Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5377 odpowiedzi na ten temat

#3301 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 25 czerwiec 2015 - 20:06

Nawożenie kukurydzy Zobacze jutro jak tam ale jeszcze da sie wjechać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 02:33
  •  

#3302 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 20:16

Nawożenie kukurydzy Nic się nie stanie po gnojówce. Rsm jest dużo mocniejszy i nic nie robi jak rozlany na ziemię.
Kolego ploniarki nie widziałeś wcześniej, bo ona zaczyna żerować jak kukurydza ma 2 liście. W miarę wzrostu liście się powiększają i pokazują się wżery zrobione wcześniej.

#3303 Share pazdzioch

pazdzioch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:moja banderoza (gospodarstwo)

Napisany 29 czerwiec 2015 - 01:50

Nawożenie kukurydzy jak dam 400lwody25kg mocznika na 1,80he na IVkl nie popali mi QQ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3304 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 06:30

Nawożenie kukurydzy

15 kg powinno być bezieczna dawka, ale możesz zarezykowac, wydaje mi się ze brzegi lisci przypali, chyba ze badzie pochmurno i deszczowo to jest szansa ze będzie ok.

#3305 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 09:08

Nawożenie kukurydzy

25kg jak najbardziej wlej nawet 420l bo wejdzie i masz 6% roztwór jak w mordę strzelił. Lecz uważaj bo jak jest sucho może przypalić. Dodaj do tego 20kg siarczanu magnezu 7wodnego i pryskaj po 18 wieczorem.

#3306 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 29 czerwiec 2015 - 09:43

Nawożenie kukurydzy Panowie pryskałem w sobotę wieczorem roztworem siarczanu magnezu ale nie do końca i zostało mi troche w opryskiwaczu.Czy mogę dokończyć dzisiaj czy to nie bedzie szkodliwe dla qq

#3307 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 10:15

Nawożenie kukurydzy

Jak byś wszystko wylał z opryskiwacza do innego zbiornika i wlał jeszcze raz to tak. Bo teraz to wszystko osiadło na dnie zbiornika. Ja i kijem mieszałem i szlauf pod ciśnieniem tam wkładałem ale nic to nie dało. Wypryskałem patrzę a na dnie cały osad.

#3308 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 29 czerwiec 2015 - 11:08

Nawożenie kukurydzy

Koledzy wiem że za późno już, ale mam pytanie. Takie nawożenie pod qq na silos: 

-40 ton obornika co roku ( NPK 200-120-260 z czego qq pobierze około 80 N 35 P 150 K )

-100 kg mocznika przedsiewnie

-100 kg polidapu w podsiewacz

-100 kg soli przedsiewnie

-100 kg saletry pogłównie, bądź mocznika

będzie dobre? 

#3309 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 29 czerwiec 2015 - 11:11

Nawożenie kukurydzy

Czy mogę pryskać  Saletrą  Wapniową 17%  dolistnie QQ   bo słaba w tym roku przez suszę  tydzień temu poszedł  Mocznik 17kg/ha Magnez 10kg/ha Kristanol Zielony 5kg/ha

W tym tygodniu chciałem dać  Saletre Wapniową 17% w dawce 3l/300l wody/ha  ale czy nie popale jej

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3310 Share AnetaKrupaKuzera

AnetaKrupaKuzera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 20:48

Nawożenie kukurydzy

Ja tu panów podziwiam, bo ja pierwszy raz kupiłam w tym roku nasiona kukurydzy na małą dość powierzchnię i teraz widzę, że muszę się jeszcze sporo nauczyć. Jak na razie moja uprawa jest typowo ekologiczna, ale ładnie rośnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3311 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 20:44

Nawożenie kukurydzy

No kukurydza to akurat jedna z prostszych upraw, dobrze podsypać nawozem i to już połowa sukcesu. Nie to co zboża gdzie trzeba kilka razy wjeżdżać żeby konkretniejszy plon był.

A z tą saletrą to na etykiecie piszą żeby pryskać we wcześniejszych fazach rozwoju. Mi się wydaje że raczej nie powinno się nic dziać przy takiej dawce, ale to tylko moje zdanie nie poparte żadną praktyką.

Tylko spokój może nas uratować....

#3312 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2015 - 08:13

Nawożenie kukurydzy Nie byłbym taki pewny czy to bezpieczna dawka ja juz nie robie roztworu mocznika bo choć saletra jest słabsza to moze przypalic porządnie grunt tylko żeby nie bylo upału po oprysku bo mogiła

#3313 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 16:39

Nawożenie kukurydzy

ho ho widać  człowiek całe życie  się uczy-uprawa kuku bardzo prosta- zdaje się  że w  takim  razie  jestem  kompletny głąb  bo  ja u siebie  widzę  jeszcze sporo do poprawienia na pewno  więcej jak w zbożach gdzie  ponoć uprawa trudniejsza... :D

#3314 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2015 - 17:01

Nawożenie kukurydzy Ja nie uważam ze uprawa qq jest prostsza od zbóż bo i tak podobną uprawa na jesieni tylko ze na wiosnę w oziminach tylko nawóz zaraz po zimie później 2 dawka odzywka oprysk i skracanie a qq trzeba uważać by nie spalić mocznikiem w 3 zabiegach jakie stosuje i dobrać właściwe nawozenie doglebowe podczas siewu a przy zbożach juz polifoska starczy.

#3315 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 01 lipiec 2015 - 18:18

Nawożenie kukurydzy

dokarmiać mocznikiem i siarczanem teraz jak nadają ponad 30 stopni a ziemia jest jeszcze wilgotna trochę?

Nie byłbym taki pewny czy to bezpieczna dawka ja juz nie robie roztworu mocznika bo choć saletra jest słabsza to moze przypalic porządnie grunt tylko żeby nie bylo upału po oprysku bo mogiła

saletra się nie nadaje jak miałem 15 lat tak zrobiłem to dwa tygodnie kukurydza stała żółta. Nie nadaje się zupełnie!~Najlepiej pryskać dzień przed deszczem, wieczorową porą z godzinkę, dwie przed rosą.

Edytowany przez fireseba, 01 lipiec 2015 - 18:18.

#3316 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
    Rolnictwo

Napisany 01 lipiec 2015 - 21:09

Nawożenie kukurydzy Wiesz jak mówisz lepiej wogóle nie pryskac kiedyś tez spalilem saletrąale nie bardzo tylko troche liści ale odratowalem
Fire seba nie wiem jak ty ale ja to stosuje saletre poglownie i rzadko sie zdarza bym ją rozpuszczal.W tym roku z braku moczniku tak zrobiłem bo zabrakło ale nie widać efektów ujemnych może dla tego że małe stężenie bylo

#3317 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 06:30

Nawożenie kukurydzy

kukurydza pięknie rosnie, po osttnim deszczu wilgoci starczy jej na kilka dni, upaly plus bardzo cieple noce dadza jej 10-15 cm przyrostu dziennie, mam 185 cm, w wielu miejscach liscie wyższe ode mnie, szykuje się rekordowy rok pod względem wielkości, oby na kolbe deszczu nie zabrakło.

#3318 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 02 lipiec 2015 - 07:35

Nawożenie kukurydzy

Cieszę się Twoim szczęściem. :P  :D  Tylko wyobraź sobie że nie wszędzie są takie warunki.  <_<  ;[

#3319 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 13:12

Nawożenie kukurydzy

Ja tu panów podziwiam, bo ja pierwszy raz kupiłam w tym roku nasiona kukurydzy na małą dość powierzchnię i teraz widzę, że muszę się jeszcze sporo nauczyć. Jak na razie moja uprawa jest typowo ekologiczna, ale ładnie rośnie.

A co z Twoją kukurydzą nie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3320 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 13:37

Nawożenie kukurydzy

Cieszę się Twoim szczęściem. :P  :D  Tylko wyobraź sobie że nie wszędzie są takie warunki.  <_<  ;[

wiem jak jest, 50 km dalej kukurydza schnie na pniu, u mnie w sumie tez nie ma nadmiaru deszczu, tymbardziej ze 6 klasa, ale od czasu do czasu jest, i to jak do tej pory jej wystarczalo.  Kukurydza na słabszych cieplejszych glebach przy chłodnej wiośnie miała lepszy start niż na ciężkich glebach, później od czasu do czasu deszcz i szla ladnie w gore, oczywiście przy odpowiednim nawożeniu, bo to jest rownie ważne jak opady. mam kukurydze fao 220 i 270 na której lepiej wyjde to się dopiero pokaze lipiec.