Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22563 odpowiedzi na ten temat

#4861 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:54

Pszenica Ozima i jara ja znowu dopiero będę pryska pszenice ozimą bo nie było czasu, i chce dać duet ultra 0,6l i do tego mustang 306 i apyros 16g i modus 0,45l to wszystko na 1ha. Może być a dodam że mączniak jest i to całe place ale to dopiero w poniedziałek oprysk pójdzie. tylko pytanie o ten antagonizm działania środków czy ktoś razem je stosował.

chodzi o apyros i mustang

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 18:20
  •  

#4862 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:57

Pszenica Ozima i jara Jeśli to ma byc w 1 zabiegu to sobie odpuść.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#4863 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 20:12

Pszenica Ozima i jara czyli dwa zabiegi oddzielnie i w jednym sam apyros a w drugim mustang i duet lub inaczej apyros modus i drugi mustang i duet

odpowiedź znalazłem wszystko pójdzie razem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4864 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 20:14

Pszenica Ozima i jara Wiesz jakie środki wogóle chcesz stosować, jakie jest jego działanie??
Powiem tak herbicyd jeden zabieg, fungicyd i regulator drugi zabieg.

Powodzenia, nie chowaj pługa tylko jeszcze :)

Edytowany przez Tomek90, 27 kwiecień 2013 - 20:15.

#4865 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 20:39

Pszenica Ozima i jara chodziło mi że razem ale apyros i mustang a tu jak ktos stosował http://www.agrofoto....-dwu-liscienne/

#4866 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:32

Pszenica Ozima i jara Ze względu na antagonizm działania (obniżenie skuteczności chwastobójczej środka w zwalczaniu perzu) nie stosować wyżej wymienionych mieszanin w celu jednoczesnego zwalczania perzu właściwego oraz chwastów dwuliściennych. Czyli środek słabiej będzie działał na perz,

Edytowany przez pmichal56, 27 kwiecień 2013 - 21:32.

#4867 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:52

Pszenica Ozima i jara

też właśnie wziołem tonacje z centrali i jakaś blada i słabo sie krzewi a dalem w czwatek 200 kg saletry. Czy moge teraz pojechać antywylegaczem ale jest sucho i nie wiem co robić

ja tez wziołem z centraly dostała piersza dawka saletry 150kg 20kwietnia 2dawka saletrosan i tez blada sieje tonacje pierwsz raz i jest dosc sucho i boje sie dokrzewjac ccc pozdrawjam

#4868 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 22:18

Pszenica Ozima i jara Jaki odstęp czasowy zachować pomiędzy opryskami herbicyd i fungicyd, i czy dać pierwszy zestaw fungicyd i modus czy herbicyd apyros i mustang. dodam ze sytuacja jest zróżnicowana w zależności od pola i odmiany. na jednym kawałku pilny jest fungicyd bo żółte liście są całe od spodu, a na innym przytuli pelno

#4869 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 22:21

Pszenica Ozima i jara

czyli dwa zabiegi oddzielnie i w jednym sam apyros a w drugim mustang i duet lub inaczej apyros modus i drugi mustang i duet

odpowiedź znalazłem wszystko pójdzie razem.

Ja stosowałem Mustang i Apyros w jednym zabiegu i Ci powiem że bardzo dobrze czyści Pszenicę z chwastów.
@dwojakowski Z tego co tu czytałem to chyba wszyscy którzy mają Tonacje narzekają na słaby start mimo dużych dawek nawozu.

Edytowany przez Eryko, 27 kwiecień 2013 - 22:24.

#4870 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 22:38

Pszenica Ozima i jara kolego eryko a dodawałeś fungicyd i modus lub inny antywylegacz,

A poza tym modus trochę do krzewi i wyrówna a fungicyd na grzyba potrzebny tylko chyba nie dueta a falcona dam na T1 a dueta przesunę na liść flagowy.

Edytowany przez pmichal56, 27 kwiecień 2013 - 22:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4871 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 07:50

Pszenica Ozima i jara

kolego eryko a dodawałeś fungicyd i modus lub inny antywylegacz,

A poza tym modus trochę do krzewi i wyrówna a fungicyd na grzyba potrzebny tylko chyba nie dueta a falcona dam na T1 a dueta przesunę na liść flagowy.

Ja stosowałem falkon na t1 w ubiegłym roku i ccc na dokrzewienie w maju było brak opadów i to była porażka uważam ze falkon jest lepszy na t2 a na t1 teraz zastosuje coś innego pozdrawjam

Ja stosowałem Mustang i Apyros w jednym zabiegu i Ci powiem że bardzo dobrze czyści Pszenicę z chwastów.
@dwojakowski Z tego co tu czytałem to chyba wszyscy którzy mają Tonacje narzekają na słaby start mimo dużych dawek nawozu.

to mnie kolego nie pocjeszyłes myslałem że umnie jest cos nie tak po rzepaku powinno być lepiej natomiast na 2h też po rzepaku mam posianą mewe jest bardzo dardzo dobże oby nie zapeszyć pozdrawiam

#4872 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:00

Pszenica Ozima i jara Jak było sucho to może nie wina falcona tylko ccc? modus dużo lepszy jest od ccc. A czy łączył ktoś taką mieszaninę apyros modus duet ultra, i mustang 306, a dalej się pytam bo terminy gonią, ledwo co zdoążyłem wczoraj posadzić ziemniaki a tu już trzeba pryskać, dobrze ze późnymi wieczorami zasilałem pszenice to teraz jakoś wygląda. Został kawałek na który nie wjadę tak z 5 arów to pszenica taka słaba jak nigdy, nie dostała niczego i efekt widoczny gołym okiem. Cała żółknie, tu gdzie zasilone kolor ciemno zielony( chos są place z liściami żółtymi u dołu )ale słabo się krzewi stąd moje zaniepokojenie bo trzeba wszystko na raz robić ;[ , I jak nie dowiem się tutaj to i tak poradzę się u doradcy, bo informacji na temat technologi upraw i ochrony nigdy za wiele.

#4873 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:16

Pszenica Ozima i jara Modusa ci nie radzę dawać bo może się zważyć.
Ja w tym roku tylko modusem będę pryskał bez dodatków bo różnie mi z nim wychodziło z nim, ale często znajdywałem różne fusy, kłaczki w opryskiwaczu jak nim pryskałem, i to sie działo tylko jak pryskałem modusem.
Pewnie coś działało, ale rewelacji według mnie nie było.

#4874 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:42

Pszenica Ozima i jara tomek do fungicydu też nie idzie dodać moddusa. Planowałem na T1 dorzucić ccc+moddus.

#4875 Share agrofoto

agrofoto

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 2931 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:44

Pszenica Ozima i jara We wtorek (30.04) na naszym czacie będą eksperci od ochrony fungicydowej. Będziemy rozmawiać o ochronie zbóż więc jeśli chcecie się czegoś ciekawego dowiedzieć lub macie jakieś pytania w tym temacie to wpadajcie o 20:00. Więcej info tutaj http://www.agrofoto....mpaign=szeptana

#4876 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:27

Pszenica Ozima i jara

tomek do fungicydu też nie idzie dodać moddusa. Planowałem na T1 dorzucić ccc+moddus.

Ja mieszam mocznik wczesniej rozpuszczony + siarczan magnezu +plonovit +ccc1l+moddus 0,15l +topsin m500 sc 4klasa ziemi zabieg t1 i jest cacy

#4877 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:40

Pszenica Ozima i jara Więc tak zrobiłem test przed chwila i, apyros mustang i duet nic się nie dzieje tzn nie zważyło się po dodaniu nie rozcieńczonego modusa sa małe skrzepy, co ciekawe modus dodany do samej wody tez podobnie się zachowuje, dopiero druga próba po zmieszaniu mustanga apyrosa i dueta oddzielnie i modusa oddzielnie w samej wodzie (modus dokładnie rozmieszany w samej wodzie) dodany do apyrosa mustanga i dueta nie dzieje się nic i mieszanina jest jednorodna, bez skrzepów ani innych nie ciekawych rzeczy, które moga wpłynąc na zatkanie opryskiwacza. :D , Jak ktoś nie wierzy niech sam wymiesza a uwierzy. teraz wleje to do opryskiwacza do kwiatków i polece w pole zrobie dzisiaj próbe a w poniedziałek na wieczór będę wiedział czy pryskać czy nie.

#4878 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:51

Pszenica Ozima i jara W zbiorniku może być spokój, problem pojawi się po zabiegu jak roślina dostanie stres w postaci herbicydu i "uderzenia młotkiem" w postaci moddusa.

#4879 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:55

Pszenica Ozima i jara Deszcz pada i ma tak być przez kilka kolejnych dni a kolanko w pszenicy jest dokładnie 1 cm nad węzłem krzewienia :/ miałem dać 1 l ccc +0.2l modusa ale w tej sytuacji chyba pojadę samym modusem :/ co doradzicie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4880 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:10

Pszenica Ozima i jara

Deszcz pada i ma tak być przez kilka kolejnych dni a kolanko w pszenicy jest dokładnie 1 cm nad węzłem krzewienia :/ miałem dać 1 l ccc +0.2l modusa ale w tej sytuacji chyba pojadę samym modusem :/ co doradzicie ??

dołóz mocznik siarczan magnezu odzywke i miedzy pierwszym kolankiem a drugim kolankiem smiało pryskasz ja tak robie drugi rok i jest dobrze

Edytowany przez milanreal1, 28 kwiecień 2013 - 11:02.