha

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Mirage***** 450 EC 1,0 l/ha

Nawozy dolistne:

MUSTANG FORTE 195 SE 1l/ha + Siarczan Magnezu Jednowodny******* 2,5% stężenia cieczy roboczej

Link do strony producenta http://www.dowagro.c...stang_Forte.htm tam więcej informacji

#305 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 marzec 2014 - 20:26

Herbicyd na pszenice W pszenicy ozimej przetrwały samosiewy jęczmienia jarego. W jaki sposób się tego pozbyć? Jesienią pryskałem gleanem w pełnej dawce i na razie miotły nie widać tylko trochę dwuliściennych w tym przytulia. Jakim herbicydem można zniszczyć przytulie i przynajmniej uszkodzić jęczmień. W planach był mustang forte ale on jęczmieniowi nic nie zrobi

#306 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 14:20

Herbicyd na pszenice O ile dobrze mi się przypomina to jęczmień jary mógłbyś uszkodzić Attributem ale to jesli miałbys powtórnie zwalczyć miotłe albo perz. Raczej nie ma takiego środka na przytulie, który uszkodzi jęczmień.

#307 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:42

Herbicyd na pszenice Przeglądając pole, na którym rośnie Bogatka zauważyłem, że z uciążliwych chwastów oprócz przytulii jest również miotła zbożowa. A więc drugi raz zawiodłem się na herbicydzie stosowanym jesienią, a był nim Legato Plus 600 SC. Drugi raz przepuścił miotłę zbożową i przytulię. Teraz muszę kupić Pumę Universal 069 EW, żeby ją załatwić. A później zastosować Starane 250 EC, aby pozbyć się ostatecznie przytulii.
A odnośnie herbicydu stosowanego jesienią - to zastosowałem go tylko dlatego, że pozostał mi z ubiegłego sezonu. Wówczas to stosowałem go powschodowo, a w obecnym sezonie na następny dzień po siewie.

Edytowany przez lukaszm, 02 marzec 2014 - 18:44.

#308 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 02 marzec 2014 - 19:06

Herbicyd na pszenice Co dać do Lancetu na ostrożeń polny, bo się z nim słabo radzi?

#309 Share FisKars

FisKars

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:46

Herbicyd na pszenice Co dać na miotłę i przytulię zamiast huzara w podobnych pieniądzach?

#310 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2014 - 22:14

Herbicyd na pszenice

Co dać na miotłę i przytulię zamiast huzara w podobnych pieniądzach?

Może Lancet tylko pamiętaj że musi być ciepło żeby efekt był dobry.

Co dać do Lancetu na ostrożeń polny, bo się z nim słabo radzi?

to zależy w jakim terminie chcesz odchwaszczać, faza do końca krzewienia (chwastox trio), do fazy 2 kolanka(Mustang) później do liscia flagowego to Granstar Strong. To tylko moje propozycje którymi nie musisz się sugerować.
ps. z lancetem lepiej się spóźnić niż wykonywać zabieg w czasie niskich temperatur.

Edytowany przez Profil usunięty, 02 marzec 2014 - 22:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2014 - 15:18

Herbicyd na pszenice

W pszenicy ozimej przetrwały samosiewy jęczmienia jarego. W jaki sposób się tego pozbyć? Jesienią pryskałem gleanem w pełnej dawce i na razie miotły nie widać tylko trochę dwuliściennych w tym przytulia. Jakim herbicydem można zniszczyć przytulie i przynajmniej uszkodzić jęczmień. W planach był mustang forte ale on jęczmieniowi nic nie zrobi

Mustang nic nie zrobi i szczerze mówiąc chyba nie ma takiego środka żeby Ci ten jęczmień załatwił. Lintur ma sulfonylomicznik ale sulfonylomoczniki również z jęczmieniem nic nie zrobią. Co innego jakby to był owies, to problemu by nie było.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#312 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 16:38

Herbicyd na pszenice Jak dobrze wstrzelisz się w termin to przytulię załatwisz, i jęczmień przyhamujesz sulfosulfuronem (Apyros, Nylon)

#313 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 21:17

Herbicyd na pszenice jaki srodek inny niz lancet polecacie na miotle i inne chwasty, nie bylo pryskane jesienia

#314 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 22:08

Herbicyd na pszenice

jaki srodek inny niz lancet polecacie na miotle i inne chwasty, nie bylo pryskane jesienia

Jakie gatunki przeważają? Jaki maksymalny koszt /ha?

#315 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 04 marzec 2014 - 18:54

Herbicyd na pszenice Jakie polecacie herbicydy na chwasty jedno- i dwuliścienne, bo bardzo dużo urosło. Dodam że roslina następcza będzie kukurydza.

#316 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 19:23

Herbicyd na pszenice Ułatwieniem byłoby to, gdyby sprecyzowano, jakie chwasty występują na tym polu. Dodam, że na Forum pisano o różnych herbicydach i ich skuteczności w realnym świecie (a czasem nie jest tak jak na etykiecie). Można zatem coś znaleźć i dopasować do swojego pola.

Edytowany przez lukaszm, 04 marzec 2014 - 19:35.

#317 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:07

Herbicyd na pszenice

Przeglądając pole, na którym rośnie Bogatka zauważyłem, że z uciążliwych chwastów oprócz przytulii jest również miotła zbożowa. A więc drugi raz zawiodłem się na herbicydzie stosowanym jesienią, a był nim Legato Plus 600 SC. Drugi raz przepuścił miotłę zbożową i przytulię. Teraz muszę kupić Pumę Universal 069 EW, żeby ją załatwić. A później zastosować Starane 250 EC, aby pozbyć się ostatecznie przytulii.
A odnośnie herbicydu stosowanego jesienią - to zastosowałem go tylko dlatego, że pozostał mi z ubiegłego sezonu. Wówczas to stosowałem go powschodowo, a w obecnym sezonie na następny dzień po siewie.

A czemu same Legato tylko dałeś jesienią? Ja pryskałem zaraz po wschodach Legato + Glean i pole czyściutkie, a przytuli u mnie zawsze dużo jest. Expert met + glean przytulie przepuścił choć tego się akurat spodziewałem. Pozatym po co zaraz Pume spokojnie poradzi sobie Lancet lub Atlantis + Mustang lub Sekator.

#318 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 00:02

Herbicyd na pszenice ciezko powiedziec co przewaza, dopiero drugi rok cokolwiek sieje
wczesniej zajmowal sie tym ojciec, dawal na jesieni glean napewno to zawsze na wiosne mial czysto tylko duzo miotly

#319 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 05 marzec 2014 - 10:24

Herbicyd na pszenice Czy żeby uszkodzić ten jęczmień wystarczy 15g Apyrosu??? Czy trzeba pełna dawkę? A że apyros zostawia mak, jasnotę i przetaczniki dodać do niego 0,8l mustanga forte? Czy to byłaby dobra mieszanka?
Jest tego nie dużo bo 1,6ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 10:38

Herbicyd na pszenice

A czemu same Legato tylko dałeś jesienią? Ja pryskałem zaraz po wschodach Legato + Glean i pole czyściutkie, a przytuli u mnie zawsze dużo jest. Expert met + glean przytulie przepuścił choć tego się akurat spodziewałem. Pozatym po co zaraz Pume spokojnie poradzi sobie Lancet lub Atlantis + Mustang lub Sekator.

Dałem samo Legato Plus, bo mi zostało z ubiegłego sezonu, a po tej pszenicy mają być później ziemniaki, a na tym forum różne opinie słyszałem na temat uprawy roślin po gleanie. Dodatkowo po żniwach planuję zasiać poplon, być może inny niż gorczyca. Mam kupiony Mustang Forte 195 SE, ale też nie chcę go stosować na tym polu, bo na forum były opinie, że po nim ziemniaki nie chcą rosnąć, podobno przez aminopyralid. A Atlantis nie wiadomo, czy załatwi dużą miotłę zbożową. Ponadto Pumę wykorzystam dodatkowo w uprawie jęczmienia, gdyby czasem wyszedł owies głuchy.
Jeszcze jedno: jak wyglądają w praktyce efekty stosowania mieszaniny Pumy i Starane 250 EC?

Edytowany przez lukaszm, 05 marzec 2014 - 11:00.