Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nawożenie kukurydzy

5380 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 13:28

Nawożenie kukurydzy Zasiałem kukurydzę 2 maja i qq ma obecnie od 140 do 190 cm. Mam porównanie bo sam mierzę 180 cm. Także minęły 2 miesiące i 10 dni od tamtego czasu. Jakbyś jutro zasiał z jakimś mniejszym FAO oraz dopierdzielił nawozu to w połowie października bądź trochę dalej byś mógł kosić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nawożenie kukurydzy Dzisiaj, 09:36
  •  

#2262 Share Garibaldi

Garibaldi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 15:53

Nawożenie kukurydzy Widzę że znalazłem aktualny temat mam więc pytanie do jakiejś ogarniętej osoby, a mianowicie po żniwach zamierzam pierwszy raz posiać poplon który następnie zaorać przed zima. Na wiosnę ma być posiana na tej działce kukurydza na kiszonkę, więc co będzie lepsze gorczyca czy łubin, i dodam że przed zaoraniem poplonu planuje jeszcze nawieźć go obornikiem.

#2263 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 16:21

Nawożenie kukurydzy

Zasiałem kukurydzę 2 maja i qq ma obecnie od 140 do 190 cm. Mam porównanie bo sam mierzę 180 cm. Także minęły 2 miesiące i 10 dni od tamtego czasu. Jakbyś jutro zasiał z jakimś mniejszym FAO oraz dopierdzielił nawozu to w połowie października bądź trochę dalej byś mógł kosić.

Niedaleko mnie koleś zasiał pod koniec czerwca i ma może średnio 20cm wysokości, strasznie blada i nierówna, nawozów dostała jak potrzeba, przez miedzę siana w maju jest podobnej wielkości co u Ciebie. Ogólnie niewiele dadzą nawozy, mniejsze FAO i inne środki jak nie będziesz miał stałej temperatury dobowej min 20st C (nie średnia dobowa) - wtedy kukurydza rośnie w oczach, jak zapewnisz taką pogodę to siej śmiało

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2264 Share rolnik1986

rolnik1986

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 16:41

Nawożenie kukurydzy poplon dobry dla QQ to facelia

#2265 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:52

Nawożenie kukurydzy Kuku zasiana, 150 kg fosforanu w podsiewacz, reszta w ziemie: 120 kg soli, 200 kg mocznika, 40 tys litrów rzadkiej gnojówki

#2266 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 18:38

Nawożenie kukurydzy Ja zasiałem kilka arów Wilgi 28.06 tam gdzie ziemniaki wygniły ma juz okolo 15-20 cm. zeszła po 6 dniach. W przyszłym roku planuje posiac po jeczmieniu zimowym okolo 2 ha na kiszonke wyjdzie cos z tego? jak myslicie? wiem ze plon nie bedzie taki jak z głownego ale dlatego sieje 2 a nie 1 bo z głownego mysle ze by 1 ha wystarczyl ;]

Edytowany przez Andr3w, 12 lipiec 2014 - 18:44.

#2267 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 20:03

Nawożenie kukurydzy Optymalnym terminem siewu jest pora kwitnienia czereśni, opóźnienia powodują spadek plonu ziarna, owszem roślina urośnie wielka jak ma warunki ale przecież o to ziarno chodzi w kiszonce

#2268 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 20:48

Nawożenie kukurydzy Dajcie znać jak Wam wyszła ta kukurydza. Sam już 3 rok przymierzam się by posiać po jęczmieniu, ale jak zwykle ustanowiłem sobie nieprzekraczalny termin 4 lipca, jak zwykle nie dało rady i jak zwykle zasiałem perko...

#2269 Share patrykb2736

patrykb2736

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 18:34

Nawożenie kukurydzy Witam ponownie, doradźcie mi panowie jakąś dobrą a nie drogą odżywkę na qq , kolor lekko żółtawo-fioletowa, i zarazem niedrogi a skuteczny oprysk na proso , wrypało mi się w qq, z góry wielkie dzięki

#2270 Share Tigon

Tigon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 07:07

Nawożenie kukurydzy Sam bym coś dodał w temacie , po pierwsze to tak jak all piszą jak nie zniszczysz chwastów w odpowiedniej chwili to potem już za wiele jej nie pomożesz a po drugie miałem kiedyś sytuacje z qq że nie chciała rosnąc ale to była wina na 99% firmy produkującej nasienie gdyż najprawdopodobniej była źle osuszona { odmiana pochodząca z miejscowej hodowli) i nie tylko ja miałem ten problem tylko każdy kto po okolicy brał tą odmianę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share dril

dril

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 11:43

Nawożenie kukurydzy poprosze o porade bo nie mam doswiadczenia w qq ile powinna miec kolb ?

#2272 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 13:22

Nawożenie kukurydzy zdecydowanie 1

#2273 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 27 lipiec 2014 - 08:12

Nawożenie kukurydzy

poprosze o porade bo nie mam doswiadczenia w qq ile powinna miec kolb ?

to chyba nie porada a pytanie, a faktycznie powinna mieć jedną dobrze wykształconą, ale ogólnie rzadko spotykam się z tym żeby była tylko jedna, mimo wczesnych siewów tego roku i tak rosną 2 a nawet 3

#2274 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 08:45

Nawożenie kukurydzy Może ktoś wie jakie warunki muszą być spełnione żeby kukurydza miała 1 kolbe u mnie też ojciec powtarza że kukurydza powinna nieć jedną kolbe ale niestety co roku są 2,3 :P

#2275 Share dril

dril

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 09:33

Nawożenie kukurydzy no wlasnie tez mam 3 kolby wyrzywi je wszystkie....

#2276 Share EKO-ENERGIA

EKO-ENERGIA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 29 lipiec 2014 - 15:09

Nawożenie kukurydzy u mnie większe rośliny maja po 3 kolby

#2277 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 31 lipiec 2014 - 05:12

Nawożenie kukurydzy Ostatnio zasłyszałem, że większa liczba kolb niż 1 na roślinie spowodowana jest jakimś czynnikiem stresującym. Jak każdy organizm dąży do przetrwania gatunku i wytwarza w niekorzystnych warunkach większą liczbę nasion. Ile w tym prawdy nie wiem, ale w zeszłym roku mi się to sprawdziło, bo tam, gdzie kukurydza nie cierpiała na niedobór wody była jedna kolba a na suchszych stanowiskach 2-3. Odmiany też nie są bez znaczenia.

#2278 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 01 sierpień 2014 - 09:36

Nawożenie kukurydzy Tak jak kolega wyżej pisze ale dodam ze wany jest dokladny siew przestrzaly podczas siewu tez warunkuja wyksztalcenie wiekszej liczby kolb ze wzgledu na wieksza ilosc światla. To samo dotyczy efektu brzeżnego tzn rośliny ktore rosna z brzegu tez beda mialy po wiecej niz jedna kolba dzieki wiekszej ilosci światła. Ja w tym roku obserwuje u sibie nie spotykane mi wczesniej zjawisko. W poprzednich latach mialem zazwyczaj po 2 czasem 3 kolby ktore nie byly super duze ale byly w pelni uziarnione. W tym roku kukurydza wyksztalcila po dwie kolby jednak jedna jest duza a druga mala w ktorej nie wiem czy sie wyksztalca ziarniaki zobaczymy jak z czasem beda narastac obie kolby.

#2279 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 07:42

Nawożenie kukurydzy

Kuku zasiana, 150 kg fosforanu w podsiewacz, reszta w ziemie: 120 kg soli, 200 kg mocznika, 40 tys litrów rzadkiej gnojówki

Ostatnie deszcze podratowały tą eksperymentalną kukurydze bo już zaczeła wyglądać kiepsko. Zapowiadają teraz ładną pogodę, kukurydza zaczyna wyrzucać wiechę. Może coś z niej będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 17:30

Nawożenie kukurydzy

chłopaki prosze was o rade, mam zamiar na wiosne zasiac pierwszy raz kukurydze, tylko nie wiem ile nawozic, chce zasiac na 1 ha, gleba IV i V klasa, nie badałem jej ale ziemniaki, jęczmień, owies bardzo dobrze na niej rosną. Ile nawozu trzeba pod kukurydze na taka ziem?? Prosze o dokładne informacje w ilości nawozów: azotu, fosforu, potasu i magnezu. Wiem ze to nie sa wystarczające dane na temat gleby ale nie wiem wiecej. I kiedy te nawozy podawac, ile na jesień, ile podczas siewu i póżniej w czasie wzrostu??? Rejon: małopolska, podhale, u mnie pola są równe, nie ma wzniesień.