Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa domu - parterowy czy piętrowy

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 luty 2015 - 10:51

Posiadamy działkę o powierzchni 14 arów. Jest dosyć duża i zastanawiamy się co będzie lepszym rozwiązaniem - dom parterowy (zajmujący większą powierzchnię działki czy piętrowy - więcej miejsca na działce, ale  troch będą mnie wkurzały skosy w pomieszczeniach na poddaszu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa domu - parterowy czy piętrowy Dzisiaj, 12:21
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2015 - 10:56

Budowa domu - parterowy czy piętrowy pietrowy wyjdzie duzo drozej niz parterowy, jesli rodzina nie jest zbyt duza to parterowy wystarczy ;)

#3 Share orp

orp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 luty 2015 - 11:23

Ja myśle że tylko piętro ale w sensie parter+poddasze pięć warstw+opaska wtedy małe ubytki są na skosach poza tym np.jeśli był by w składzie garaż ro tym bardziej zawsze można o jeden skok opuścić i co prawda są stopnie ale bardzo fajnie to wszystko wychodzi no i ja bym se pierdykną antresole w nowym domu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 02 luty 2015 - 15:34

na działce 1000m2 postawiłem dom o wymiarach 8x14m, z poddaszem, i powiem ci za wiele miejsca mi nie zostało

ściany na poddaszu zawsze można trochę podnieść (bardzo często w projektach są one poniżej 1metra), ja mam tak zrobione

#5 Share grzesiuc2

grzesiuc2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:43

Z użytkowym poddaszem to wychodzą skosy ale przy dwuspadowym dachu można je ograniczyć . Ja sam będę budował z poddaszem, ponieważ chce sypialnię+łazienka+ garderoba umieścić na górze i oddzielić cześć gościnną od rodzinnej. Ale to wszystko zależy od twoich potrzeb i gustu. 

Edytowany przez grzesiuc2, 02 luty 2015 - 17:44.

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

#6 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:11

Z użytkowym poddaszem to wychodzą skosy ale przy dwuspadowym dachu można je ograniczyć . Ja sam będę budował z poddaszem, ponieważ chce sypialnię+łazienka+ garderoba umieścić na górze i oddzielić cześć gościnną od rodzinnej. Ale to wszystko zależy od twoich potrzeb i gustu. 

dokładnie tak ,plus duży zadaszony taras przez całą dł. budynku  a z samochodem sie ślubu nie bierze więc będzię oddzielny budynek obok z kotłownią

#7 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 02 luty 2015 - 19:35

Kolega postawił parterowy kiedyś i mówił mi to wystarczy a teraz likwiduje kotłownie przenosi na podwórko do innego budynku bo mu łazienki drubiej brakuje

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:37

Piętrowy droższy, inne stropy, schody ocieplenia.

Ja mam piętrowy mieszkalnego z 180 m i jeszcze 100 piwnicy, pod całym a co, jak szaleć to na całego. W piwnicy moja łazienka  , pralnia, kotłownia, spiżarnia i po 7 latach już cała zagracona. Tylko te cholerne koszty wykończenia, tragedia. .

Parter łazienka gościnny kuchnia i pokoik dzieci i dla nas  w który wszystko się dzieje i tylko w nim jest telewizorek.

Piętro sypialnie garderoba, łazienka.

Poddasze w projekcie  kolankowa była na 75, ja dałem na 100 a w jednym pokoju mam na 130 i to jet to, minimum 130 kolankowa, jest już super, przy 100 jak wstawałem rano to nie raz przyrżnołem głową w  skos.

Jakby kolanowa była wszędzie na 130 tonie ma co narzekać, a dach mam kopertowy, czyli wszędzie skosy.

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:42

Każdy typ ma swoje plusy jak i minusy, jak kolega pisze kolankowa 130 jest ok, siostra ma 115 i dla nich jest też ok (dla mnie może by było troszkę  nisko) na stare lata a takie będą wchodzić do garderoby, sypialni na piętro może się okazać utrudnione. Koszty wykończenia to bym powiedział że porównywalne, wiadomo że przy dachu dwuspadowym skosów mniej a zarazem okien dachowych. Pomyśl o kotłowni z zapleczem na opał jak gaz czy OO to nie potrzeba i aby nie było to połączenie garażu z częścią mieszkalną, bo po powrocie samochodem będziesz musiał przejść przez kotłownię. Ale widziałem też takie rozwiązanie że kotłownia jest pomiędzy garażem a "salonem" i użytkownik nie pochwala tego rozwiązania.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 02 luty 2015 - 23:19

Ja buduję parterówkę bo nie chcę na starość chodzićpod schodach i niestety nie powiedział bym że parterówka jest domem tańszym w budowie...

Edytowany przez alvaroalvaro78, 02 luty 2015 - 23:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fart23

fart23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 luty 2015 - 07:20

Wszystko zależy od wielkości domu, domy do 120mkw - taniej wychodzi parterówka, od 120 do 140 - parterówka i z poddaszem wychodzi tak samo, powyżej 140 - parterówka jest droższa w budowie niż z poddaszem. Ja mam dom 150mkw (projekt VM11 jaskółka, trochę zmnejszony), i powiem że jak się ma możliwości to tylko dom parterowy. NIgdy więcej schodów.

#12 Share PiotrBenet

PiotrBenet

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 03 luty 2015 - 14:23

Właśnie budowa piętrowego domu jest często o wiele tańsza niż parterowego ( szczególnie jeśli w grę wchodzi podpiwniczenie). Zaleta,że zmieści się na mniejszej działce.

Sam jednak nie pakowałbym się obecnie w budowę. Zajmuje to wiele czasu, nie jest to również tanie rozwiązanie. 

Lepiej jest już coś kupić ( często lokum od dewelopera jest tańsze).

Dobrze pytanie to: Mieszkanie czy Dom?

http://www.ihouse.pl...e-czy-dom/730/1 - w artykule są przedstawione wady oraz zalety tych dwóch rozwiązań. 

#13 Share grzesiuc2

grzesiuc2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 luty 2015 - 14:48

Kolega ma działkę więc kupno domu odpada. Do tego porządny dom kosztuje więcej niż budowa systemem gospodarczym, a te tanie to trzeba mieć czas na remont i jeszcze dużo kasy. Budowanie przez dewelopera to wielka niewiadoma, zaoszczędzi na materiałach i wykonaniu bo swoje musi zarobić. Też mu domu za miesiąc nie postawi. Budowa systemem gospodarczym dla osoby, która ma trochę zdolności budowniczych i samozaparcia i zaplecze maszynowe to najlepsze rozwiązanie i można dużo zaoszczędzić. A artykuł o wyborze mieszkania czy domu to trochę nie na miejscu dla osób związanych z rolnictwem.

Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

#14 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 03 luty 2015 - 15:41

trochę grosza można zaoszczędzić budując właśnie systemem gospodarczym, wszystkie instalacje wykonałem sam

oczywiście nie nakłaniam nikogo żeby sam wykonywał instalację CO czy też elektryczną, ale w erze rur zgrzewanych PP, i kosztach zgrzewarki do 200zł, to instalację wodną czy kanalizacyjną można zrobić samemu

#15 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 luty 2015 - 18:50

Instalacji elektrycznej nie możesz sam sobie zrobic no chyba że masz uprawnienia, musisz mieć podbite bo ci nie zrobią odbioru. Siostra ma piętrowy z dużym salonam nad garażem, połowa domu podpiwniczona, do tego skosy na poddaszu betonowe, znaczy druga płyta, po ostatniej trąbie powietrznej nie chcieliśmy ryzykować, a nawet został wygospodarowany mały stryszek

#16 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 luty 2015 - 19:09

Budowa domu - parterowy czy piętrowy mnie ostnio interesuja domy w technologi drzewo sloma glina. trochę juz pozwiedzalem i coraz bardziej się przekonuje.

#17 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 03 luty 2015 - 19:33

Wszystko pięknie i ładnie ale jak przyjdzie trąba powietrzna to ciekawe co z tego zostanie, jak już to dom z balów drewnianych ale też tanio nie wyjdzie, póki co jestem za starodawną myślą technologiczną:)  Panowie a jakie ogrzewanie stosujecie, myślał ktoś nad pompa ciepła ma ktoś takie coś

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 03 luty 2015 - 20:08

Daj spokój z  drzewem, koło mnie dwóch braci postawili, jeden z  porotermu dachówka ceramiczna,  a drugi powiedział ze nie będzie się bawił i kupił gotowy pod Krakowem z konstrukcją drewnianą. Za 100 parę metrów zapłacił 148 tyś baz niczego, gołe ściany,  kryty blacha, bez fundamentów postawili z 3 tygodnie. Jak zaczął wykańczać to i zaczął  wyzywać na co mu to było, tylko murowany i nic więcej.

Zwłaszcza że oni sami budują a  budowaniem i remontami na życie zarabiają.

#19 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 luty 2015 - 20:16

Budowa domu - parterowy czy piętrowy http://m.youtube.com...vU9N594_-sCJxNA

zobaczcie fajny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 03 luty 2015 - 20:35

Budowa domu - parterowy czy piętrowy Ja prawdopodobnie będę montowal pompe powietrze woda. Jeśli sie nad nia zastanawiasz to mam nadzieje ze wiesz ze najlepiej współgra z podlogowka i rekuperacja....