Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
1621 odpowiedzi na ten temat

#241 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 03 luty 2013 - 18:44

Ceny ziemi 2013 Oba pojęcia były w cudzysłowie co byś się nie czepił ale widzę że nie ogarnia pan.

Jak rolnik na małym gospodarstwie chce jeździć wysokiej klasy ciągnikiem - jego prawo. Mi nic do tego. Sprawdź cenniki różnych marek i dowiesz się dlaczego bardziej opłaci się kupić np Zetora niż JD w przypadku gospodarstwa do 20ha. Często rolnik na małym gospodarstwie nie "ma" a musi jeździć starym złomem bo go na nowy nie stać.

JD, Fendt, MF - są to firmy które produkują wysokiej klasy maszyny, do tego droższe od np Zetora czy Ursusa. Obszarników stać na dobrej klasy sprzęt więc jako ciągnik np pomocniczy biorą Fendta 90 km za 400tys zł zamiast kupić Ursusa za 140tys. Wykorzystają go bo mają powierzchnię. Na 10ha takim sprzętem zrobiłbyś 50mth rocznie - jaki sens to kupować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi 2013 Dzisiaj, 00:13
  •  

#242 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 03 luty 2013 - 18:55

Ceny ziemi 2013 to ty kolego nie ogarniasz ze ci TV robi wode z mózgu, wmawiajac ze unia jest GIT ze rzad polski jest GIT a to co było za komuny jest ZŁE i BEZNADZIEJNE
dla przykładu porównaj ile wybudowali dróg komunisci a ile ten super mocny w gebie rzad/rzady po 89 roku
porównaj kazda dziedzine gospodarki, to co jest teraz z tym co było kiedys, tylko tak na chłopski rozum a nie w oparciu o ich zakłamane statystyki to zrozumiesz czemu chłop jezdzi na wsi starym złomem

ja jestem młodym człowiekiem ale mi TV nie zrobiło krzywdy tak jak mojemu pokoleniu bo zawsze otaczali mnie ludzie trzezwo patrzacy na swiat i to oni pokazali mi prawde, a nie byli to nieudacznicy

odnoszac sie jeszcze do twojej powyzszej wypowiedzi
ja nie widze nawet tych duzo tanszych nowych zetorów, ursusów, nawet tych belarusów po 80 tys za duzo nie ma
przypadek ?

Edytowany przez koma666, 03 luty 2013 - 19:00.

#243 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:56

Ceny ziemi 2013 80% nie na temat .... Na temat komuny też nie będę się wypowiadał bo to nie ten temat. (Zdanie mam zupełnie inne niż napisałeś wyżej). Tak samo o zakłamanej TV czy "wspaniałym" rządzie...

Na 10 ha nie kupuje się 80km bo taki areał to MF 255 obskoczy. U mnie sporo osób kupiło NH, Zetory, używane ursusy 5714 a ziemi mają po 15-20ha. To że z hektara nie wyciąga się 10tys rocznie to nie wina UE. Wszystkim nie dogodzi a pretensje o to że ziemi nie możesz kupić miej do tych co Cię przebijają a nie do UE. Wylewasz żale na forum, tylko to rzeczywistości nie zmieni. Nawet gdyby rząd ruszył gospodarką to i tak na ceny produktów rolnych wpływu nie ma, tak samo na ceny maszyn. Producent obojętnie jakiej marki nie sprzeda Ci 40% taniej, o tym można zapomnieć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:59

Ceny ziemi 2013 Dyskusja zeszła na psy, czytam i jakbym relację z obrad sejmu oglądał. Tak czy siak widzę, że kolega tęskni za paliwem na kartki, kolejkami po kawę i papierem toaletowym jako jedynym dostępnym artykułem w sklepie- Twój wybór. Jak cię nostalgia to czasów komuny bierze to wylewaj swoje żale na forum PRL-u. Jak mam jednak pewność,że te czasy już nie wrócą.

Co do ziemi, tych 8ha to nikt nie pisał o namiar- niby tak tanio a nikt nie chce...może czekają aż będzie po 80tys/ha ? wtedy znowu co niektórzy wyleją swoje żale.

sebarr chłopie 14 za drogo jak było by bliżej to juz bym brał chyba że 6 klasa to też by było chentnie kupie lub wezne w dzierżawe na podkarpaci

jak dla mnie za drogo, ja w lubuskim nadal kupuję takie kawałki po 9-10tys. W tym roku nabywam właśnie ponad 20ha i może bym się skusił na te 8ha, ale brak gotówki a kredyty już mam.

koma666:bardzo jestem ciekaw co ty tam takiego uprawiasz skoro wyciagasz ponad 2 tys na czysto z 1 ha (konopie indyjskie ? )
jak by uprawiał konopie to by wyciągał z ha kilka zer więcej:-) a na poważnie, to na prawdę myślisz, że NIE można legalnie wyjść ponad 2tys/ha po odjęciu osobistej pracy (siew) i usługowo kombajnu którego ja nie mam, suszarni i transportu???

#245 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 03 luty 2013 - 22:12

Ceny ziemi 2013 mówimy tu o gospodarstwach do 20ha a nie o 10ha
powiadasz ze mf255 wszystko obskoczy, no nie wiem co masz na mysli ale np. w prasie rolujacej to go cieniutko widze, w uprawde ciezkiej ziemi widze go z pługiem jednoskibowym itd
poza tym w gospodarstwie do 20ha to trzeba miec 2 ciagniki, jeden z turem do pomocy i moze to byc własnie stary mf255 a drugi główny do rolki do pługa itd

i tu po raz kolejny sie mylisz na gospodarstwo ok 20ha potrzebny jest ciagnik 70-80KM który bedzie latał z pługiem 3-4 skibowym w zaleznosci od ziemii, ma dobrze sobie radzic z prasa rolujaca, ma sie nadawac do transportu przyczepy góra nie góra

nie odpowiedziałes mi co uprawiasz u siebie na swoich polach, bo jestem ciekaw na czym zarabia sie ponad 2 tys/ha na czysto rocznie u ciebie ( moze jest cos o czym nie wiem)
dodam ze oczywiscie wierze w to ze mozna, bo sam po obliczeniu swoich zasianych ha pszenzytem, gdybym zboze sprzedał wyszedłbym 2tys/ha (oczywiscie licze tu z dopłata)

a ty na czym zarabiasz ponad 2 tys/ha ?

Edytowany przez koma666, 03 luty 2013 - 22:38.

#246 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 luty 2013 - 23:16

Ceny ziemi 2013 Rzepak na przykład.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#247 Share PAWEL0128

PAWEL0128

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 luty 2013 - 23:55

Ceny ziemi 2013 rzepak,burak okolo 4 k, pszenica 3k bez dopłat klasa ziemi 2 do 4. w tym roku w ubiegłym mniej nie mówie co było wcześniej jak w roku 2009 na pszenicy 200 zł na rzepaku 300 nie licząc dopłat tak to jest w naszej gospodarce rok dwa super następnie plecy i trzeba odrabiać dwa lata :)

#248 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 04 luty 2013 - 00:29

Ceny ziemi 2013 Na czym 2k zl/ha ? - przy obecnych cenach zbóż /rzepaku na wszystkim można. w tym roku żyto - 2.2k , pszenica jara <razem z kosztami zlikwidowanego rzepaku> 2k , pszenica ozima <odmiana ktora dobrze przezimowala> 2.8k , <odmiana która b.słabo przezimowala> 0.9k

#249 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 luty 2013 - 00:56

Ceny ziemi 2013 Ziemniak 40 t handlowego x średnio 350zł za tonę = 14 tys zł. Na koszty max 7tys. Pszenica 4,5 t z ha x 1100zł - koszty = 2,5 tys. Pszenżyto 5tx900zł - koszty wyjdzie troche ponad 2 tys. Koledze na burakach zostało na czysto 6 tys z ha.

W przedział "gospodarstwo do 20ha" wchodzi również gospodarstwo o powierzchni 10ha - dla ścisłości.
Mało widzisz skoro wg Ciebie Mf 255 nie da rady w prasie. Rocznie właśnie takim Mfem robię ok 600 rolek siana, słomy, sianokiszonki. Do zwożenia wystarczy C330 z turem. W pługu dwuskibowym nawet na glinie Mf spokojnie sobie poradzi. Wiadomo że robota takim sprzętem mało przyjemna ale są priorytety inne na tą chwilę. Znajomy ma Mf na 18ha, wziął ze strasznej krzywdzącej niesprawiedliwej UE 75 tys na MR i złożył wniosek na jeden z programów i po podliczeniu wszystkiego kupił a właściwie otrzymał zetora z turem za kilka tys zł. Można? Można... tylko trzeba chcieć.

#250 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:08

Ceny ziemi 2013 Wiadomo,że jak się chce to można wiele... i tu się zgodzę,że praca takim sprzętem jak podajesz mało przyjemna.Sam kulam podobną +/- ilość belek rocznie Metal-Fachem pod 65 konnym prawie 30 letnim zetorem i też nie ma lekko ani sprzęt ani ja jak +30 stopni w południe ;) a tu MF :ph34r: Co do twojego kolegi i MR-to jego premia nie pogryzła się z innymi programami z UE???Ciekawi mnie to.Jak możesz to rozwiń.Co do ziemi w mojej okolicy (pisałem kilka stron wcześniej) w tej chwili do nawet 40tysi.Cena ofkors nie wszędzie tylko za lepsze kawałki i jak gość chce przez siłę kupić...Niestety stawkę tak podbili kurnikarze i chlewniarze
-bo u nas takie zagłębie.Trochę mnie to w...a,denerwuje bo taki średniak to odpada w przedbiegach...
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 luty 2013 - 09:49

Ceny ziemi 2013 pawelol111 Z buraka jak 3 tyś naprawdę zostanie na czysto to raczej sukces. Mi z 5 ha cukrownia wystawiła fakturę 40 tyś, a do wypłaty 19, a 21 potrącenia. A gdzie środki, nawozy, kopanie, pielegnacja. Teraz czekam na wyrównania, i ponad limit, który przekroczyłem o niemal 100 %. Burak wyszedł mi 80 t/ha.
Poważnie zastanawiam się o skasowaniu uprawy.
Pszenica wychodzi na podobnym zysku.Więc teraz można policzyć ile ziemia da zysku.

Ale tu nie o zysk chodzi tylko o lokowanie kapitału.
U nas teraz od 30 się kupi i to raczej sukces, ja teraz dałem 40, i tylko 1 ha. I na nic więcej nie zanosi się.

#252 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 04 luty 2013 - 11:02

Ceny ziemi 2013

Mi z 5 ha cukrownia wystawiła fakturę 40 tyś, a do wypłaty 19, a 21 potrącenia. A gdzie środki, nawozy, kopanie, pielegnacja.

To za co tak duże potrącenia?

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#253 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 04 luty 2013 - 15:32

Ceny ziemi 2013 @pawelol111
ja wiem ze twoj mf255 da sobie rade we wszystkim lepiej niz jd 8360r :)

a tak wogóle to kupujcie kupujcie sobie ziemie po 40-50 tys/ha i czekajcie 100 lat na zwrot, wielu pewnie powie ze tu nie chodzi o zysk tylko o lokate kapitału, ze na tym sie nie da stracic ok :) w latach 2006-2008 słyszałem te same brednie od lemingów którzy wtedy rzucali sie all in na nieruchomosci typu mieszkania, budowali domy, oczywiscie wszystko na kreche, wmawiali jak opetani ze na nieruchomosciach to sie nie da stracic :) i co jest dzisiaj ?
nieruchomosci w miastach i pod miastami tanieja i TANIEC BEDA bo nas polaków jest coraz mniej, społeczenstwo sie starzeje, młodzi uciekaja w swiat z tego burdelu (moja siostra tez zreszta jest w UK i nie ma zamiaru tu nigdy wrócic), ci co zostali pracy brak albo za psie pieniadze, coraz wiecej ludzi nie daje rady spłacac kredytów a to tez odbije sie na cenach nieruchomosci, jak komornicy zaczna masowo licytowac mieszkania i domy, generalnie czar własnego M prysł

teraz spekuła przeniosła sie na ziemie rolna a lemingi co ? a no płaca po 50 tys za ha :) tak samo jak płacili po 10 tys za m2 mieszkania w wawie w 2007r

uwazajcie uwazajcie bo grube ryby lubia łykac płotki :)

#254 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:17

Ceny ziemi 2013 Co do mojego MF - radzi sobie, dokupiłem ziemi i teraz pomyślę o większym. Nie od razu Kraków zbudowano a te uszczypliwości możesz sobie darować. Śmiech mnie ogarnia jak słyszę że sprzęt rolniczy jest drogi... Wystarczy wniosek złożyć.

Jeśli chodzi o nieruchomości to znowu nie jesteś obiektywny. Mieliśmy duży wzrost gospodarczy, ludzie zaczęli przyzwoicie zarabiać a głód mieszkań był ogromny więc brano kredyty. Teraz po 1. ludzi zaczęto zwalniać z roboty, po 2. banki ostrożnie udzielają kredytów, po 3. jak nie masz roboty to nie masz zdolności kredytowej, po 4. nie ma chętnych na mieszkania to cenę się obniża bo deweloper woli taniej sprzedać niż ponosić koszty utrzymania mieszkania.
W przypadku gruntów ornych jest zupełnie inna sytuacja. Cenę podbijają najwięksi, mieszkanie potrzebne jest jedno, gruntów możesz mieć nieograniczoną ilość - nie ma limitu więc najwięksi połykają mniejszych. Bańka nie pęknie bo jeśli dużemu przestanie się opłacić dokupować to pewne jest że mały też tego nie ruszy. Prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Żale wylewaj na innym forum albo nowy temat sobie załóż.

#255 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:39

Ceny ziemi 2013 nie wylewam zalów po prostu jeszcze sie zdziwisz, wystarczy jakis porzadny podatek od ziemii rolnej i juz cena ziemii leci na pysk, ale ty za mało wiesz :)

na tym swiecie nie ma czegos takiego jak 100% pewniak
sa rzeczy w miare pewne i nie pewne
analizujac historie ludzkosci na przestrzeni kilku tysiecy lat najpewniejsze było czyste złoto
ziemie panstwo zawsze moze ci odebrac, wywłaszczyc, bo twoje to tak naprawde jest kilka cm a dalej w głab juz nie jest twoje :), moze cie zniszczyc podatkami itd itd

mówisz mielismy duzy wzrost gospodarczy...
TV widze sie znowu naogladałes
powiedz mi jak mozna miec duzy wzrost gospodarczy, nie majac NIC ?
to tak jakby bezdomny mówił ze ma wzrost gospodarczy bo mu ktos 100zł dał :) ale on to przepije i dalej bedzie bezdomny
tak samo my mielismy wzrost bo unia na euro kase dała :) ot cały fenomen wzrostu gospodarczego
zadnej konkretnej fabryki ani marki, wszystko w stanie rozkładu
to co dobrze prosperuje jest w zachodnich rekach a zyski z tego ida za granice w polsce zostaje tylko 1500 brutto w kieszeni u białych murzynów, cały zysk wypływa z tego kraju, wielkie zagraniczne korporacje nie płaca podatków w polsce
zadłuzenie kraju dobija do 1 biliona zł a za chwile nie bedzie juz nawet na odsetki od tego długu, nie bedzie rent i emerytur, a ty opowiadasz o tym ze ziemia rolna bedzie droga i jeszcze drozsza :)
wzrost gospodarczy ale na papierze i w TV :)

Edytowany przez koma666, 04 luty 2013 - 18:00.

#256 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 luty 2013 - 17:53

Ceny ziemi 2013 Podatek od ziemi rolnej obniży jej cenę - :D :D :D Jeśli będzie wysoki - tak, obniży zyski. Za zysk z 20ha będziesz mógł sobie kupić hektar. Duży za zysk z 200ha kupi 10ha. Cena ziemi nie spadnie dopóki ten "duży" będzie miał chęć na jej zakup. Nie zdziwię się bo połykanie małego przez dużego ma miejsce od zawsze, teraz przyszedł czas na rolnictwo.

Daruj sobie ten wykład z historii bo nic nowego nie odkryłeś. Gdybanie nie ma sensu, gdyby ludzie zaczęli myśleć tak jak Ty to by żaden z domu nie wyszedł bo albo go państwo wywłaszczy albo mu podatek dowali albo wojna wybuchnie. Mamy rzeczywistość taką a nie inną i trzeba się dostosować, korzystać tam gdzie można i ograniczać ryzyko. Wykonywać pracę mającą sens bo narobić się za darmo to i głupi potrafi.

Wzrost gospodarczy był, zatrudnienie rosło właśnie dzięki funduszom z UE, była kasa na budowę więc sektor budowlany się rozwijał. Temu nie zaprzeczysz. Winę ponosi rząd za to że fabryki mamy w takim a nie innym stanie. Mamy KAPITALIZM. Czytać nie umiesz? Nie napisałem że ziemia będzie droższa. Nie stanieje z 50 tys na 10 tys - o to możesz być spokojny.

Jeszcze jedna uwaga co do wzrostu gospodarczego. PKB w PL w 40% generuje sektor usług, 20% przemysł, rolnictwo ok 3,4% i reszta inne gałęzie. Ludzie zaczęli zarabiać więcej, nakręcili popyt na różne dobra/ usługi i stąd wzrost gospodarczy. "Nic" to Ty masz w głowie i pewnie na podwórku.

Nie jest kolorowo, silna gospodarka to gospodarka oparta na przemyśle. U nas nie ma na to szans więc trzeba sobie radzić w inny sposób. Od narzekania pieniędzy nie przybędzie a obszarnik ma w d*pie to czy rentę dostanie, jego stać i na drogą ziemię i na godne życie.

Edytowany przez pawelol111, 04 luty 2013 - 18:45.

#257 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:50

Ceny ziemi 2013 @pawelol111

nic nowego nie odkryłem bo nie chciałem niczego odkrywac, wszystko jest odkryte, a ludzie slepe jak zwykle

nasze panstwo jest bankrutem, to tylko kwestia czasu, przy zyciu trzyma nas juz tylko UE

zycze wszystkiego dobrego a przede wszystkim taniej ziemii rolnej

#258 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:14

Ceny ziemi 2013

Co do mojego MF - radzi sobie, dokupiłem ziemi i teraz pomyślę o większym. Nie od razu Kraków zbudowano a te uszczypliwości możesz sobie darować. Śmiech mnie ogarnia jak słyszę że sprzęt rolniczy jest drogi... Wystarczy wniosek złożyć.

Wystarczy wniosek złożyć.... To teraz mnie oświeć - bo chyba coś przeoczyłem :) . Co do reszty to przedstawiasz sposób myślenia zapalonego nastolatka lub kogoś kto nigdy naprawdę z rolnictwem nie miał do czynienia. Na papierze to każdemu wychodzi, że jak nie za kilka lat to za kilkanaście - zostanie milionerem..... . No cóż, doświadczenie rewiduje te poglądy, czasami brutalnie. Śmiem twierdzić, że rolnictwo to Ty znasz jedynie z tego forum - czyli w krzywym zwierciadle - bo tutaj wszyscy mają nowe ciągniki i plony rzędu 10 t/ha na V klasie :) . No ale to przecież rzeczywistość wirtualna i większość mądrali w realu jest zwykłymi pierdołami.

#259 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:29

Ceny ziemi 2013 Nigdzie nie napisałem że rolnicy mają po 10t z ha, zawsze kolorowo, nowe maszyny itp. Wiem jak wygląda gospodarowanie bo posiadam gospodarstwo. Mógłbyś konkretnie przytoczyć gdzie wg Ciebie napisałem jak "zapalony nastolatek"?

Co do składania wniosków: jak Cię nie stać to nie kupuj, zrób tak żeby było Cię stać, jak gospodarstwo jest nierentowne to je zlikwiduj - to jest kapitalizm, nie ma litości, nikt nie będzie płakał że Cię komornik sprzedał. Nie można mieć pretensji do tych którzy mogli skorzystać z dofinansowań - ich prawo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 04 luty 2013 - 19:41

Ceny ziemi 2013 O moje gosp nie musisz się martwić. No to jaki wniosek wystarczy tylko złożyć by maszyny były takie tanie ???