Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2015

7451 odpowiedzi na ten temat

#621 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 16:57

Dopłaty 2015

Od dzisiaj teoretycznie rusza wypłata dopłat obszarowych,czy  dostał ktoś przelew?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2015 Dzisiaj, 15:58
  •  

#622 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 01 grudzień 2014 - 17:00

Dopłaty 2015

No dobra wiec jaki jest limit obszarowy do ktorego mozna dostac 100% doplaty do roslin wysokobiałkowych? czy jest to 50 czy 100 ha ? czy moze nie ma limitu?

#623 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 17:02

Dopłaty 2015

Czy prawdą jest, że aby dostać dopłatę do bydła trzeba trzymać np. takiego cielaka do 30 czerwca i właśnie do końca czerwca musi on mieć minimum 6 miesięcy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#624 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 17:03

Dopłaty 2015

slonju77 Co tam obecne ochłapy. My liczymy kokosy jakie w następnym sezonie zbijemy.

#625 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:31

Dopłaty 2015

z innej beczki czy ktos widział nową stronę ARIMR  ?? jest wkur**** da sie zmienić na poprzednia wersięę ?? ktoś sie orjentuję ??

#626 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:50

Dopłaty 2015

OK ADRIAN  a jesli ja tez od 2013 zaczalem dzialalnosc rolnicza(prowadze gosp) ale nie przyslugiwal mi Mody rolnik i nie mam 40 lat , to rowniez lape sie na te doplaty?

Płatność bezpośrednia dla "Młodych Rolników" w nowym systemie nie jest zależna od MR z PROW. Tutaj liczy się termin przejęcia gospodarstwa i wiek do 40 lat. Czyli w Twoim przypadku możesz liczyć na dodatek dla młodego przez co najmniej 3 lata. Moja sytuacja jest podobna: przejąłem gospodarstwo w lipcu 2013 (żeby nie trzeba było przerabiać wniosków o dopłaty na 2013 r), nikt w agencji nie potrafił mi jednak odpowiedzieć czy przejęcie gospodarstwa w drugiej połowie roku ma wpływ na możliwość korzystania z płatności dla młodych o rok dłużej.

Czy prawdą jest, że aby dostać dopłatę do bydła trzeba trzymać np. takiego cielaka do 30 czerwca i właśnie do końca czerwca musi on mieć minimum 6 miesięcy?

Nie wydaje mi się. Płatność do bydła w wieku do 24 miesięcy będzie przysługiwać 2 razy w ciągu życia zwierzęcia, pewnie będzie trzeba we wnioskach podawać nr identyfikacyjny zwierzęcia.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#627 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:54

Dopłaty 2015

A czy już dostajecie jakieś płatności obszarowe bo co pamiętam w zeszłym roku ONW dostałem w pażdzierniku inni w wiosce gminie też dostali poprzednie lata też zawsze w starym roku  teraz cisza nikt nie dostał co znam ludzi

#628 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2014 - 19:34

Dopłaty 2015

Nie wydaje mi się. Płatność do bydła w wieku do 24 miesięcy będzie przysługiwać 2 razy w ciągu życia zwierzęcia, pewnie będzie trzeba we wnioskach podawać nr identyfikacyjny zwierzęcia.

Płatnośd do bydła:
młode bydło (niezależnie od płci), które w dniu 15 maja, roku w którym został złożony
wniosek nie przekroczy wieku 24 miesięcy;
zwierzę spełnia wymogi w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt;
płatnośd dla rolników posiadających minimum 3 sztuki młodego bydła w wieku do 24
miesięcy;
płatność przysługuje do zwierząt z przedziału od 1-szej do 30-tej sztuki w stadzie,
maksymalnie 2 razy w ciągu życia zwierzęcia,
będącego w posiadaniu rolnika, przez okres od dnia złożenia wniosku do dnia 30 czerwca
roku, w którym ten wniosek został złożony, i nie krócej niż do dnia, w którym zwierzę
osiągnie wiek 6 miesięcy.

#629 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 20:21

Dopłaty 2015

A jak z tym zazielenianiem, bo trochę tego nie kumam-powiedzcie czy dobrze rozumuję. Mam ornych ok. 16 hektarów. Powiedzmy, że 5% ma być na proekologiczne obszary czyli w moim przypadku jakieś 80 arów. Tak czy siak, mam zamiar zasiać łubin na powierzchni 1,2 hektara. Czy ten łubin wystarczy na spełnienie tego warunku o zazielenianiu? Bo jak tak na szybko przeliczam te tabelki to te 80 arów wychodzi po przeliczeniu na uprawy wiążące azot 1,15 hektara(czyli można ten wymóg spełnić samym łubinem w moim przypadku?)  A czy na przykład w następnym roku mogę ten warunek zazieleniania spełnić obsiewając 2,7 hektara(bo tak mi wychodzi z wyliczeń) poplonu np. gorczycy z owsem czy czego tam będą chcieli. Jak zamieszałem to przepraszam, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi.

#630 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 20:44

Dopłaty 2015

łubin- tak jako roślina wiążąca azot 

a to drugie to chyba  jako międzyplony  a nie poplony 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 20:45

Dopłaty 2015

Wynika z tego że sprzedawać zgłoszone sztuki będzie można po 30 czerwca i nie mogą one być młodsze niż 6 miesięcy.

Może taki przykład:

W momencie składania wniosku, np. kwiecień 2015, posiadam 6 sztuk bydła młodego (1 szt. z końca września 2014, 1 szt. z końca października 2014, itd.) i 6 sztuk w wieku np. 20 miesięcy. Zgłaszając wszystkie sztuki do płatności związanych z produkcją to:

- od momentu złożenia wniosku do końca czerwca 2015 nie mogę sprzedać ani jednej sztuki, nawet tych najstarszych

- dopiero w lipcu mam możliwość sprzedaży osobników najstarszych i tych z roku 2014

- możliwość najwcześniejszej sprzedaży osobników z roku 2015 to odpowiednio koniec lipca, sierpnia i września

Czy to jest prawidłowa interpretacja? Model czysto teoretyczny, proszę nie karcić za ekonomię...

I jeszcze problem jaki zauważyłem: 

W pierwszym roku obowiązywania systemu możliwy będzie spadek podaży bydła mięsnego w okresie od rozpoczęcia przyjmowania wniosków przez agencję do końca czerwca.

Bo zapewne większość hodowców wstrzyma się ze sprzedażą bydła w wieku ok. 20 miesięcy dla uzyskania takowej dotacji. W drugim roku też będzie taka możliwość choć na pewno to zjawisko będzie miało mniejszy wpływ na rynek.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

#632 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:01

Dopłaty 2015

tak te   wszystkie sztuki które zgłosisz musisz trzymać do 30 czerwca - a te sztuki które  po 30 czerwca nie maja wieku 6 miesięcy musisz trzymać aż osiągną te 6 miesięcy i dopiero potem ewentualnie możesz sprzedać 

#633 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:21

Dopłaty 2015

witam mam 6 ha obsianych koniczyną białą, mam 30 lat, powiedzcie mi czy dobrze licze dopłate za 2015

w kalkulatorze:

http://www.arimr.gov...posrednich.html

zaznaczam:

- JPO - 6ha

- wysokobiałkowe - 6ha

- płatność dla młodych rolników - 6ha

dochodzi mi:

- zazielanie - 6ha

- płatność dodatkowa 3

razem wychodzi po przeliczeniu 3555 euro

oczywiscie nie moge przystapic do małych gospodarstw bo tam tylko 1250 euro

O czym dodatkowo musze pamietać w swietle nowych przepisów zeby dostac taka platnosc

jakie profity ma rolnik ktory przystapi do malych gospodarstw

co to jest ta platnosc dodatkowa i dlaczego u mnie wyniosla 3.00

a odpowie ktoś na moje pytanko

#634 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:22

Dopłaty 2015

Kolego @kozulek2, tak powiedziałem trochę potocznie a nie zgodnie z nomenklaturą może. Chodzi mi o to w drugim przypadku, że sieję pszenicę ozimą, zbieram ją i sieję powiedzmy 10 sierpnia mieszankę gorczycy z owsem na powierzchni 2,7 hektara co odpowiada ok. 0,8 hektara obszaru ekologicznego, przyoruje ją 20 października i w nastepnym roku 1 kwietnia sieję burak cukrowy. Czy ta mieszanka gorczycy w świetle przepisów jest międzyplonem, i "załatwia" sprawę zazielenienia.

#635 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:25

Dopłaty 2015

mam pytanie komu nalezy sie doplata do mlodego rolnika ktora mozna otrzymywac przez 5 lat?

#636 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:32

Dopłaty 2015

a odpowie ktoś na moje pytanko

wyszło   3 ha dodatkowej płatności bo ;

Płatnośd dodatkowa przysługiwła  będzie do maksymalnej liczby hektarów w
przedziale od 3,01 ha do 30 ha, p

czyli   masz 6 ha a od 3 jest dopłata = to kwalifikuje się 3 ha 

#637 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:40

Dopłaty 2015 a jak ktoś ma np 35ha to dostanie ta płatność dodatkową czy nie.

#638 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:41

Dopłaty 2015

Kolego @kozulek2, tak powiedziałem trochę potocznie a nie zgodnie z nomenklaturą może. Chodzi mi o to w drugim przypadku, że sieję pszenicę ozimą, zbieram ją i sieję powiedzmy 10 sierpnia mieszankę gorczycy z owsem na powierzchni 2,7 hektara co odpowiada ok. 0,8 hektara obszaru ekologicznego, przyoruje ją 20 października i w nastepnym roku 1 kwietnia sieję burak cukrowy. Czy ta mieszanka gorczycy w świetle przepisów jest międzyplonem, i "załatwia" sprawę zazielenienia.

tak -  między plon ścierniskowy   musisz wysiać do 15 sierpnia i trzymać do 15 września 

edit;

damian40000 tak dostaniesz do 27 ha 

Edytowany przez kozulek2, 01 grudzień 2014 - 22:28.

#639 Share kp38

kp38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:44

Dopłaty 2015

tak te   wszystkie sztuki które zgłosisz musisz trzymać do 30 czerwca - a te sztuki które  po 30 czerwca nie maja wieku 6 miesięcy musisz trzymać aż osiągną te 6 miesięcy i dopiero potem ewentualnie możesz sprzedać 

Nie musi trzymać to nie jest wymóg ,najwyżej dopłaty nie dostanie
.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 21:49

Dopłaty 2015

EDIT;

tak jak kolega niżej napisał ; raczej musisz trzymać jak zgłosisz do płatności 

Edytowany przez kozulek2, 01 grudzień 2014 - 21:54.