Polecane posty

magnum123    288

Jest jeszcze jakaś szansa na zlikwidowanie przytulii czepnej w wykłaszajacej się pszenicy? Czy już po ptakach :(

daj starane 0,6l litra i po przytuli a pszenicy nic nie będzie. Przerobione w praktyce nie raz. Tylko proponował bym przy takiej suszy kropić wieczorem, chyba że u Ciebie pada/padało to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

pytanie? czy jak pszenica zaczęła się kłosić to można jeszcze troszkę posypać saletry czy nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Można mieszać ale słyszałem opinię że np. Bi-58 w połączeniu z triazolami może powodować przypalenia. 

Jaki jest najlepszy termin na wykonanie T3? Czy jest to BBCH 65 (pełnia kwitnienia)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dobrze słyszałeś prawie każdy fosfoorganik może tak zadziałać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Hallo hallo.pytanie kiedy dokladnie przejechac pszenicę mocznikiem na klosa?.po kwitnieniu zaraz? Ile kg podobno 5kg
? Robi ktos tak?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eagle    0

Ja mam zamiar pryskać mocznikiem na kłos ale dopiero w fazie dojrzałości mlecznej ziarna. Zawartość mocznika w cieczy roboczej 3-5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

daj starane 0,6l litra i po przytuli a pszenicy nic nie będzie. Przerobione w praktyce nie raz. Tylko proponował bym przy takiej suszy kropić wieczorem, chyba że u Ciebie pada/padało to co innego

 

Suszy jeszcze nie ma ale w jakiej fazie opryskać jak się już wykłosi cała po kwitnieniu? Czy teraz jak jest tak w połowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert81    1

czy ktoś mieszał fungicydy z insekcydy ?.planuje t3 i coś na robaka ale nie wiem czy jednego z drugim nie osłabię w działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Ja bym poczekał aż przekwitnie, przytulia i tak już pewnie spora więc tydzień już niewiele zmieni. I tak będziesz musiał dać maksymalną dawkę. Lepiej poczekać, wszyscy piszą, aby w trakcie kwitnienia wstrzymać się z zabiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godi    0

Witam.

Mam pytanie na temat TEBU 250 EW

 

Miał ktoś z tym styczność?

Jakie rezultaty były po tym produkcie?

Mieszając go z SARFUN 500 SC da,to jakiś lepszy rezultat?

 

Dziękuję z góry za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1538

jutro minie 3 tyg od zabiegu t2, na t3 mam tebu+topsin. Pszenica w fazie kłoszenia, kiedy zastosować teraz zabieg t3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja po niedzieli bede stosował Mystic 250 EC ( tebukonazol) w dawce 1.1l na ha. pszenica jest już wykłoszona i zaczyna gdzie niegdzie kwitnąć odmiana Arkadia. Czekam jeszcze az w pełni wykłosi sie jantarka to wszystko za jednym zamachem szurne. Jantarka jest roche pozniejsza odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie możesz stosować - pod warunkiem, że masz odpowiednie uwilgotnienie gleby. Ewentualnie stosuj dolistne dokarmianie.

pytanie? czy jak pszenica zaczęła się kłosić to można jeszcze troszkę posypać saletry czy nie ma sensu

 


Zalecane jest maksymalne stężenie 5 % - jednak jeżeli będziesz stosował odżywki i siarczan magnezu nie przekraczaj 4 %.

Hallo hallo.pytanie kiedy dokladnie przejechac pszenicę mocznikiem na klosa?.po kwitnieniu zaraz? Ile kg podobno 5kg
? Robi ktos tak?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja po niedzieli bede stosował Mystic 250 EC ( tebukonazol) w dawce 1.1l na ha. pszenica jest już wykłoszona i zaczyna gdzie niegdzie kwitnąć odmiana Arkadia. Czekam jeszcze az w pełni wykłosi sie jantarka to wszystko za jednym zamachem szurne. Jantarka jest roche pozniejsza odmiana.

 

udało się skrócić arkadię ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Spokojnie możesz stosować - pod warunkiem, że masz odpowiednie uwilgotnienie gleby. Ewentualnie stosuj dolistne dokarmianie.

 

 

W sumie daje taki mocznik cos tej pszenicy?stezenie niewielkie.nie jest to to co saletra co nie?

 

Zalecane jest maksymalne stężenie 5 % - jednak jeżeli będziesz stosował odżywki i siarczan magnezu nie przekraczaj 4 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

udało się skrócić arkadię ?

 

a czemu miało mi sie nie udac? niecałe 90 cm ma i sztywna. jantarka jest ciut nizsza. dałem 1l CCC + 0.43 l optimus. azotu dastała w sumie około 140 N. W jednym miejscu na klinie lanca nie zajeła to jest wysoka jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jutro minie 3 tyg od zabiegu t2, na t3 mam tebu+topsin. Pszenica w fazie kłoszenia, kiedy zastosować teraz zabieg t3 ?

t3 wykonuje się podczas kwitnienia jak 1/3 pylników jest wyrzucona na kłosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Witam.

Mam pytanie na temat TEBU 250 EW

 

Miał ktoś z tym styczność?

Jakie rezultaty były po tym produkcie?

Mieszając go z SARFUN 500 SC da,to jakiś lepszy rezultat?

 

Dziękuję z góry za pomoc

 

 

Mieszając Tebu z Sarfunem otrzymasz Alert 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

t3 wykonuje się podczas kwitnienia jak 1/3 pylników jest wyrzucona na kłosie

A można opryskać po kwitnieniu? Do jakiej fazy najpóźniej mozna wykonać T3. Mam kilka odmian pszenicy i kłoszą się w  różnym czasie niektóre zaczynaja kwitnąć a niektóre dopiero kłosy wyrzucaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejg120    0

Dzisiaj dałem 3 dawkę azotu ok 45kgN/ha, bo pszenica zaczęła puszczać kłosy po nocy, a za kilka dni pójdzie T3-tebukonazol. W sumie pszenica dostała około 220N/Ha raz skracana modusem w pełnej dawce na IV klasie także powinna dostać do żniw. Celuję w 8-9t a jak wyjdzie to zobaczymy. W tym roku mam pszenicę Nelson, Która za***iście wygląda, jeżeli będzie sypała to na drugi rok sieję wszystko tą odmianą. Mam jeszcze Scagena ale jest słabsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

jutro minie 3 tyg od zabiegu t2, na t3 mam tebu+topsin. Pszenica w fazie kłoszenia, kiedy zastosować teraz zabieg t3 ?

 

w jakich dawkach dajesz te środki bo myślałem o tym samym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

8-9 ton tak było  rok temu ,w tym 5-6 jak coś popada a niema widoku,cała zachodni Polska tak wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj