Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22581 odpowiedzi na ten temat

#19261 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 13 maj 2016 - 07:20

Pszenica Ozima i jara

Pszenica jara, główny pęd jest już w fazie strzelania w źdźbło ale boczne pędy są trochę "opóźnione" względem pędu głównego. Jechać 0,6l CCC+ 0,2 l Moddus czy czekać aż pędy boczne wejdą w fazę strzelania w źdźbło? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 15:47
  •  

#19262 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 13 maj 2016 - 07:21

Pszenica Ozima i jara

coś się zepsuło w rozsiewaczu i z lewej uzy wyleciało jakieś 350-400 kg saletry na hektar. pszenica ozima w fazie drugiego kolanka. jak myślicie spali ją?

130kg N to znów nic wielkiego na jeden raz.... bardziej bym się wyleganiem martwił.

Jeszcze nie widziałem by od nadmiaru azotu (w tej postaci) spaliło zboże. No chyba że ci się rozsypie worek na polu... :D

#19263 Share Karamba30

Karamba30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 maj 2016 - 09:05

Pszenica Ozima i jara Podpowie ktoś co na końcowy zabieg w pszenicy Falcon 460 czy mirador forte 160

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19264 Share bools

bools

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 13 maj 2016 - 09:21

Pszenica Ozima i jara

Witam . w fazie pierwzego kolanka zastosowalem 1.2 l stabilanu + 03 modusa   i niewiem czy terz moglbym jeszcze usztywnic medaxem powiedzcie czy moge i w jakie jdawce tego sirodka dac  i czy moge polonczyc t2 Adaxer plus czy osobno leciec przenica dostala 165 N i na flage dostani 130 kg saletry chce żeby ustała 

Za odpowiedzi z gory dzieki .

#19265 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 13 maj 2016 - 10:14

Pszenica Ozima i jara

Stosował ktoś saletrę wapniową dolistnie? Jeśli tak to w jakim stężeniu? Ta saletra ma formę płatków a nie granuli. 

#19266 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 13 maj 2016 - 11:15

Pszenica Ozima i jara

W jakiej fazie ją masz że T2?

liść podflagowy już wychodzi ale poczekam do przyszłego czwartku piatku aż wyjdzie flagowy i wtedy t2 z plonvitem 2l/ha

#19267 Share Kamilmkm

Kamilmkm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 13 maj 2016 - 11:18

Pszenica Ozima i jara

dolistnie tylko mocznik! saletrą spalisz zboże

#19268 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 13 maj 2016 - 11:57

Pszenica Ozima i jara

Co myślicie o zastosowaniu epoksykonazol 125 1l/ha + Gwarant 500 SC 1/ha Problemem jest głównie septorioza i trochę rdza

#19269 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 13 maj 2016 - 12:38

Pszenica Ozima i jara

dolistnie tylko mocznik! saletrą spalisz zboże

No właśnie to mnie zastanawia czy nie spali zboża ale tam gdzie kupowałem tą saletrę to gościu radził mi 6 kg/ha a on zna się na rzeczy i na worku tez napisane jest że można dolistnie 2-3 po 2-3 kg na hektar 

#19270 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 13 maj 2016 - 15:50

Pszenica Ozima i jara Ja kiedyś czytałem, że bezpiecznym stężeniem saletry wapniowej dolistnie jest zakres od 0,5 do 1,4 %. Sam nigdy nie praktykowałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19271 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 13 maj 2016 - 16:35

Pszenica Ozima i jara

Ok a u mnie artist ma średnio z głównego pędu 9 pięterek tzn , że jeśli nie zredukuje to będzie 36 ziaren z kłosa ?

Teoretycznie to minimum te 36 ziarna, 9 pięterek x 2 (strony kłosa) x ilość ziaren w jednym pięterku po jednej stronie kłosa (od min 2 do 4-5)

Co proponujecie na poprawkę na chwasty w pszenicy? Przepuściło troche chabru i miejscami przytulia. Co będzie odpowiednie w tej fazie? Wcześniej stosowałem lancet.

Na chabra Granstar lub zamiennik 16-20g, na przytulię Grodyl lub Starane dawka zależnie od wielkości przytulii. Do fazy 2 kolanka można zastosować Mustang lub Mustang Forte. Granstar nie ruszy przytulii, z kolei Grodyl i Starane nie zwalczą chabra (nie w tej fazie).

No właśnie to mnie zastanawia czy nie spali zboża ale tam gdzie kupowałem tą saletrę to gościu radził mi 6 kg/ha a on zna się na rzeczy i na worku tez napisane jest że można dolistnie 2-3 po 2-3 kg na hektar 

Saletry wapniowej (azotanu wapnia) nie stosuje się w zbożach (nie jest popularna), co nie znaczy że nie można jej zastosować. Najczęściej używa się jej w uprawach warzywniczych i sadowniczych do szybkiego zaopatrzenia roślin w wapń, podobnie jest z saletrą magnezową. Dawka 3 kg/ha jest ok, czy 6 kg to nie za dużo, tego nie jestem w stanie powiedzieć.

#19272 Share andrew3011

andrew3011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 maj 2016 - 18:08

Pszenica Ozima i jara

Panowie powiedzcie mi czy na T2 mogę zastosować Fandango 1l/ha? i kiedy mogę lecieć z T2  gdy T1 było słabe?

#19273 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 13 maj 2016 - 19:24

Pszenica Ozima i jara

Saletry wapniowej (azotanu wapnia) nie stosuje się w zbożach (nie jest popularna), co nie znaczy że nie można jej zastosować. Najczęściej używa się jej w uprawach warzywniczych i sadowniczych do szybkiego zaopatrzenia roślin w wapń, podobnie jest z saletrą magnezową. Dawka 3 kg/ha jest ok, czy 6 kg to nie za dużo, tego nie jestem w stanie powiedzieć.

Ok dzięki za radę :)  zrobię tak jak mówisz dam 3 kg/ha i najwyżej polecę 2 razy. 

#19274 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 maj 2016 - 19:27

Pszenica Ozima i jara

Witam

Który liść jest flagowym w pszenicy ozimej ? 5 czy jest jeszcze 6 ? 

#19275 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 13 maj 2016 - 19:33

Pszenica Ozima i jara

Panowie nie będzie tego wszystkiego za dużo ?: 7 kg siarczanu+10 kg mocznika+0,7 Soprano+0,5 CCC+0,3 moddusa+ 0,4 lotus. A i czy kolejność mieszania jest dobra ?

#19276 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 13 maj 2016 - 20:07

Pszenica Ozima i jara

Witam

Który liść jest flagowym w pszenicy ozimej ? 5 czy jest jeszcze 6 ? 

ten ostatni :)  a tak na poważnie zrób sekcje źdżbła i jeśli w środku nie ma zalążka liści to zapewne ostatni flagowy.U mnie w pszenicy która nie ucierpiała flagówka właśnie się wykreca

#19277 Share 16HDR008

16HDR008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 maj 2016 - 20:26

Pszenica Ozima i jara

Ok, ale któryś jest ostatni ? Wystarczy tylko policzyć liście. W ubiegłym roku pojawił się temat w mojej grupie. Podyskutowaliśmy , później policzyliśmy i udało się ustalić. Teraz nie pamiętam. Jutro popytam, no chyba że ktoś kojarzy ?

Chłopaki/panowie  bardziej zaawansowani/doświadczeni pomożecie ?

#19278 Share metrax12

metrax12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 13 maj 2016 - 22:35

Pszenica Ozima i jara

Ok dzięki za radę :)  zrobię tak jak mówisz dam 3 kg/ha i najwyżej polecę 2 razy. 

W jakim celu chcesz koniecznie stosować saletrę wapniową, aby dostarczyć wapń czy azot?

Ok, ale któryś jest ostatni ? Wystarczy tylko policzyć liście. W ubiegłym roku pojawił się temat w mojej grupie. Podyskutowaliśmy , później policzyliśmy i udało się ustalić. Teraz nie pamiętam. Jutro popytam, no chyba że ktoś kojarzy ?

Chłopaki/panowie  bardziej zaawansowani/doświadczeni pomożecie ?

Długość liścia wraz z kolejnym liściem wzrasta aż do liścia podflagowego, liść flagowy jest już znacznie krótszy. Nie wiem czy wszystkie odmiany mają taką samą liczbę liści.

#19279 Share clinik23

clinik23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 maj 2016 - 22:50

Pszenica Ozima i jara A jakie odzywki polecacie teraz dać pszenicy ozimej w fazie liscia flagowego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19280 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 632 postów

Napisany 14 maj 2016 - 07:09

Pszenica Ozima i jara

W jakim celu chcesz koniecznie stosować saletrę wapniową, aby dostarczyć wapń czy azot?

Wapń chodzi mi głównie o wapń ponieważ przesiałem pszenżyto jęczmieniem i gdzie nie gdzie wyszło niskie pH i chciałem podratować roślinki właśnie tą saletrą. Rozglądałem się za wapnovitem ale nigdzie nie mogłem go dostać i tam gdzie kupuje śor właśnie polecili mi oprysk tą saletrą 

Czy jeśli dodam siarczan i mocznik do oprysku na skracanie to wzmocni działanie regulatorów wzrostu ??

Edytowany przez macio9554, 14 maj 2016 - 07:20.