Skocz do zawartości

Zdjęcie

NIP

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 13:51

NIP

Mam gospodarstwo rolne od nie dawna, jestem na KRUSie, nie jestem na vacie (rolnik ryczałtowy), czy muszę posiadać numer NIP? Czy jak kupuję paliwo to do jej wystawienia jest potrzebny NIP? Czy możę być PESEL? Czy muszę sobię wyrobić NIP w US?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NIP Dzisiaj, 08:39
  •  

#2 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:12

NIP

Tylko numer PESEL, NIP można wyrobić tylko wtedy gdy chcesz przejść na vat.

#3 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:15

NIP

Jak kupujesz na fakturę to musisz mieć NIP.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:32

NIP

No właśnie kupuje paliwo na fakture i do jej wystawienia potrzebny jest NIP. Pesel nie może chyba być? No właśnie niech się wypowiedzą znawcy.

#5 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:41

NIP

Zależy od stacji czy Ci ze chce wystawić fakturę na PESEL. Ja wyrobiłem sobie NIP bo mi nie chcieli faktury z ON wystawić na PESEL ale zdarzyło mi się też na jednej stacji że normalnie wystawili na PESEL i w urzędzie jak składałem o zwrot to uznali. Wiec w dużej mierze zależy od stacji paliwowej co będą wymagać żeby wystawić fakturę. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#6 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:44

NIP

NIP nie jest potrzebny żeby wystawić fakture, wystarczy numer PESEL, byłem w US i dowiedziałem się że NIP wyrabiają tylko wtedy jeśli ktoś przechodzi na VAT, w żadnym innym przypadku nie chcą wyrobić NIPu.

#7 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 14:49

NIP

NIP nie jest potrzebny żeby wystawić fakture, wystarczy numer PESEL, byłem w US i dowiedziałem się że NIP wyrabiają tylko wtedy jeśli ktoś przechodzi na VAT, w żadnym innym przypadku nie chcą wyrobić NIPu.

chyba żart. każdy może złożyc wniosek i nadają z automatu.

#8 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 15:18

NIP a to jakiś problem NIP sobie założyć? Macie problemy. jeden numerek w te czy nazad, żadna różnica

#9 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 15:26

NIP

Też nie chcieli mi wyrobić bo to samo powiedzieli co Tobie ale jak im powiedziałem że nie ma takiego przepisu i muszą mi wyrobić dałem wniosek i przyjeli i nadali numer NIP. Więc idziesz mówisz stanowczo że mają Ci wyrobić dajesz wniosek i musza przyjąć bo żadne prawo nie zabrania i nie mówi że tylko dostaniesz NIP jeśli będziesz przechodził na VAT.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#10 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 15:33

NIP Zastanawiam sie czemu rolnicy nie chca przechodzic na vat. Fakt ze trzeba im oddac za produkty ten vat ale wiecej oni oddaja zwrotu za samo paliwo ile jest albo za srodki o nawozach nie mowiac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 15:59

NIP

U mnie nie ma problemu bo i tak przechodzę na vat ale urzędniczka ostro się upierała że normalnie NIPu nie wyrobią bo z początkiem 2012r można używać numeru PESEL, widocznie nikt jej jeszcze nie uświadomił że każdy może sobie wyrobić.

#12 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 17:17

NIP

Na vat należy przejść jak się inwestuje, jak ktoś nie inwestuje to nie opłaca się przechodzić

#13 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 18:18

NIP

https://bip.minrol.g...iwa-rolniczego2

Pytanie nr 26: Czy faktury załączone do wniosku o zwrot podatku akcyzowego mogą nie zawierać numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy lub nabywcy oleju napędowego?
Faktury wystawiane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych, mogą nie zawierać numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy.

#14 Share barteklegia

barteklegia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 13:30

NIP Wyrabial ktoś nip w ostatnim czasie? Dają odrazu czy trzeba czekać? Potrzebuje na wczoraj:)

#15 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 16:33

NIP

Nie da rady na wczoraj. Bynajmniej tydzień sobie poczekasz ewentualnie zrobisz odbiór osobisty to powinno być po 2 dniach do odbioru. 

#16 Share barteklegia

barteklegia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 18:16

NIP

A kiedy wyrabiałeś NIP? bo od niedawna nowe przepisy weszly i wiem że dla nowych przedsiębiorców od ręki wyrabiają, więc może rolnikowi też :)

#17 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 18:29

NIP

Już może ze 2 lat będzie jak wyrabiałem ale kolega niedawno wyrabiał to wiem że kazali mu czekać ponad tydzień. Chyba że w Twoim urzędzie wydają od reki to by było bardzo dobrze, ale najlepiej podjechać i się zapytać na miejscu i wszystko Ci powiedzą. 

#18 Share barteklegia

barteklegia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 18:31

NIP

Jadę jutro rano na otwarcie i będę prosił żeby wyrobili :)

#19 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 21 luty 2016 - 13:41

NIP

Wcześniej pracowałem, miałem umowę o pracę więc nadano mi NIP. Potem otrzymałem gospodarstwo od rodziców. Czy mogę posługiwać się tym NIPem w gospodarstwie?? Gdy przejdę na VAT bedę musiał wyrobić nowy NIP czy nie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 21 luty 2016 - 14:10