Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stary MTZ 82

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 19 styczeń 2014 - 22:52

Stary MTZ 82 Ważna kwestia której nie poruszaliśmy bo jakoś wszyscy skupili się na kabinie to jednak kapcie. Trzeba pamiętać że zakup 4 to niespełna 5k.

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stary MTZ 82 Dzisiaj, 11:00
  •  

#22 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 22:56

Stary MTZ 82

Ja dokładnie rok. I kupiłem za 25 koła z 92 rok. Mechanicznie zero poprawek, kilka uszczelnień wymieniłem w tym roku pomalowałem bo od solenia rdzewiał i goni.
nawiasem mówiąc nie liczył bym na to że kupisz dwudziestoletniego mtz-ta w dużej budzie która jeszcze nie jest zgnita. na bank do wymiany ramki okien czy drzwi, spokojnie można się spodziewać dziur pod uszczelkami okien. Nie jestem przekonany czy czasem nie lepiej było by szukać dziadka z kabina do wymiany. Mechanika w nich nie jest taka droga.

Moja kabina jest rok 84 i żadnego zgnicia nie ma :) Chyba jedna z pierwszych dużych kabin
Mój Wladimirec podbija świat

#23 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 08:24

Stary MTZ 82 Kabina leci, jeśli cągnik pracuje w oborze - opary amoniaku robią swoje. Często są też zjedzone te z Irlandii i Anglii z rejonów nadmorskich.

#24 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 08:54

Stary MTZ 82 Gniją te ramki w tych kabinach oryginalnych ,a tanie to fakt nie są .

#25 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:26

Stary MTZ 82 Moja z 85r na razie nie gnije tylko dzwi raz za mocno mi się otworzyły :lol: pospawałem i git.Znajomy też ma w dużej 78r z Francji(nie wiem czy to orginalna od niego) robił nim w szopie teraz tylko brona i rozsiewacz i zeby tylko każdy tak się trzymał,a co do sportowej (małej) kabiny jeżeli nie ma się sporej nadwagi też nie jest zła :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share sebastian264

sebastian264

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:57

Stary MTZ 82 Witam. W ten weekend stałem się posiadaczem Mtz 82 w sportowej kabinie. Według tabliczki rocznik 1986,nowe tylne opony, przód jeszcze 2 sezony polatają, lakier w większości oryginalny, garażowany, nie poobijany. Jest w nim parę rzeczy do poprawki tak by można było nim w miare normalnie pracować. Min do wymiany jest w nim tłumik i siedzenie i do założenia nagrzewnica. Jakie części polecili byście by do niego zakupić w miarę dobre jakościowo? Oprócz tego do poprawki jest elektryka, myślałem nad jakimiś fajnymi halogenami roboczymi przy okazji by założyć. Pozdrawiam

#27 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 12:32

Stary MTZ 82 Tego też by do kultury doprowadził za nie dużą kaske http://tablica.pl/of...html#620ccc6669 .Co do części to najlepiej orginał ruskie

#28 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 14:10

Stary MTZ 82 Co ty kolego wiesz o "sportowej" kabinie :D
To jest dopiero "sport ferrari" http://www.agrofoto....98_70_18596.jpg
Swoją drogą , mam taką i poza tym, że jest głośna, to fotel jest ekstra (orginalny) i ergonomia też nie najgorsza. Wyciszyłem blach mata bitumiczną, w dach 10cm gąbki i jest OK.Siedzenie orginalne do MTZ to koszt około 800zł, ale warto, nie kupuj tego chińskiego za 250, szkoda pieniędzy.

Edytowany przez jahooo, 20 styczeń 2014 - 14:14.

#29 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 20 styczeń 2014 - 20:08

Stary MTZ 82 Jeszcze kilka ładnych lat temu był marzeniem każdego kto miał około 20h. Za mną chodziły od dziecka odkąd koleś przyjechał nam orać i zawalił pług cztero skibowy po ramę....

KPK KUMURUN TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share knur

knur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów