Skocz do zawartości

Polecane posty

the1mati1    45

Mam gospodarstwo rolne od nie dawna, jestem na KRUSie, nie jestem na vacie (rolnik ryczałtowy), czy muszę posiadać numer NIP? Czy jak kupuję paliwo to do jej wystawienia jest potrzebny NIP? Czy możę być PESEL? Czy muszę sobię wyrobić NIP w US?

IGL    32

Tylko numer PESEL, NIP można wyrobić tylko wtedy gdy chcesz przejść na vat.

Wiadomość z agroFakt.pl

the1mati1    45

No właśnie kupuje paliwo na fakture i do jej wystawienia potrzebny jest NIP. Pesel nie może chyba być? No właśnie niech się wypowiedzą znawcy.

Renault85-15TX    167

Zależy od stacji czy Ci ze chce wystawić fakturę na PESEL. Ja wyrobiłem sobie NIP bo mi nie chcieli faktury z ON wystawić na PESEL ale zdarzyło mi się też na jednej stacji że normalnie wystawili na PESEL i w urzędzie jak składałem o zwrot to uznali. Wiec w dużej mierze zależy od stacji paliwowej co będą wymagać żeby wystawić fakturę. 

IGL    32

NIP nie jest potrzebny żeby wystawić fakture, wystarczy numer PESEL, byłem w US i dowiedziałem się że NIP wyrabiają tylko wtedy jeśli ktoś przechodzi na VAT, w żadnym innym przypadku nie chcą wyrobić NIPu.

geo2    4

NIP nie jest potrzebny żeby wystawić fakture, wystarczy numer PESEL, byłem w US i dowiedziałem się że NIP wyrabiają tylko wtedy jeśli ktoś przechodzi na VAT, w żadnym innym przypadku nie chcą wyrobić NIPu.

chyba żart. każdy może złożyc wniosek i nadają z automatu.

lukbold    411

a to jakiś problem NIP sobie założyć? Macie problemy. jeden numerek w te czy nazad, żadna różnica

Renault85-15TX    167

Też nie chcieli mi wyrobić bo to samo powiedzieli co Tobie ale jak im powiedziałem że nie ma takiego przepisu i muszą mi wyrobić dałem wniosek i przyjeli i nadali numer NIP. Więc idziesz mówisz stanowczo że mają Ci wyrobić dajesz wniosek i musza przyjąć bo żadne prawo nie zabrania i nie mówi że tylko dostaniesz NIP jeśli będziesz przechodził na VAT.

Slevyn    24

Zastanawiam sie czemu rolnicy nie chca przechodzic na vat. Fakt ze trzeba im oddac za produkty ten vat ale wiecej oni oddaja zwrotu za samo paliwo ile jest albo za srodki o nawozach nie mowiac.

IGL    32

U mnie nie ma problemu bo i tak przechodzę na vat ale urzędniczka ostro się upierała że normalnie NIPu nie wyrobią bo z początkiem 2012r można używać numeru PESEL, widocznie nikt jej jeszcze nie uświadomił że każdy może sobie wyrobić.

XTRO    160

Na vat należy przejść jak się inwestuje, jak ktoś nie inwestuje to nie opłaca się przechodzić

freetaxi    170

https://bip.minrol.gov.pl/Informacje-Branzowe/Zwrot-podatku-akcyzowego/Najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-zwrotu-podatku-akcyzowego-od-zakupionego-paliwa-rolniczego2

Pytanie nr 26: Czy faktury załączone do wniosku o zwrot podatku akcyzowego mogą nie zawierać numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy lub nabywcy oleju napędowego?
Faktury wystawiane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych, mogą nie zawierać numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy.

Renault85-15TX    167

Nie da rady na wczoraj. Bynajmniej tydzień sobie poczekasz ewentualnie zrobisz odbiór osobisty to powinno być po 2 dniach do odbioru. 

barteklegia    0

A kiedy wyrabiałeś NIP? bo od niedawna nowe przepisy weszly i wiem że dla nowych przedsiębiorców od ręki wyrabiają, więc może rolnikowi też :)

Renault85-15TX    167

Już może ze 2 lat będzie jak wyrabiałem ale kolega niedawno wyrabiał to wiem że kazali mu czekać ponad tydzień. Chyba że w Twoim urzędzie wydają od reki to by było bardzo dobrze, ale najlepiej podjechać i się zapytać na miejscu i wszystko Ci powiedzą. 

kr9292    66

Wcześniej pracowałem, miałem umowę o pracę więc nadano mi NIP. Potem otrzymałem gospodarstwo od rodziców. Czy mogę posługiwać się tym NIPem w gospodarstwie?? Gdy przejdę na VAT bedę musiał wyrobić nowy NIP czy nie??

malorolny121    25

Wcześniej pracowałem, miałem umowę o pracę więc nadano mi NIP. Potem otrzymałem gospodarstwo od rodziców. Czy mogę posługiwać się tym NIPem w gospodarstwie?? Gdy przejdę na VAT bedę musiał wyrobić nowy NIP czy nie??

Jak już raz ci nadali to tylko śmierć może cię z nim rozłączyć :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Maniek24240
      w ciągniku renault 103.14 posiadam dwa zbiorniki paliwa jeden pod maską a drugi pod kabiną i nie mam zielonego pojęcia jak zatankować ten drugi zbiornik, prosił bym o szybką pomoc
    • Przez Quercus78
      Witam!!!
      Czy przez przez rurkę od centralnego smarowania pompy paliwowej może się przedostawać paliwo do miski olejowej? Przybywa oleju w misce. Ubytku płynu chłodzącego nie zauważyłem.
    • Przez flywin
      Witam w tamtym roku w Marcu robiłem Kapitalny Remont Silnik w MF235 mianowicie zaczyna mi ciec paliwo z 1 wtrysku od paliwa.
      mianowicie na takiej dużej Nakrętce bodajże na Klucz 30 i także cieknie z króćca plastikowego przewodu do pompki ręcznej, chodź jak i na wtryskach nowe podkładki miedziane , jak i na pompce są nowy uszczelniacz gumowy

czemu to przecieka?
    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Magda_86
      Witam serdecznie. W grudniu 2013 roku rodzice przepisali mi gospodarstwo, ale wszystkie faktury są wystawione na nich bo w styczniu już nie kupowałam paliwa. Czy w ogóle tata może się starać o zwrot podatku? Czy ja mogę wystąpić w jego imieniu jako nowy gospodarz? Czy mogę napisać jakieś podanie i dołączyć kserokopie aktu notarialnego?

Z góry dziękuję za odpowiedź