Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 106.54

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 luty 2014 - 12:37

Renault 106.54 Witam serdecznie,
Noszę się z zamiarem kupienia ciągnika Renault 106.54, ciągnik będzie pracował jako główny ciągnik w gospodarstwie. Przeglądałem na allegro i ottomoto oferty i zastanawiam się czy nie lepiej było by jechać za granice poszukać. I tu moje pytanie jeżeli w Polsce ceny wahają się w granicach 40 - 45 - 50.000 zł to za ile można by go kupić za granicą, sprawdzałem zagraniczne strony ale to głownie oferty serwisów lub handlarzy i niewiele różnią się od polskich cen.

Mam jeszcze pytanie o to na co zwracać szczególną uwagę kupując ten ciągnik, tzn jak kupić żeby nie dać się oszukać. Co do transportu z zagranicy to nie będę miał z tym problemów.

Chciałbym jeszcze zapytać skad najlepiej kupić jeśli chodzi o zagranicę i może ktos podpowie gdzie najlepiej szukać może są jakieś strony których nie znam proszę o pomoc.

dziękuję serdecznie i proszę o odpowiedzi na temat.

pozdrawiam Łukasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 106.54 Dzisiaj, 06:14
  •  

#2 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 13 luty 2014 - 13:37

Renault 106.54 Jeśli chodzi o ciągniki Renault to najlepiej jest sprowadzić z Francji, ale po jeden ciągnik nie opłaca się jechać bo wyjdzie drożej niż jak byś kupił w Polsce.
W Francji ciągniki głównie sprzedają handlarze, ale tam się nie bawią w picowanie do handlu, często ciągników poniżej 2000 roku to nawet nie myją, tylko wystawiają takie jak kupili.
KPK Kumurun Team

#3 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 14 luty 2014 - 15:01

Renault 106.54 Witam.
Właśnie zakupiłem 106.54 i według danych powinien jechać 40km/h. Mój jednak wszędzie ma 30 km/h i w praktyce też tyle maksymalnie jedzie. Dodam, że sprowadzony ze Szwajcarii. Możliwe, że ma jakąś blokade?

#4 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 14 luty 2014 - 15:26

Renault 106.54 Cześć
raczej nie ma blokady, jak masz skrzynię mechaniczną to chyba zależy od roku produkcji 30 czy 40 ja mam 1998 rok i już 40 i na liczniku jest napisane 40 przy max obrotach silnika.
Pozdrawiam
Ksawery

#5 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 luty 2014 - 13:19

Renault 106.54 radekx90 ile dałeś za swojego kasiory?

#6 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 16 luty 2014 - 20:19

Renault 106.54 Ja mam 106-54. Raczej większość tych traktorów to były wersje mechaniczne. Więc na początek należy sprawdzić ogólny stan traktora. Jeśli właściciel nie dbał np o światła, urwane błotniki czy inne szczegóły to jest duże prawdopodobieństwo, że i oleje zmieniał od przypadku. Sprawdź przede wszystkim jak się zachowuje traktor na zimnym silniku i po rozgrzaniu. Myślę, że potrzeba minimum godziny pracy, aby zauważyć np. spadek sprawności podnośnika czy wspomagania i czy powstają jakieś przecieki oleju. Sprawdź wszystkie biegi, czy się załączają i czy bez zgrzytów. Sprawdź pracę silnika i odmę. Silnik 6cylindrowy powinien przyjemnie mruczeć na małych obrotach i po dodaniu gazu powinien się chętnie wkręcać na obroty. Przy dodaniu "gazu" powinien pokazać się niewielki czarny dymek (nie siwy, nie biały) i zaraz po ustabilizowaniu obrotów powinien zniknąć. Sprawdź przedni napęd. Po pierwsze czy się załącza, po drugie czy czasami nie jest na stałe załączony. Można to sprawdzić np. podjeżdżając przodem do drzewa (dość dużego) i oprzeć się o nie obciążnikami. Jeśli po włączeniu napędu i puszczeniu sprzęgła obracają się tylko tylne koła to jest problem. Sprawdź przednie zawieszenie - czy koła stoją lekko skośnie, dołem bliżej niż górą, jeśli odwrotnie to do zrobienia zwrotnice. Sprawdź luzy na osi przedniego zawieszenia - wystarczy podnieść przód w środku i obserwować. Sprawdź stan opon - nowe to w tej chwilki wydatek minimum 10 tys. złotych (mówię o radialnych ale moim zdaniem do tego traktora takie są potrzebne). Sprawdź co ma w chłodnicy - jak woda to o tej porze roku może być problem. Sprawdź układ zwieszania maszyn czy nie ma jakichś braków czy zbyt dużych luzów - części nie są tanie. Traktor powinien mieć obciążniki - jeśli nie ma to też wydatek minimum 2 tys. zł. Tylny zaczep transportowy - brak to około 600 zł do wydania. Sprawdź czy nie cieknie z orbitrola - uszkodzony orbitrol to około 3 tys. zł za nowy. Nawet głupia szyba to może być wydatek kilkusetzłotowy. To tak po krótce :).

#7 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 16 luty 2014 - 21:03

Renault 106.54 Orbitrol regeneracja to 600zł z gwarancją a zamiennik z jakiej kolwiek firmy byle był 125 to koszt ok 500-600zł a z resztą kolegi w 100% się zgadzam

#8 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 luty 2014 - 09:13

Renault 106.54 Geo dzieki za wyczerpującą odpowiedz pozdrawiam.

#9 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 17 luty 2014 - 19:59

Renault 106.54

Orbitrol regeneracja to 600zł z gwarancją a zamiennik z jakiej kolwiek firmy byle był 125 to koszt ok 500-600zł a z resztą kolegi w 100% się zgadzam

Jeśli zamiennik to może i 500-600 zł, ale oryginalny to około 3 tys. Po drugie to ciekawe, że można regenerować, bo mi powiedzieli w firmie zajmującej się takimi rzeczami, że tego orbitrola się nie da zregenerować. O pompie powiedzieli to samo. Więc jeśli ktoś wie czy można i gdzie zregenerować orbitrol czy pompę to proszę o informację.

#10 Share johnaas10354

johnaas10354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:29

Renault 106.54 Geo !
Zamieściłeś solidny i pomocny post. Z pewnością dla wielu użytkowników będzie przydatny. :)
Co chodzi o v max, w grę wchodzą także opony, bo np. ja w swojej 103-54 mam skrzynie B 13 - 28, z którą teoretycznie ciągnik według danych powinien jechać równe 30 km/h, a zahaczy nawet o 38 km/h, ale to na oponach 520/75/38 i wiadomo, pedał w dechę. :D
W serii 54 niby rozróżnia się skrzynie 16/16 i 24/8, ale tak naprawdę jest ich o wiele więcej, choć mają tę samą liczbę przełożeń. Do tego są cztery rodzaje tylnych mostów co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. :) Także z tymi różnymi opcjami, ciężko sprecyzować ile ciągnik dokładnie pojedzie. :)
Pozdro dla wszystkich użytkowników Renaultów. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 18 luty 2014 - 11:20

Renault 106.54 od tego jest wlepka na szybie z predkosciami i opis predkosci na obrotomierzu, jesli nie byl zmieniany

Polska B

#12 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 luty 2014 - 15:09

Renault 106.54 A jak się otwiera dach? Bo niby są na dachu takie rączki,ale nie ma żadnej "klamki" by ten dach otworzyć i nie widać śladu by takowe były tam.

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 18 luty 2014 - 16:05

Renault 106.54 zalezy jakie masz te raczki, wiekszosc jest nieotwieralna

Polska B

#14 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 luty 2014 - 18:45

Renault 106.54 w miejscu tych wgłębień w dachu (rączek ) mocno pchaj do góry nie ma tam żadnych zamków a ten dach ustawiasz jak chcesz jest 5 możliwości

#15 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:44

Renault 106.54

od tego jest wlepka na szybie z predkosciami i opis predkosci na obrotomierzu, jesli nie byl zmieniany

Jeśli ktoś ma jeszcze oryginalną szybę. W mojej reni była zmieniana. W większości traktorów serii 54 w kabinach TX czy innych T... o ile nie jest zaspawany to dach jest otwierany. Wystarczy mocno pchnąć w górę. Daszek jest na siłownikach pneumatycznych. Sam otworzyłem ten dach w traktorze kolegi, który miał go już ze 2 lata i nie wiedział, że się otwiera. Otworzyłem też schowek, którego też nie ruszał i znalazłem skarb - oryginalną instrukcję ;) niestety była w złym stanie - posklejane od wilgoci kartki. Kto nie otwierał schowka niech otworzy - kto wie co tam znajdzie :).

Edytowany przez Geo, 18 luty 2014 - 19:47.

#16 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 luty 2014 - 23:34

Renault 106.54 A gdzie ten schowek?

#17 Share grzepaku1

grzepaku1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:59

Renault 106.54 Geo ten daszek nie jest na siłownikach pneumatycznych tylko są tam sprężyny wmontowane w rurkę ,tak przynajmniej jest u mnie

#18 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:54

Renault 106.54 Może i racja - wyglądają jak siłowniki ale to tylko sprężyny. Schowek jest u góry po lewej stronie.

#19 Share radekx90

radekx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 20 luty 2014 - 10:59

Renault 106.54 U mnie jest całkiem inaczej. Dach był przykręcony do takich kątowników i wygląda to jakby to było oryginalnie tak. Nie ma również u mnie tej skrytki o której pisze Geo. Jak widać samych kabin wychodziło kilka modeli. A moglibyście umieścić zdjęcie otwartego dachu, jak to u was wygląda, bym mógł to przerobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 20 luty 2014 - 11:47