Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

27556 odpowiedzi na ten temat

#19261 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1355 postów

Napisany 13 maj 2016 - 11:57

Pszenica Ozima i jara

Co myślicie o zastosowaniu epoksykonazol 125 1l/ha + Gwarant 500 SC 1/ha Problemem jest głównie septorioza i trochę rdza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:03
  •  

#19262 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 13 maj 2016 - 12:38

Pszenica Ozima i jara

dolistnie tylko mocznik! saletrą spalisz zboże

No właśnie to mnie zastanawia czy nie spali zboża ale tam gdzie kupowałem tą saletrę to gościu radził mi 6 kg/ha a on zna się na rzeczy i na worku tez napisane jest że można dolistnie 2-3 po 2-3 kg na hektar 

#19263 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 13 maj 2016 - 15:50

Pszenica Ozima i jara Ja kiedyś czytałem, że bezpiecznym stężeniem saletry wapniowej dolistnie jest zakres od 0,5 do 1,4 %. Sam nigdy nie praktykowałem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19264 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 maj 2016 - 16:35

Pszenica Ozima i jara

Ok a u mnie artist ma średnio z głównego pędu 9 pięterek tzn , że jeśli nie zredukuje to będzie 36 ziaren z kłosa ?

Teoretycznie to minimum te 36 ziarna, 9 pięterek x 2 (strony kłosa) x ilość ziaren w jednym pięterku po jednej stronie kłosa (od min 2 do 4-5)

Co proponujecie na poprawkę na chwasty w pszenicy? Przepuściło troche chabru i miejscami przytulia. Co będzie odpowiednie w tej fazie? Wcześniej stosowałem lancet.

Na chabra Granstar lub zamiennik 16-20g, na przytulię Grodyl lub Starane dawka zależnie od wielkości przytulii. Do fazy 2 kolanka można zastosować Mustang lub Mustang Forte. Granstar nie ruszy przytulii, z kolei Grodyl i Starane nie zwalczą chabra (nie w tej fazie).

No właśnie to mnie zastanawia czy nie spali zboża ale tam gdzie kupowałem tą saletrę to gościu radził mi 6 kg/ha a on zna się na rzeczy i na worku tez napisane jest że można dolistnie 2-3 po 2-3 kg na hektar 

Saletry wapniowej (azotanu wapnia) nie stosuje się w zbożach (nie jest popularna), co nie znaczy że nie można jej zastosować. Najczęściej używa się jej w uprawach warzywniczych i sadowniczych do szybkiego zaopatrzenia roślin w wapń, podobnie jest z saletrą magnezową. Dawka 3 kg/ha jest ok, czy 6 kg to nie za dużo, tego nie jestem w stanie powiedzieć.

#19265 Share andrew3011

andrew3011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 13 maj 2016 - 18:08

Pszenica Ozima i jara

Panowie powiedzcie mi czy na T2 mogę zastosować Fandango 1l/ha? i kiedy mogę lecieć z T2  gdy T1 było słabe?

#19266 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 13 maj 2016 - 19:24

Pszenica Ozima i jara

Saletry wapniowej (azotanu wapnia) nie stosuje się w zbożach (nie jest popularna), co nie znaczy że nie można jej zastosować. Najczęściej używa się jej w uprawach warzywniczych i sadowniczych do szybkiego zaopatrzenia roślin w wapń, podobnie jest z saletrą magnezową. Dawka 3 kg/ha jest ok, czy 6 kg to nie za dużo, tego nie jestem w stanie powiedzieć.

Ok dzięki za radę :)  zrobię tak jak mówisz dam 3 kg/ha i najwyżej polecę 2 razy. 

#19267 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 maj 2016 - 19:27

Pszenica Ozima i jara

Witam

Który liść jest flagowym w pszenicy ozimej ? 5 czy jest jeszcze 6 ? 

#19268 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 13 maj 2016 - 19:33

Pszenica Ozima i jara

Panowie nie będzie tego wszystkiego za dużo ?: 7 kg siarczanu+10 kg mocznika+0,7 Soprano+0,5 CCC+0,3 moddusa+ 0,4 lotus. A i czy kolejność mieszania jest dobra ?

#19269 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 13 maj 2016 - 20:07

Pszenica Ozima i jara

Witam

Który liść jest flagowym w pszenicy ozimej ? 5 czy jest jeszcze 6 ? 

ten ostatni :)  a tak na poważnie zrób sekcje źdżbła i jeśli w środku nie ma zalążka liści to zapewne ostatni flagowy.U mnie w pszenicy która nie ucierpiała flagówka właśnie się wykreca

#19270 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 maj 2016 - 20:26

Pszenica Ozima i jara

Ok, ale któryś jest ostatni ? Wystarczy tylko policzyć liście. W ubiegłym roku pojawił się temat w mojej grupie. Podyskutowaliśmy , później policzyliśmy i udało się ustalić. Teraz nie pamiętam. Jutro popytam, no chyba że ktoś kojarzy ?

Chłopaki/panowie  bardziej zaawansowani/doświadczeni pomożecie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19271 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 maj 2016 - 22:35

Pszenica Ozima i jara

Ok dzięki za radę :)  zrobię tak jak mówisz dam 3 kg/ha i najwyżej polecę 2 razy. 

W jakim celu chcesz koniecznie stosować saletrę wapniową, aby dostarczyć wapń czy azot?

Ok, ale któryś jest ostatni ? Wystarczy tylko policzyć liście. W ubiegłym roku pojawił się temat w mojej grupie. Podyskutowaliśmy , później policzyliśmy i udało się ustalić. Teraz nie pamiętam. Jutro popytam, no chyba że ktoś kojarzy ?

Chłopaki/panowie  bardziej zaawansowani/doświadczeni pomożecie ?

Długość liścia wraz z kolejnym liściem wzrasta aż do liścia podflagowego, liść flagowy jest już znacznie krótszy. Nie wiem czy wszystkie odmiany mają taką samą liczbę liści.

#19272 Share clinik23

clinik23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 maj 2016 - 22:50

Pszenica Ozima i jara A jakie odzywki polecacie teraz dać pszenicy ozimej w fazie liscia flagowego ?

#19273 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów

Napisany 14 maj 2016 - 07:09

Pszenica Ozima i jara

W jakim celu chcesz koniecznie stosować saletrę wapniową, aby dostarczyć wapń czy azot?

Wapń chodzi mi głównie o wapń ponieważ przesiałem pszenżyto jęczmieniem i gdzie nie gdzie wyszło niskie pH i chciałem podratować roślinki właśnie tą saletrą. Rozglądałem się za wapnovitem ale nigdzie nie mogłem go dostać i tam gdzie kupuje śor właśnie polecili mi oprysk tą saletrą 

Czy jeśli dodam siarczan i mocznik do oprysku na skracanie to wzmocni działanie regulatorów wzrostu ??

Edytowany przez macio9554, 14 maj 2016 - 07:20.

#19274 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 maj 2016 - 08:11

Pszenica Ozima i jara Co polecacie na T2 gdy na T1 był Tillt z Atakiem?

#19275 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2041 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 14 maj 2016 - 08:20

Pszenica Ozima i jara

Ja bede stosował duet ultra

#19276 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 14 maj 2016 - 08:52

Pszenica Ozima i jara

Dlaczego w pszenicy julius dolne liście są żółte i usychają jakby . Na t1 był duet starr + mirage i odżywki i stabilan była pszenica przypalona ale jej to znikło i była super a teraz te dolne liście coś bierze i nie wiem czemu i od czego . Na t2 planuje duet ultra + odżywki . 

#19277 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 14 maj 2016 - 09:04

Pszenica Ozima i jara

ja mam takie cuś od lasu itp, trochę też na jarym jęczminiu, dolne liscia nie mają i tak teraz dużego znaczenia więc myślę że jak górne liscie są ok tonie ma potrzeby interwencyjnego srodka dawac. 

#19278 Share archi66677

archi66677

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 maj 2016 - 09:07

Pszenica Ozima i jara

Dlaczego w pszenicy julius dolne liście są żółte i usychają jakby . Na t1 był duet starr + mirage i odżywki i stabilan była pszenica przypalona ale jej to znikło i była super a teraz te dolne liście coś bierze i nie wiem czemu i od czego . Na t2 planuje duet ultra + odżywki . 

septorioza liści ci sie wkradła kolego, ja nie stosuje duetu bo to szkoda tylko pieniędzy. ja od kilku lat uzywam input + prosaro na druga dawke i nic wiecej i jest ok

#19279 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 470 postów

Napisany 14 maj 2016 - 09:07

Pszenica Ozima i jara

W czwartek miałem pryskać Bogatkę Oriusem Extra, ale wiało cały dzień i nawet do wieczora nie przestało. Od wczoraj nie ma pogody i nie będzie na pewno do wtorku. W każdym razie, czy można dodać do tego fungicydu siarczan magnezu?

Druga sprawa jest taka, że w fazie pierwszego kolanka zastosowałem Medax Top w dawce 1l/ha. Ile teraz mogę go zastosować, aby było bezpiecznie? 0,25l, czy więcej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19280 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 14 maj 2016 - 09:12

Pszenica Ozima i jara

A czy falkon był by lepszy na t2 niż duet ultra a na t3 tebu + topsin . 

Edytowany przez SawekBraczyk, 14 maj 2016 - 09:20.