Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr

54 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 16:59

Sęk w tym, że w ferdku nie trzeba niczego wybierać w standardzie masz taki mały wichajster. Dodatkowo korbanek często oferuje te ciągniki z autodrive. Co umożliwia zmianę biegów od najniższego do najwyższego w pełni automatycznie. Od 1 a do 4 d full automat. 

w valtrze natomiast masz wybór, chcesz tańszą, prostszą skrzynię i ciągnik z mniejszą liczba elektroniki bierzesz wersję z dźwignią, jeśli nie to bierzesz droższą wersję i również masz w standardzie "mały wichajster", mf natomiast nie pozostawia ci tego wyboru...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr Dzisiaj, 19:01
  •  

#22 Share stopman

stopman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 17:30

Valdini1 Miałem Kubotę na testach i jakoś nie przypadła mi do gustu. Miałem też Valtre w gruberze i nie wydaje mi się, żeby dużo spaliła. Chciałbym wyrwać jeszcze w tym roku na testy MF'a albo Johana może się uda. Ostatnio rozmawialem też z posiadaczem Claasów i bardzo je chwalił, co sądzicię o Arionie 440?

co do 6 cylindrówek to w moim przypadku chyba niema takiej potrzeby, bo ten ciągnik będzie kręcił ok 300mth rocznie.

#23 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 17:35

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr Kolego ja powiem tak nie miałem styczności z żadnym z wymienionych ciągników ale wiem jedno żaden 4 cylindrowy silnik z mocą powyżej 100-120 KM nie wytrzyma tyle ile 6 cylindrowy przy tej samej mocy a i spalanie nie będzie znacząco mniejsze.

Sorry znam jednego posiadacza steyra 4110 lub 4120 profi ale od niego nie słyszałem żadnych opinii ani pozytywnych ani negatywnych.

Sąsiad z wioski który jest serwisantem ciągników rolniczych użytkuje Case 95 jxu tyle że zakupił go nowego bezpośrednio w Austrii a ciągnik był robiony pod zamówienie jakiegoś Niemca ale coś się nie zgadzało. Jest zadowolony a trzeba przyznać że nie nudzi się u niego. Ale jak on stwierdził wszystko jest dobre i dla ludzi ale jak trafisz na h***wy egzemplarz to droga przez mękę.

#24 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 17:42

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr Radził bym ci brać John Deera ale nie wersje 6m tylko serię 6r na średniej ramie. Posiada dwa Johny 6r na średniej i dużej ramię. Między 6r a 6m nie ma duzej różnicy cenowej. R ma nowszą kabinę i lepiej wykonane wnętrze. Jak chcesz nowy ciągnik to bierz Johna. Posiadam 5 ciągników i jeden kombajn i nie żałuje. Na początku zastanawiałem się nad Valtra, ale po testach poszedłem w John Deera. I to był dobry wybór. Bierz JD

#25 Share lks91

lks91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, mechanizacja, muzyka

Napisany 02 listopad 2015 - 18:58

Kolega założył temat tylko po to żeby poznać nasze opinie na temat poszczególnych marek, więc po co się obrażać na wzajem twierdząc że ja mam najlepszy itp. Czy jestem fanem, hmmm kupiłem jednego JD i chcę mieć kolejne tej samej stajni jak każdy chyba. Zdecydowałem się na niego bo w latach 2010-2014 pracowałem w gospodarstwie gdzie były 6930 6330 6910 TM160 T6050 N123. Tak naprawdę każdy z nich chodził bez awaryjnie. Niestety w 2011 nowego TM już nie było szans kupić a szkoda.

#26 Share mlody456

mlody456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 19:39

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr Dokładnie TMki to były maszyny, wracając do tematu to teraz jaki byś nie wybrał to i tak nie masz pewności że nie będzie miał jakiejś awarii fabrycznej (kiedyś ciągniki miały prostsza budowę więc i ryzyko było niższe a i części były tańsze). Najlepiej każdym się przejedz i zobaczysz jak chodzi a najlepiej jakby w pracy można go sprawdzić, na hamowni pewnie nie można sprawdzać u dealera :D tak przy okazji bo dziś to rzadkość, które nowe ciągniki mają oddzielny obieg oleju hydrauliki? Wiem że chyba wszystkie valtry prócz skrzyń ht i pewnie ciągle fendt, a reszta?

#27 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 19:39

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr popieram kolegę wyżej bierz Jd 6r lub MF 5611

#28 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 19:46

Massey VS Valtra VS John Deere VS Steyr Valtra i MF korzysta we wsomnoanych seriach z tego samego silnika. Chyba Fendt tez w tych mnijszych seriach korzysta z silnika Sisu. Więc różnice w zuzyciu paliwa nie moga byc duże. I mam wrażenie, ze w praci w polu to ciagnik z prosta przekladnia zużyje minimalnie mniej paliwa.

#29 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 20:07

moja opinia taka - jeśli agco to mf... wydaje mi sie on wygodniejszy i lepiej wykonany od valtry. Steyr chyba niczym oprócz wnetrza nie różni sie od nh a niebieski pewnie cos tańszy więc tu bym rozważył taką opcje. JD bym nie brał bo posiadacze jak to swoją maszyne  chwalą, ale jak sie pogada na spokojnie to w okolicy na spalanie nie narzekają ale przyznają ze większe, a moim zdaniem w innych aspektach nie ma różnicy względem konkurencji, no chyba ze wytrzymałość lepsza chociaz wątpie bo to juz nie te stare jd i o usterkach w okolicy tez czesto słysze raczej tych poważniejszych. Mocowo jd  miałem na pokazie 230R jeździł jakby miał ze 170 koni ale mysle ze moze był jakis felerny bo naprawde słabo to jeździło. Z tych co podałeś brałbym MF, szczerze mówiąc najrzadziej słyszy sie zeby ciągniki tej firmy miały awarie, z poza listy rozglądałbym sie pewnie za sporo tańszym Nh choć tu trzeba liczyć sie ze moze wyskoczyc jakas usterka,,,,, albo SAME-mam expllorera 85 i pod wzgledem czystej mocy jeszcze nie jeździłem tak mocnym ciagnikiem wzgledem tego co ma napisane na masce czy w prospekcie ale wygoda na poziomie średnim.

#30 Share stopman

stopman

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 20:58

Panowie a co powiecie o Arionie 440?? Bo trochę o nim zacząłem szukać i coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Macie jakieś doświadczenia z tym sprzętem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 21:08

Panowie a co powiecie o Arionie 440?? Bo trochę o nim zacząłem szukać i coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Macie jakieś doświadczenia z tym sprzętem ?

Mialem 460 na pokazie w maju i jak dla mnie jeden z najlepszych ciągników w swojej kategorii. Od nowego roku będzie w 400 amortyzowana kabina wiec będzie szczyt luksusu. Skrzynia płynna jazda to sama przyjemność najlepszy jest joystick którym praktycznie wszystko można robić łącznie z turem. Ciągnik bardzo z zwinny duża kabina sporo miejsca.

#32 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 21:22

jeździłem mf 5610 ciagnik fajny żwawy jak na 105km w kabinie fajnie elagancko wszystko pod ręką jeden minus to bardzo ograniczony skręt i masa własna.

miałem styczność też z arionem 620 co prawda nie jest to seria 400 ale jako o marce też moge go bardzo polecic dobra widoczność w kabinie panoramiczna szyba fotel wysoko. nie wiem jak z ich wykonaniem teraz ale jeden kupił z 8lat temu 620 i gnębi go nie milosiernie nic nie dba ale maszyna śmiga oczywiście dołożył juz do niego z 50tyś ale to dlatego tak jak pisze jak sie nie dba nie smaruje przeguby w przednim moście nigdy smaru nie widziały tak jak i caly most dlatego tez poszedl do wymiany. 

ale i tak chyba bym byl za jd nie orientuje sie w cenach ale dokladnosc w silnikach i innych elementach zawsze do mnie to przemawia a wiem ze tam sie z tym licza. estetyka w kabinie duza masa oraz RAMA !!

#33 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 21:28

Ja posiadam dwie Valtry i jak wiadomo jakbym nie był zadowolony z pierwszej drugiej by nie było. Dzis T140 ma 2800mth przepracowane bez awarii, bardzo oszczędna i wygodna. Do cięższych prac jak znalazł. Model N101 ma przepracowane 1100mth również bez awarii, niby 4 cylindry chciało by się rzec że ciągnik do prac lżejszych, ale u mnie lata w opryskach nawozach ale i także w sezonie zasiewów z agregatem aktywnym kuhn gdzie zasypany zestaw waży 3100kg a na przodzie ciągnę wał. Spalanie wiadomo u każdego indywidualnie do rozpatrzenia, ale uważam że palą mało. Co bym polecał to szarpnąć się na opcję miękka oś, w mniejszej mam to dzień a noc, po dziurach można lecieć 40km/h i ciągnik płynie :) Gdybyś miał jakieś pytania szczegółowe zapraszam na pw.

#34 Share unixkasz

unixkasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 22:05

Witam wszystkich, co sądzicie o nowej serii Valtry T i modelu T234 Verso (238KM) - pod kątem wytrzymałości/ trwałości oraz zastosowanych rozwiązań. Jakieś opinie co do serii t234 w zestawieniu z podobnej mocy John Deerem?

#35 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 03 listopad 2015 - 22:22

Kolego ja powiem tak nie miałem styczności z żadnym z wymienionych ciągników ale wiem jedno żaden 4 cylindrowy silnik z mocą powyżej 100-120 KM nie wytrzyma tyle ile 6 cylindrowy przy tej samej mocy a i spalanie nie będzie znacząco mniejsze.

Sorry znam jednego posiadacza steyra 4110 lub 4120 profi ale od niego nie słyszałem żadnych opinii ani pozytywnych ani negatywnych.

Sąsiad z wioski który jest serwisantem ciągników rolniczych użytkuje Case 95 jxu tyle że zakupił go nowego bezpośrednio w Austrii a ciągnik był robiony pod zamówienie jakiegoś Niemca ale coś się nie zgadzało. Jest zadowolony a trzeba przyznać że nie nudzi się u niego. Ale jak on stwierdził wszystko jest dobre i dla ludzi ale jak trafisz na h***wy egzemplarz to droga przez mękę.

No nie wiem, jakoś widziałem i miałem okazję jeździć valtrami n111 i n101 które mają jedna 22 tys. druga 18 tys. mth, i silnik śmiga aż miło i nic w nim nie było robione, jedynie duperele typu termostat itd., tak samo skrzynia tyle że one robią z paszowozami więc skrzynia aż tak nie zużywa się, co nie zmienia faktu że w dobrym ciągniku brak wytrzymałości 4 cylindrów to mit nie z tej ziemi, bardziej liczy się pojemność silnika niż liczba cylindrów

#36 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 09:04

moja valtra 6550 ma 13 lat prawie 11 tys godzin i silnik nieruszany i grama oleju nie bierze, ciaga 4ke Unie Ibis XMS rozstawioną na 190 cm, Expom Ajax 3 m i nawet pierdnie :D

W modelu N ze skrzynią HT3 skrzynia jest jak u mnie w starej, tyle ze nie ma biegow pełzających bo są w opcji, automatyczne półbiegi  oraz automatyczne sprzęgło (w hamulcu  np. jak w teleskopie- bardzo fajna sprawa ale to nie wiem czy jest w standardzie czy za dopłatą, ale nawet w starej fajnie to działa).

#37 Share SzymonWoowski

SzymonWoowski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 12:02

Ja posiadam dwie Valtry i jak wiadomo jakbym nie był zadowolony z pierwszej drugiej by nie było. Dzis T140 ma 2800mth przepracowane bez awarii, bardzo oszczędna i wygodna. Do cięższych prac jak znalazł. Model N101 ma przepracowane 1100mth również bez awarii, niby 4 cylindry chciało by się rzec że ciągnik do prac lżejszych, ale u mnie lata w opryskach nawozach ale i także w sezonie zasiewów z agregatem aktywnym kuhn gdzie zasypany zestaw waży 3100kg a na przodzie ciągnę wał. Spalanie wiadomo u każdego indywidualnie do rozpatrzenia, ale uważam że palą mało. Co bym polecał to szarpnąć się na opcję miękka oś, w mniejszej mam to dzień a noc, po dziurach można lecieć 40km/h i ciągnik płynie :) Gdybyś miał jakieś pytania szczegółowe zapraszam na pw.

Każdy ma swoją jaką ulubioną markę i powód dlaczego właśnie ją wielbi. I nie wiem czy ktoś z niezadowolenie z pierwszego ciągnika nie brał by następnego. Moim pierwszym ciągnikiem Johnego był 4955. Zbyt dobrze się nie sprawował, bardzo dużo palił, był niewygodny. Ale jak go sprzedalem kupilem John Deere 8400. Chodzi do dzisiaj. Nieprzerwanie od 13 lat. Więc myślę, że nie każdy kto jest niezadowolony z ciagnika danego producenta nie kupił by nastepnego z tej samej stajni

#38 Share matijas

matijas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 19:47

http://www.maszynyfa...25km_p_349.html

Polecam John Deere 6115M, ciągnik dosyć duży, masywny, w dodatku bez SCR. Jest to zresztą ostatnia szansa na zakup takiego ciągnika bez SCR. Polecam kontakt z Premium Trade, można sporo wynegocjować ;)

...Matijas93...

#39 Share kalin84

kalin84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 21:58

Tak kupujcie JD na tych fajnych oponach firestone przez ktore w kabinie ciężko jest siedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 08:11

http://www.maszynyfa...25km_p_349.html

Polecam John Deere 6115M, ciągnik dosyć duży, masywny, w dodatku bez SCR. Jest to zresztą ostatnia szansa na zakup takiego ciągnika bez SCR. Polecam kontakt z Premium Trade, można sporo wynegocjować ;)

za to z DPF który przy lekkich pracach bedzie stwarzał problemy - dziękuję postoję

jako użytkownik ciągnika z scr od ponad 3 lat mogę z czystym sumieniem polecić ten system zamiast DPF

Dodaj odpowiedź