Grzegorz88

Members
  • Ilość treści

    22
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

1 obserwujący

O Grzegorz88

  • Ranga
    Nowicjusz

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1992 wyświetleń profilu
  1. Witam, jestem zainteresowany zakupem wapna węglanowego 04 (np. Kujawit, Morawica, Nordkalk) z dowozem do 14-420, w ilościach "całosamochodowych". Proszę o propozycje cen.
  2. Witam. Czy ktoś orientuje się ile trzeba zapłacić za przyczepe Wielton PRS-2 / W14 TON, ogumienie o szer. 550, burty 2 x 800 mm, wyjścia na przyczepę z tyłu, zaczep automatyczny Rockinger, plandeka + balkon ?
  3. A czy orientuje się ktoś ile kosztują: 1) Alexander z LG (wyłączność PROCAM) 2) KUGA z RAPOOL (wyłączność CHEMIROL) 3) ATORA z RAPOOL ???
  4. Witam, proszę o info na temat cen i cenników poszczególnych producentów/dilerów nasion kwalifikowanych rzepaku ozimego
  5. Witam, jeżeli szukasz perspektywicznego ciągnika, który ma ciągać 5 skib, a w przyszłości pracować z maszynami do uprawy uproszczonej/bezorkowej i twierdzisz, że NH T.7 to za mało, to osobiście polecam używane JD z serii 8000 (wersja tańsza w zakupie to serie 8000 lub 8010, natomiast droższa lecz o większej sile uciągu i zaawansowaniu technicznym, której z pewnością mocy nie zabraknie to seria JD 8030). Przy nastawieniu na zakup nowego ciągnika polecam koncern CNH czyli Case`a Magnuma lub NH T.8 (wybór między nimi polega na wyborze mniejszego lub większego rozstawu osi i koloru ciągnika ), moim zdaniem mają najlepszy stosunek ceny do oferowanych możliwości.
  6. Piękny pies! to kaukaz czy owczarek środkowoazjatycki ???
  7. Myślę, że polska "6" do 50 ha spokojnie daje radę. Oczywiście granica jest płynna, ponieważ zależy od rodzaju gleb i prowadzonych gałęzi produkcji.
  8. Witam, chętnie przygarnę dwa szczeniaki (koniecznie plci męskiej ) po dużych rodzicach (najlepiej ponad 40 kg) okolice Elbląga (po ładne pieski mogę się przejechać dalej )
  9. Kombajny Fendt i Massey Ferguson (identyczne nie licząc nazwy i koloru) to włoska Laverda. Nazwę zmienił koncern AGCO, który jest właścicielem wszystkich 3 ww. marek, licząc na wyższą sprzedaż. NIE SUGERUJCIE SIĘ JAKOŚCIĄ CIĄGNIKÓW FENDT I MF PRZY ZAKUPIE TYCH KOMBAJNÓW !!! P.S. szkoda, że AGCO zamknęło swoją fabrykę kombajnów w Danii (dawny dronningborg). Wychodziły z niej niezłe kombajny FENDT i MF z 8 klawiszami
  10. Na Twoim miejscu kupiłbym wiekszy ciągnik tzw. "gorszej" marki. Dlaczego bierzesz pod uwagę tylko DF i CFendt?
  11. Gdyby były tańsze paradoksalnie sprzedawałoby się ich mniej agresywny marketing w stylu "najdrożsi, bo najlepsi" działa od lat w niemal każdej branży
  12. 1) Mówisz o nowych czy używanych? 2) Bierzesz pod uwagę tylko jakość czy również cenę? 3) Porównujesz wyłącznie skrzynie czy całe ciągniki? Kupując nowy ciągnik bez wahania wybrałbym 700 Fendt`a, jeżeli masz znacznie ograniczony budżet bierz DF 6 TTV i też będziesz zadowolony W używanym patrz bardziej na stan, mtg i rocznik niż na markę.
  13. Mam do sprzedania komplet nowych łapek na 24 m tel.883 901 270 średnica talerza wysiewającego 40 cm, długość łopatek: dłuższa 36 cm, krótsza 28 cm http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76412-sprzedam-rozsiewacz-nawoz%C3%B3w-sulky-dpx-1800-litr%C3%B3w/?p=1488705
  14. Seryjnie do produkcji bezstopniówki wprowadził jako pierwszy Fendt (ok. 1996 r.). Koncern CNH zrobił to dopiero w 2001r. z tym, że skrzynia bezstopniowa w Case`ach i NH była bardziej "mechaniczna" niż rozwiązanie Fendta. Trzeba też zaznaczyć, że CNH nie produkowało wtedy własnych konstrukcji, ale kupywało gotowe skrzynie od firmy ZF ( były to skrzynie S - Matic). Ciekawostką jest fakt, że S-Matic to konstrukcja Steyr`a, którego dział skrzyń biegów przejęła/kupiła firma ZF. ZF miał wówczas także w 100% własną konstrukcję o nazwie Eccom. S-Matic i Eccom były dość zbliżone pod względem budowy o czym można przeczytać tutaj: Artykuł z numeru: 3/2010 Podobieństwa i różnice skrzyń przekładniowych Eccom i S-Matic Bracia ZF http://www.apra.pl/rpt/index.php?content=1114 Dopiero wraz z końcem produkcji Case CVX i NH T7500, a początekim Case Puma CVX i NH T7000 AC koncern CNH zaczął produkcję własnych skrzyń bezstopniowych w swoich zakładach w Belgii. Nowe skrzynie bezstopniowe od CNH, różnią się od oferty firmy ZF ( skrzynie Eccom - wychodzące z produkcji, oraz Terramatic- od niedawna na rynku) głównie podwójnym sprzęgłem. Obecnie na rynku skrzyń bezstopniowych do ciągników rolniczych mamy 3 najważniejszych producentów: 1) AGCO (Fendt, Valtra, MF) 2) CNH (Case i NH) 3) ZF, którego skrzynie biegów kupują m. in.: John Deere, Claas, SDF ( czyli Deutz Fahr, Same, Lamgorgini), ARGO (Landini, McCormic) Skrzynie bezstopniowe to przyszłość rolnictwa i czy tego chcemy czy nie będą wypierały z głównych segmentów rynku ( ciągniki 70 - 400 km) zwykłe rozwiązania mechaniczne. Osobiście uważam, że już dzisiaj warto w nie inwestować, choć pewnie wielu z Was się ze mną nei zgodzi. Nawet jeśli jesteś zwolennikiem prostych rozwiązań pamiętaj, aby kupić ciągnik z "mokrym" sprzegłem i rewersem (najlepiej hydraulicznym) oraz choćby 3 czy 4 biegami zmienianymi pod obciązeniem (tzw. "półbiegi")
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj