Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia bezstopniowa mit czy prawda?

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share czaczi87

czaczi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 00:31

a powiedz mi ile teraz może kosztować taki cvx 140 ? czyli nic ci się nie dzieje ze skrzynią ? jakie ma spalanie z pługiem na ha i ile zaorzesz w ciągu godziny i jakim pługiem oczywiście ? Pozdrawiam :-)

Dziś już nie produkują ciągnika Case CVX, teraz to jest Puma CVX (weszła gdzieś pół roku po tym jak go kupiliśmy). Maxxum CVX 110 kosztował 216 tyś. netto z amortyzowaną ośką, a strzelam, że Puma CVX 130 to jakieś 260-270 netto. Mi oranie ostatnio wychodziło 15-16 litrów na godzinę, a powierzchniowo to też gdzieś hektar na godzinę (z zagłówkami). Pług to Kverneland AB100 (4 skiby, zagonowy), jeździłem stale z prędkością 9km/h (tak, żeby obroty były 1400-1600). Jak na razie nic się nie dzieje ze skrzynią (mam nadzieję, że tak pozostanie).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia bezstopniowa mit czy prawda? Dzisiaj, 15:04
  •  

#22 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 20:33

A kupił byś go teraz ? ja się zastanawiam nad takim i w gre wchodzi df lub fend jak sie wszystko powiedzie tylko czy warto płacić pół miliona za ciągnik 145 km ?

#23 Share Grzegorz88

Grzegorz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 21:37

Na Twoim miejscu kupiłbym wiekszy ciągnik tzw. "gorszej" marki. Dlaczego bierzesz pod uwagę tylko DF i CFendt?

#24 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:24

DF jest w mojej okolicy najwięcei i NH ale NH odpada. mam kombajn Fendta i ciągnik mi się spodobał i coś o prow-ie myślę. to jaki byś doradził ? max 150 KM MC cormick mi się podoba ale nic o nim wiem chyba tylko tyle że to jest praiwe to samo co case ?

#25 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 20:29

skoro piszesz, ze nh odpada, to jednoczesnie case i steyr odpadaja, bo to jest w 99% to samo.

#26 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 21:07

a mc cormick to co to jest ? może mnie ktoś oświetli ;p

#27 Share czaczi87

czaczi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 00:23

Mccormick to jest to samo co Landini. Praktycznie te same ciągniki. Case, New Holland i Steyr to też grupa, która robi praktycznie identyczne ciągniki tyle, że z inną tapicerką i paroma pierdołami.

Przykłady: Case Puma CVX 130 i Steyr 6130 CVT to ten sam ciągnik tyle, że w innych kolorach.

Pytasz się czy bym kupił. Właśnie kupiłem Case Maxxum CVX 110 i zaraz będą mi montować na niego tura Hydramet Xtreme 2 (jako, że tura będę używał głównie do wrzucenia big baga to nie ładowałem się w 2 razy droższe stoll, mx czy quicke). Za Case'a CVX 140 w 2010 roku daliśmy 245 tyś. netto więc to ćwierć miliona. Tyle, że wtedy go braliśmy na modernizację i 60% ceny oddali. Na maxxuma niestety mamy tylko 50k z dotacji i trochę jest niefajnie, bo z własnej kieszeni płacimy 166 tyś. Fendt w ogóle nie wchodził u nas w rachubę, bo przy tak małym ciągniku jak 110 koni to oni by wołali z 300-350 netto. Zbyt biedni jesteśmy na takie luksusy ;)

Z ciągników z bezstopniówką najtańszy był właśnie Maxxum CVX i dlatego go wzięliśmy. Nikt nie był w stanie zrobić lepszej oferty. Fajna skrzynia, odpowiedni gabaryt, amortyzowana oś, przejrzyście rozplanowana i wielka (w tej klasie) kabina przesądziły sprawę. Jak zabraknie mocy to zczipujemy go do 130 zaraz po gwarancji (Maxxum CVX 110,120, 130 fizycznie są takie same tylko program mają inny).

Edytowany przez kris14, 21 styczeń 2015 - 13:12.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

#28 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:00

No teraz rozumiem... ciężki wybór, w przyszłym roku może by składać papiery na prow i nie wiadomo co wybrać, na targach w kielcach można pogadać z przedstawicielami ale każdy będzie zachwalał zapewne.... jest kombajn febdt to może by się pokusić o ciągnik... sam jeszcze nie wiem

#29 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 08:07

jak masz kombajn fendta to on ma tyle samo wspólnego z ciągnikami fendta co z landinim i mccormickiem

#30 Share Grzegorz88

Grzegorz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 09:35

Kombajny Fendt i Massey Ferguson (identyczne nie licząc nazwy i koloru) to włoska Laverda. Nazwę zmienił koncern AGCO, który jest właścicielem wszystkich 3 ww. marek, licząc na wyższą sprzedaż. NIE SUGERUJCIE SIĘ JAKOŚCIĄ CIĄGNIKÓW FENDT I MF PRZY ZAKUPIE TYCH KOMBAJNÓW !!! 

P.S. szkoda, że AGCO zamknęło swoją fabrykę kombajnów w Danii (dawny dronningborg). Wychodziły z niej niezłe kombajny FENDT i MF z 8 klawiszami ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 19:22

ale rotorowce Fendta to porażka przecież, sami przedstawiciele mówili. wiem że to te same kombajny ale się różnią nie tylko nazwą i kolorem. i my grzegorz mówimy o zakupie ciągników a nie kombajnów... a ty jaki masz ciągnik ?

#32 Share Grzegorz88

Grzegorz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 23:54

URSUS 1204  1979r. ;)

#33 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 17:01

i ile ha obrabia ? :)

#34 Share Grzegorz88

Grzegorz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 22:42

Myślę, że polska "6" do 50 ha spokojnie daje radę. Oczywiście granica jest płynna, ponieważ zależy od rodzaju gleb i prowadzonych gałęzi produkcji. ;)

#35 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 19:07

Ja mam zetora 12145 i ponad 60 ha obrabia ale na rędzinie troche mu ciężkawo :)

#36 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 23 październik 2015 - 19:43

Witam, mam NH 7540 z 2008 roku od nowości. 4000 godzin jako główny pociągowy do cieższych prac. 150 KM, w tej chwili po chipie ma pod 200 KM. Skrzynia S-matic ZF. Jak narazie wystoko chodzi ok. Słychać od początku jak pracują sprzegła kłowe, ale to tak ma. Spalanie jest na poziomie 5-20l/h. Orka gleby klasy IV-VII przewaga V, średnio zależnie od rodzaju ścierniska i suchości gleby 13-15 l/ha pług 5 kverneland es 100.

Kiedyś jeśli bedą możliwości finansowe chciał bym kupić chociaż 250 km na bezsponiówce.

Tego typu skrzynie sprawdzają się świetnie przy pracach w których jest zmienne obciążenie i czesto jest zmieniana predkość, np zbior traw, słomy, itp różnymi rodzajami maszyn do tego przeznaczonych.

Jeśli ktoś używa ciągnika jedynie do orki np i ma w miare zapas mocy to w sumie bezsponiówka jedynie na uwrociach ułątwi nam prace.

Jeszcze jeden duży plus bezstopniówki to możliwość jazdy 0,01 km/h. Przy wjazdach pod duże stromości z dużym cieżarem wcholujemy ciagnikiem o mniejszej mocy towar w takim samym czasie co kolega ciagnikiem mocniejszym o okolo 30 KM.

Mam też fendta Vario 714 z 2000 roku, wykorzystany do lzejszych prac, opryskiwacz, nawozy czasami uprawa. Nie ma TMS i to duży minus.

Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#37 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 26 październik 2015 - 22:21

A jutro pokazy u mnie fendt 714 i pług greguar besson 47 ciekawy jestem ile wypije :) do zaorania 5 ha :)

#38 Share 1734

1734

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 16:11

Skrzynie bezstopniowe są przyszłością niestety ich minusem jet koszt i naprawy, skrzynia bezstopniowa jest dużo prostsza w konstrukcji jak zwykle biegowe.

Nie rozumie tych cen: w tej skrzyni są dwie Pompy tłoczkowe połączone ze sobą i przekładnia Planetarna — i cała skrzynia biegów.

przy czym jedna Pompa może kosztować ok. 20.000zl porównywalne pompy polskie to koszt 2000-5000zl. koszt Produkcji Pompy tłoczkowej do Fendta to ok 4000zl + zysk firmy to 16.000zl i tak jest z każda częścią do zachodniego ciągnika i to generuje nam taki koszt całego ciągnika Fendt 820 500.000zl i wyżej.

Naprawa tycz skrzyń nie jest skomplikowana można zrobić samemu, problem z dostaniem części np. Tłoczków itp. są sprzedawane cale Pompy za 20tys zł.

Żeby zregenerować trzeba mieć już sprzęt i wytrzymałość nigdy nie będzie taka sama.

Niestety najczęściej w tych skrzyniach wysiadają Pompy hydrostatyczne (tłoczkowe o zmiennym Koncie). Następny problem to demontaż tychże Pomp trzeba całą skrzynie zdejmować, gdyby chcieli to by zrobili także pompy były by ustawione pod kątem 90stopni i z boku skrzyni co by dało łatwy dostęp do nich i szybkom wymianę lub naprawę. Niestety chodzi o kasę i nieoddanie serwisu w ręce rolników.

Zasada działania nie jest niczym nowym znana już była w latach 60 ale wtedy nikt nie myślał nad takim komfortem.

Nawet dzisiaj jak ktoś już pisał, ludzie wolom wajchom zmieniać biegi, jak wsiąść do dużo wygodniejszego automatica.

#39 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 21 listopad 2015 - 17:38

No to do tych zalet dodaj jeszcze, że skrzynia bezstopniowa zużywa 15-25% mocy silnika (Fend chwali się 85% sprawnością, ale to by trzeba sprawdzić). Więc jak na każde 10 l paliwa 2 l mam spalić tylko dlatego żeby nie musieć wajchować dźwignią, to dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 21 listopad 2015 - 17:59

Masz rację ale nie do końca bo skrzynie mechaniczne też nie mają 100% sprawności a biorąc pod uwagę obecnie stosowane skrzynie z biegami pod obciążeniem i takim samym sprzęgłem lub dwu sprzęgłowymi to sprawność nie wiele się różni.