Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22572 odpowiedzi na ten temat

#4621 Share piotrekkowa

piotrekkowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pks

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:35

Pszenica Ozima i jara JEST TU KTO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 16:20
  •  

#4622 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 01 kwiecień 2013 - 11:43

Pszenica Ozima i jara Akurat Starane+ granstar to nie to samo co starane i atribut, bo atribut na jednoliscienne jest. No i starane kiepsko działa w niskich temperaturach

#4623 Share piotrekkowa

piotrekkowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 12:37

Pszenica Ozima i jara thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

no widzisz nie wiedzialem ze kiepsko w niskich dziala na etykiecie attributu jest ze mozna mieszac ze starane super a nie ma nic o zwyklym staran a to dziwne i stad moje pytanie do bardziej doswiadczonych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4624 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 12:42

Pszenica Ozima i jara A czemu akurat starane? Pewnie chodzi o przytulie? Jezeli tak to jak jest mała to wystarczy np lintur. Ja uzywam starane albo grodyl na przytulie tylko jak odbije, np w fazie liscia flagowego czy po wykłoszeniu.

#4625 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:02

Pszenica Ozima i jara

Waponowanie pogłówne mija się z celem nie ważne jakie wapno bedzie i tak potrzebuje wymieszania z glebą. Jeśli posiadasz to lej rsm, do zabiegów dodawaj odżywki NPK z siarczanem magnezu i w taki sposób podratujesz plon. Potas mógłbyś rzucić przedsiewnie ale trzeba było to zrobić już wcześniej, przed ruszeniem wegetacji.

Zacznę od końca . Co do potasu to nie jest późno bo u mnie jeszce zima ok 20cm śniegu :-(.
100kg soli potasowej wystarczy??? I czy można rozsiać na śnieg lub zamarzniętą ziemię???

A jeśli chodzi o RSM to nie posiadam ale czytałem że niedaleko bo w Praszce posiadają tylko nie wiem czy można kupić po 1000l. Jutro mam zamiar dzwonić i zamawiać ewentualnie. Jeśli uda mi się kupić RSM ( nigdy nie stosowałem ) to czy można go rozlewać na : śnieg, zmarzniętą ziemię czy tylko suche rośliny???

Końcówki do RSM też mam zamiar kupić , niby zdecydowany jestem na 7 otworowe ale jak ktoś doradzi coś lepszego to rozważę

#4626 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 13:13

Pszenica Ozima i jara Może być 100-150kg soli potasowej. Rozsiewać na snieg niezabardzo, na zamarzniętą glebę jak najbardziej. O RSM musisz się zapytać w oddzielnym temacie tam tobie wytłumaczą co i jak, ja dopiero się przymierzam do stosowania tego. Lać na śnieg nie mozna tak jak z kazdtm nawozem, na oszronione rosliny można podobno, więc jak lekki przymrozek to lać trzeba jeśli masz problem z wjechaniem w pole potem.

#4627 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 kwiecień 2013 - 14:33

Pszenica Ozima i jara

thug to ze moge sobie zrobic granstar strong to wiem chodzi o to zeby za jednym przejazdem zalatwic jedno i dwu liscienne a taka mieszanka atribut i granstar strong czy jest wykonalna bez szkody dla roslin co o tym sadzisz

no widzisz nie wiedzialem ze kiepsko w niskich dziala na etykiecie attributu jest ze mozna mieszac ze starane super a nie ma nic o zwyklym staran a to dziwne i stad moje pytanie do bardziej doswiadczonych

czemu akurat chcesz wybrać atribut masz owies głuchy i perz jest dośc drogi środeki czemu starane jak z przytulią problem to grodyl jest bardzo dobry

Thug

#4628 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 14:46

Pszenica Ozima i jara starane tak samo jak grody zwalcza przytulie. A moze lancet załatwi odrazu jedno i dwuliscienne koszt ok 120zł/ha

#4629 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 kwiecień 2013 - 16:04

Pszenica Ozima i jara lancet bardzo dobry kompleksowy środek stosowałem i był bardzo skuteczny jedyne co puszcza to ostrożnia

Thug

#4630 Share piotrekkowa

piotrekkowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 17:51

Pszenica Ozima i jara dajecie ciala pytam a wy to macie gdzies tegom sie nie spodziewal

Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi, przestań spamować bo dostaniesz kolejne %

Edytowany przez milanreal1, 01 kwiecień 2013 - 20:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4631 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 18:23

Pszenica Ozima i jara Sam sobie jaja robisz, czytać nie umiesz czy co?? thug zadał tobie pytanie, odpowiedziałeś??

#4632 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:01

Pszenica Ozima i jara Jak u was żboża wyglądają ? o u mnie narazie tylko biel widze
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#4633 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 09:50

Pszenica Ozima i jara No u nas jeszcze nie wyglądają ;) ale jak śnieg zejdzie wesoło nie będzie ,słabe pszenice już się raczej nie dokrzewią i plony będą niższe :rolleyes:

#4634 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 10:23

Pszenica Ozima i jara W Pszenicy po odgrzebaniu roślin spod śniegu widać dużo nekrotycznych plam na liściach wywołanych wymarżnięciem, węzły krzewienia wydają się być zdrowe. Moża również zaobserwować typowe oznaki fuzariozy i pleśni śniegowej. Narazie bez objawów mączniaka. Boje się że jak tak dalej śnieg będzie zalegał doprowadzi to do wielu strat poprzez wypszenie.
W każdym razie zaczyna robić się nie ciekawie. Zboża jare powinny być już zasiane, podobnie tyczy się to buraków których termin siewu nieubłaganie przemija.
To będzie chudy rok!!!

#4635 Share inwa

inwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 11:49

Pszenica Ozima i jara Koledzy mam pytanie dotyczące preparatu Lintur 70 WG. Chodzi o to, że w ulotce pisze, że nie można stosować jeżeli w tym samym roku wegetacyjnym zastosowano środek chwastobujczy z grupy pochodnych sulfonylomocznika. Sąsiad od lat pryska przenicę jesienią Gleanem a na wiosnę Linturem i nie widać żadnych skutków ubocznych o co chodzi z tymi przeciwskazaniami co się może stać?. Jesienią zastosowałem w przenicy Glean 75 WG 15g/ha, gdzie głuwną substancją aktywną jest właśnie sulfonylomocznik, Lintur mam z tamtego roku, ale teraz się obawiam pryskać Linturem. Doradzcie co robić.

#4636 Share sybiuszek24

sybiuszek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,wędkarstwo

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:31

Pszenica Ozima i jara Witam.Bedziecie siać przenicę jarą?Czy jest już po sprawie,pytam bo też chce ją zasiać tylko niewiem czy nie za późno będzie w okolicach 15 kwietnia?Wasze rady :huh:

#4637 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:58

Pszenica Ozima i jara D..pa zimna !

#4638 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 19:04

Pszenica Ozima i jara Co twój post wnosi??

U mnie troche przemarznięte o dziwo muszelka nie wygląda najgorzej pod tym wzgledem, troche pleśni jest, a tak to zielono dzisiaj jak do lasu latałem to liście pszenicy się przebijały, od soboty bez opadów śniegu, być może w następnym tygodniu rzut saletry bedzie.

#4639 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:09

Pszenica Ozima i jara U mnie w polu pół metra śniegu :D i sypie nadal.
Oj opóżni sie wszystko :rolleyes:
a ziemniaki sadzeniaki już 1 cm kła mają .
A pogody ani widu ani słychu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4640 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:00

Pszenica Ozima i jara

Witam.Bedziecie siać przenicę jarą?Czy jest już po sprawie,pytam bo też chce ją zasiać tylko niewiem czy nie za późno będzie w okolicach 15 kwietnia?Wasze rady :huh:

Pomimo późnej pory siać będę. Oczywiście na 6-7 ton nie ma co liczyć. Koniecznością będzie zwiększyć normę wysiewu w granicy 200-230kg. Co do terminu to mam nadzieję że uda się zasiać do końca kwietnia. Nawet w wilgotną ziemię. Kwestia by nie siać w błoto.
Sądze iż mimo tego wszystkiego przy dobrej agrotechnice na 4 tony można liczyć.(klasa gleby II-IIIa) Wszystko zależy od przebiegu jarowizacji.